اخبار سیاسی

آمریکا رئیس اجرایی هنگ کنگ را تحریم کرد

وزارت خزانه داری آمریکا از تحریم چندین نفر از مقامات ارشد منطقه ویژه اداری هنگ کنگ از جمله رئیس اجرایی این منطقه خودمختار اطلاع داد.

5 مهر 1399

کدام گروه از جاماندگان سهام عدالت، مشمول دریافت سهام می شوند؟

خبرنگاران : سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: افراد جا مانده از دوره قبل و افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی در مجموع 4 میلیون نفر می شوند که باید به آن ها نیز سهام عدالت پرداخت شود.

5 مهر 1399

دیوان محاسبات شرط سنی برای انتصاب مدیران را ملغی و غیر قانونی اعلام کرد

رئیس کمیسیون بودجه و محاسبات مجلس گفت که دیوان محاسبات در پاسخ به مکاتبه ای درخصوص غیرقانونی بودن معین سقف سنی برای انتصاب مدیران، آن را ملغی و غیر قانونی گفت.

4 مهر 1399

نانسی پلوسی: ترامپ از کاخ سفید رفتنی است

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به سخنان اخیر رئیس جمهوری این کشور در باره ابراز تردید در پذیرش نتیجه انتخابات آینده به بهانه تقلب احتمالی، گفت: ترامپ رفتنی است و در صورت خودداری از پذیرش شکست، از کاخ سفید گندزدایی خواهد شد.

30 شهریور 1399

نبود هماهنگی بین متولیان حوزه گردشگری مانع توسعه آن است

فعالیت دستگاه های متعدد در حوزه گردشگری و ناهماهنگی بین آنها یکی از معضلاتی است که به اعتقاد اعضای کمیسیون گردشگری اتاق ایران مانع از پیشرفت این حوزه می شود. اعضای این کمیسیون برای شناسایی مسائل موجود در این صنعت گردشگری و پیدا کردن راهکار نشستی به صورت...

27 شهریور 1399

آمریکا: سیاست روسیه هرگونه پیشرفت در روابط را غیرممکن می سازد

معاون وزیر امور خارجه آمریکا تاکید نمود، سیاست خارجی روسیه هرگونه پیشرفت در روابط میان واشنگتن و مسکو را غیر ممکن می سازد.

26 شهریور 1399

رئیس جمهور چچن با انتشار دو تصویر به تحریم های آمریکا پاسخ داد

رئیس جمهور چچن با انتشار دو تصویر در یکی از شبکه های اجتماعی به تحریم هایی که امروز آمریکا علیه وی و خانواده اش اعمال کرد پاسخ داد.

23 شهریور 1399

استقبال اتریش از پیشنهاد ایران برای صادرات برق به اروپا

سرپرست مرکز توسعه صادرات آب و برق با توجه به فقدان نتایج عملی منتج از نقشه راه انرژی ایران و اتریش، بر اجرایی کردن توافقات حاصل از این نقشه راه تاکید نمود.

21 شهریور 1399

خبرنگاران آسیب تحریم از زبان کارگردان ایرانی در جشنواره ونیز

تهران- خبرنگاران- کارگردان جنایت بی دقت در جشنواره فیلم ونیز عنوان نمود که تحریم های سیاسی، محافظه کاری در بروکراسی اداری و... موانع فراوری مشترک ایران با سایر کشورهاست.

19 شهریور 1399

برنامه ریزی آموزشی برای نیم سال تحصیلی 1400-1399 در نشست رؤسای دانشگاه ها با وزیر علوم

نشست مجازی رؤسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور با وزیر علوم با موضوع برنامه ریزی آموزشی برای نیم سال تحصیلی 1400-1399 برگزار گردید.

19 شهریور 1399

ارتش اتیوپی به شبه نظامیان برای حمله به سودان کمک کرده است

به گزارش خبرنگاران به نقل از النشره، فیصل محمد صالح وزیر اطلاع رسانی سودان به شدت به اتیوپی حمله کرد.

18 شهریور 1399

انفعال ترامپ در قبال روسیه صدای پنتاگون را درآورد

ایسنا نوشت: رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا به کنگره این کشور گفت: دولت دونالد ترامپ شاید تا آن حد که ما می توانیم و باید برای مقابله با روسیه و دیگر قدرت های خارجی از بابت حمایت تسلیحاتی و حمایت های دیگر از دشمنان آمریکا در افغانستان کوشش کنیم، کوشش نکرده...

18 شهریور 1399

تعطیلات عید غدیر را در خانه بمانیم ، سفرهایی که مقصدشان آخرت است ، 271 شهرستان ایران در شرایط قرمز و هشدار کرونا

کرونا همچنان در حال تاخت وتاز است و روزانه بیش از 200 قربانی می گیرد در این شرایط بعضی برای تعطیلات آخر هفته منتهی به عید غدیر بار سفر بسته اند حال آنکه کرونای مرگبار در جاده ها انتظار مسافران را می کشد.

17 شهریور 1399

چه تعداد ایرانی بیش از یک واحد مسکونی دارند؟

یک و نیم میلیون ایرانی با استفاده از سامانه املاک و اسکان شناسایی شده اند که بیش از یک واحد مسکونی را در تملک خود دارند.

16 شهریور 1399

زاخارووا: روسیه فقط به دولت افغانستان سلاح می فروشد، نه طالبان

سخنگوی وزارت خارجه روسیه با رد اتهام زنی وزیر خارجه آمریکا، تأکید کرد روسیه فقط به دلت قانونی افغانستان و نه نمایندگان جنبش طالبان، سلاح می دهد و ادعای پامپئو درباره گفت وگو با مقامات روس در این باره صحت ندارد.

15 شهریور 1399

نادری: مسئولیت قتل بسیاری از شهروندان تهرانی با شهردار است

نماینده مردم تهران در مجلس نوشت: تعداد فوتی های کرونا امروز در تهران به 70 نفر رسیده. شهردار تهران بطرز عجیبی بر ادامه طرح ترافیک اصرار دارد. چنانچه در تصمیم خود تجدیدنظر نکند، مجمع نمایندگان تهران در مجلس ورود خواهد کرد.

14 شهریور 1399

اعلام آخرین مصوبات شورای پروانه نمایش آثار غیر سینمایی

شورای صدور پروانه نمایش آثار غیر سینمایی با عرضه یک عنوان داستانی بلند، یک عنوان مستند بلند و 2 عنوان مجموعه مستند و ترکیبی موافقت کرد.

5 شهریور 1399

راه چاره ظریف برای شکست سزار، جهت ام-4 بازگشایی خواهد شد؟

انتخاب نوشت: ظریف در دو سفر خود به مسکو و انکارا، آنچه در سفر به دمشق آغاز نموده بود را از سر گرفته و بر ضرورت بازگشت به فرایند مذاکرات آستانه، برای آغاز عملیات سیاسی و بازگشت توازن به ائتلاف با روسها، برای مقابله با تاثیرات اجرای قانون قیصر (سزار)، تاکید...

31 مرداد 1399

لوکاشنکو: توطئه خارجیان را خنثی کردیم

الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس روز جمعه گفت که توانسته است توطئه خارجیان را که به دنبال بی ثبات کردن این کشور بودند، خنثی کند.

28 مرداد 1399

اختصاص 100 میلیارد تومان اعتبار ره آورد سفر وزیرآموزش و پرورش به خراسان شمالی

خبرنگاران/خراسان شمالی استاندار خراسان شمالی گفت: با توجه به سفر وزیر آموزش و پرورش به استان مقرر شد 100 میلیارد تومان برای تقویت زیرساخت های آموزشی به خراسان شمالی تخصیص یابد.

26 مرداد 1399
تعداد: (210)