فرهنگ و هنر

گام های تحول در حوزه هنری ، تغییر به نفع رشد و نوآوری

یک سال پس از انتصاب رئیس نو، حوزه هنری در حال برداشتن گام هایی جدی در جهت تحول خود در دوران تازه است. با تمهید مقدمات طی یک سال گذشته و آماده کردن بستر های لازم، تغییر معنی دار فرایند ها در این پایگاه هنر انقلابی شتاب گرفته است.

31 تیر 1400

سردر بوستان کوهسار را شما طراحی کنید

خبرگزاری خبرنگاران- شهردار منطقه 5 با دعوت از عموم مردم و طراحان برجسته سه شاخصه مهم را برای طرح سردر ورودی بوستان کوهسار برشمرد و اذعان داشت: این طرح باید متناسب با هویت بوستان کوهسار، متناسب با معماری ایرانی و اسلامی و مقاوم و سازگار با محیط زیست باشد.

28 تیر 1400

فیلم، واکنش کاربران فضای مجازی به قطعی چندباره برق

قطعی چندباره برق در اوج گرما که باعث آسیب تماشا وسایل برقی هم شده است، انتقادهای مردم در فضای مجازی را به عملکرد دولت تدبیر در پی داشته است.

27 تیر 1400

لوازم دست دوم سالم خود را در قالب طرح هبه به نیازمندان اهدا کنید

مدیر طرح هم نمک از آزادی هشت زندانی جرائم غیرعمد به مناسبت میلاد امام رضا (ع) به کمک خیرین هم نمک خبر داد و گفت: در طرح هبه مردم لوازم سالمی که نیاز ندارند را به نیازمندان هدیه می کنند؛ فقط کافیست با خط 1801 تماس بگیرید!

21 تیر 1400

گوسفندان ما را خواهند بلعید در مکزیک

خبرگزاری خبرنگاران-فیلم کوتاه گوسفندان ما را خواهند بلعید در سومین دوره جشنواره بین المللی فیلم MICMX مکزیک حضور دارد.

18 تیر 1400

انتقال کتیبه های تاریخی سنگی به موزه تاریخ شهر دامغان

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، انتقال کتیبه های تاریخی سنگی به موزه تاریخ شهر دامغان صورت گرفت.

17 تیر 1400

اینجا سوریه است منتشر شد

به گزارش خبرنگاران، کتاب اینجا سوریه است، اولین عنوان از مجموعه آثار ناشر در رده زنان مقاومت - فتنه شام است. به تعبیری نویسنده کتاب، کوشش دارد فصل جدیدی در چگونگی ثبت تاریخ شفاهی بگشاید؛ فصل جدیدی که می تواند ثبت تاریخ شفاهی در موقعیت بحران نامیده گردد،...

12 تیر 1400

امضای تفاهم نامه همکاری های مشترک میان صندوق توسعه و سازمان اوقاف و امور خیریه

تفاهم نامه همکاری های مشترک فی مابین صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی به نمایندگی هادی میرزائی مدیرعامل صندوق توسعه و سازمان اوقاف و امور خیریه کشور به نمایندگی مهدی پندار معاون بهره وری مالی موقوفات...

10 تیر 1400

رمزگشایی از کاهش نرخ سود بین بانکی

این اعداد و ارقام در نرخ سود بین بانکی به چه معناست؟اعتبارات قاعده مند چیست و چرا این اعتبارات به صفر رسیده است؟

9 تیر 1400

اهرام مکزیک؛ از هرم کتیبه ها تا جادوگر

با سفر به مکزیک و بازدید از اهرام حیرت انگیز آن، در جای پای اقوام تولتک، زاپوتک ها، مکزیکی ها و مایاها با قدمتی از حداقل 2500 سال پیش قدم بگذارید.

7 تیر 1400

رضا بهرام: گفتند تو بچه شهرستان هستی و به جایی نمی رسی

رضا بهرام خواننده موسیقی پاپ کشورمان، تصویری از خود در مقابل سیل هوادارانش در کنسرت منتشر کرد و پیامی برای منتقدانش فرستاد.

30 خرداد 1400

آپارتمان قدیمی در تهران چند؟

به دلیل افزایش قیمت مسکن، سهم واحدهای قدیمی در معاملات شهر تهران به بالاترین میزان خود طی هفت سال اخیر رسیده و این در حالی است که برای خرید یک آپارتمان کوچک بالای 15 سال در پایتخت به حداقل نقدینگی 500 میلیون تومان احتیاج است.

26 خرداد 1400

10 حفره داستانی بزرگ در فیلم های دنیای توسعه یافته دی سی

دنیای توسعه یافته دی سی مسائل بسیاری را پشت سر گذاشته و گرچه به سمت بهتر شدن می رود، اما نمی توان از حفره های داستانی آن چشم پوشی کرد.

25 خرداد 1400

قوروت؛ غذای بنفش رنگ بیرجندی ها

تعدادی از این غذاها به مرور زمان شهرت بیشتری پیدا نموده و عمومی تر شدند و تعدادی هم هستند که هنوز به قدر کافی شناخته نشده اند. غذایی که امروز درباره آن حرف می زنیم، یکی از جالب ترین غذاهای محلی ایران است که بیش از هر چیز رنگ آن توجهات را به خودش جلب می نماید.

21 خرداد 1400

توضیحات جدید رئیس پلیس تهران: جسد بابک خرمدین تکه تکه و بدون سر بود

خبرنگاران : سردار حسین رحیمی روز سه شنبه در حاشیه برگزاری طرح رعد و اقتدار، افزود: پدر و مادر بابک خرمدین به قتل اعتراف کرده و انگیزه خود را از ارتکاب این جرم رفتارهای نامناسب این فرد اعلام کردند.

19 خرداد 1400

نقش والدین در کاهش تاثیرات کرونا

از ابتلا و عوارض ناشی از ویروس کرونا که بگذریم، ایجاد آسیب های روانی و زیرورو شدن روال طبیعی زندگی انسان ها از جمله مشکلاتی است که کرونا برای انسان عصر حاضر به ارمغان آورده است.

10 خرداد 1400

از یادگیری تا آموزش زوری!

در جوامع شکارچی ـ گردآورنده کار اصلی بچه ها بازی بوده است و از ویژگی های این جوامع تفریح زیاد، کار کم، لذت بردن از کار، روحیه مشارکت و همکاری، استقلال طلبی و مساوات را می توان نام برد.

6 خرداد 1400

مشت زنی پلیس به صورت یک زن دستگیرشده در کالیفرنیا

انتشار یک فیلم از رفتار پلیس ایالت کالیفرنیا نشان می دهد که یک مامور پلیس آمریکا به رغم دستبند زدن به یک زن، با مشت به صورت او ضربه می زند.

5 خرداد 1400

(ویدیو) خلاصه بازی الچه 0 - 1 اتلتیکومادرید 11 اردیبهشت 00

در ادامه دیدارهای هفته سی وچهارم لالیگای اسپانیا، اتلتیکومادرید امشب (شنبه) میهمان الچه بود و با نتیجه یک بر صفر پیروز شد.

1 خرداد 1400

از نقش راهبری معلمان مؤلّف، هنرمند و فرهنگیان پیشرو در تعالی مدرسه، غافل نشویم

تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش در پیامی به مناسبت جشنواره معلمان مؤلّف، گفت معلمان مؤلف، تلاشی فزون تر برای اشاعه دانش خویش به کار برده اند و نباید از نقش راهبری معلمان مؤلّف، هنرمند و فرهنگیان پیشرو در تعالی مدرسه، غافل شد.

25 اردیبهشت 1400
تعداد: (244)