علم و تکنولوژی

عملکرد غیررقابتی گوگل در فرانسه دردسرساز شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گاردین، ناظر رقابت فرانسه به علت سواستفاده گوگل از قدرتش در بازار تبلیغات آنلاین، جریمه ای 220 میلیون یورویی (معادل 268 میلیون دلار) برای این شرکت مشخص نموده است.

5 مرداد 1400

عکس اسثنایی قدیمی از ایران در آرشیو عکس خبرگزاری آلمان

به کمک فناوری مدرن، نگاتیو عکس های قدیمی در آرشیو خبرگزاری ها دیجیتال شده اند و می توان در آن جست وجو کرد. در این جست وجو به گنجینه ای تاریخی می توان رسید که بخشی از تاریخ دیده نشده ایران است.

2 مرداد 1400

تنش در دریای سیاه تاثیر مستقیمی بر روسیه و ترکیه دارد

خبرنگاران، گروه بین الملل - آذر مهدوان: در پی تشدید تنش ها میان روسیه با ناتو متشنج شدن اوضاع اوکراین در ماه های اخیر شاهد تحرکاتی در دریای سیاه هستیم. پس از رزمایش مشترک آمریکا و اوکراین موسوم به نسیم دریا 2021 که بعضی کشورهای ناتو هم در آن شرکت داشتند،...

1 مرداد 1400

گام های تحول در حوزه هنری ، تغییر به نفع رشد و نوآوری

یک سال پس از انتصاب رئیس نو، حوزه هنری در حال برداشتن گام هایی جدی در جهت تحول خود در دوران تازه است. با تمهید مقدمات طی یک سال گذشته و آماده کردن بستر های لازم، تغییر معنی دار فرایند ها در این پایگاه هنر انقلابی شتاب گرفته است.

31 تیر 1400

خاتمه همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری در سال 1400

تهران (پانا) - این روزها، پرسش های مختلف و متعددی از سوی بازنشستگان و وظیفه بگیران صندوق بازنشستگی کشوری در فضای مجازی و در حوزه های مختلف از جمله حوزه فنی مطرح می گردد که به مهم ترین آنها پاسخ داده شده است.

30 تیر 1400

برگزاری دوره های آموزشی و کار دانشجویی در سازمان انتقال خون

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت گفت: بر اساس تفاهم نامه همکاری با سازمان انتقال خون دوره های آموزشی، انجام کار دانشجویی برای دانشجویان در این سازمان انجام خواهد شد.

25 تیر 1400

22 ماده غذایی که خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهند

سرطان یکی از علل اصلی مرگ ومیر در سراسر جهان به تعداد می رود. این عارضه نه تنها کل زندگی فرد را تحت تأثیر قرار می دهد، بلکه هزینه های هنگفتی در پی دارد. خوشبختانه می توانید با جای دادن بعضی از خوراکی ها در رژیم غذایی خود، احتمال ابتلا به سرطان را در خود...

22 تیر 1400

گرم کن های نانوکاتالیستی ایرانی کارآمدتر و ایمن تر از نمونه های خارجی

گرمکن تشعشعی نانوکاتالیستی ایران ساخت، ضمن کاهش آلاینده های محیطی، بدون فاقد شعله هستند و امنیت بالاتری نسبت به دیگر گرم کن های موجود برخوردارند.

21 تیر 1400

توجه دولت سیزدهم به کاهش کودک همسری، لزوم شناخت ماهیت طوایفی که کودک همسری در آنها رواج دارد

دبیر کارگروه حقوق کودک کرسی حقوق بشر، صلح و دموکراسی یونسکو در دانشگاه شهید بهشتی، با تاکید بر لزوم توجه دولت سیزدهم به مساله کودک همسری، گفت: رویکرد قانونگذار و دولت باید بر مبنای کاهش کودک همسری باشد. علاوه بر سیاستهای کلان مالی که محصول همه اقدامات...

15 تیر 1400

راز قتل زن جوان در خواب برادرش فاش شد

محبوبه باید بمیرد...محبوبه را می کشم...محبوبه نباید زنده بماند. مرد افغان این جملات را باحالتی غیرطبیعی زیر لب تکرار می کرد و با هربار گفتن این جمله ها، مته دستگاه پیکور را با قدرت بیشتری به زمین خانه تازه سازش فشار می داد تا سیمان های سخت و به هم فشرده را...

15 تیر 1400

کشف گونه ای 24 هزار ساله در سیبری

این موجود بعد از باز شدن یخ ها توانست (به طور غیرجنسی) تولیدمثل کند که بعد از گذراندن هزاران سال درحالت موسوم به کرایتوبیوسیس بود.

11 تیر 1400

اهرام مکزیک؛ از هرم کتیبه ها تا جادوگر

با سفر به مکزیک و بازدید از اهرام حیرت انگیز آن، در جای پای اقوام تولتک، زاپوتک ها، مکزیکی ها و مایاها با قدمتی از حداقل 2500 سال پیش قدم بگذارید.

7 تیر 1400

جزئیات واکسیناسیون دانشجویان و بازگشایی دانشگاه ها از مهر 1400 ، کدام کنکور های خردادماه به تعویق افتادند؟

برای مرور مهمترین اخبار دانشگاهی طی یک هفته گذشته در حوزه آموزش و پژوهش با ما همراه باشید.

7 تیر 1400

هواوی به جنگ تحریم های آمریکا می رود

با تلاش هواوی برای رشد در سایه تحریم های آمریکا، رِن شنگفی، بنیانگذار این غول فناوری چینی از کارکنان این شرکت خواست جرات به خرج داده و در عرصه نرم افزار در جهان پیشرو باشند.

5 تیر 1400

بی باک تر از قبل به نشان المپیک فکر می کنم، پیروزی ام تقدیم به تمامی لرها و لرستانی ها

خبرنگاران/لرستان آزادکار وزن 65 کیلوگرم تیم ملی که امروز در انتخابی درون اردویی، جواز حضور در المپیک توکیو را کسب کرد، می گوید: حالا بی باک تر از قبل به نشان المپیک فکر می نماید.

1 تیر 1400

بهبود فضای کسب وکار، تنها خواسته فعالان مالی از رئیس جمهور آینده است

تازه ترین نشست کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق ایران با محور آنالیز خواسته های بخش خصوصی از رئیس جمهور آینده به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید. آنالیز قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان نیز محور دوم برگزاری این نشست با حضور نمایندگانی...

22 خرداد 1400

سونامی اختلالات روانی؛ پیامد 14 ماه کرونا

در این اوضاع نامعمول کرونا، به نظر می رسد از همین امروز باید چاره ای اندیشید تا اوضاع روانی جامعه از کنترل خارج نشده است.

21 خرداد 1400

خبرنگاران توسعه تبادل های برقی ایران با کشورهای همسایه

تهران - خبرنگاران - وزیر نیرو گفت: مرکز دیسپاچینگ ملی پیشرفته کشور از امنیت بسیار بالایی برخوردار است و با توجه به سرمایه گذاری های زیادی که برای آن شده است نقش ارزنده ای در بهبود و توسعه تبادل انرژی کشورمان به عنوان چهارراه انرژی منطقه با کشورهای همسایه...

9 خرداد 1400

6 هک خواب هوشمندانه و تغییردهنده زندگی برای افرادی صبح ها از شدت خواب آلودگی با زور نوشیدن قهوه سر کار حاضر می شوند

شما از آن دسته افراد هستید که باید حتما یک فنجان قهوه در صبح زود، پس از جدا شدن از رخت خواب بنوشند تا بیدار شوند؟ هر روز صبح، مستقیما از رخت خواب سراغ قهوه ساز می روید؟

8 خرداد 1400

مشت زنی پلیس به صورت یک زن دستگیرشده در کالیفرنیا

انتشار یک فیلم از رفتار پلیس ایالت کالیفرنیا نشان می دهد که یک مامور پلیس آمریکا به رغم دستبند زدن به یک زن، با مشت به صورت او ضربه می زند.

5 خرداد 1400
تعداد: (231)