علم و تکنولوژی

کارهایی برای اینکه حرفتان شنیده گردد!

گوش دادن فعال پیدا کردن معنای گفتار دیگران در ذهن خویش است. با این تعریف شنیدن با گوش دادن متفاوت است.

8 آذر 1399

کادر درمان انگلیس به زودی در برابر ویروس کرونا واکسینه می شوند

به زودی با تأیید دولت انگلیس، پزشکان و پرستاران خط مقدم درمان در مقابل کووید19 واکسینه می شوند.

7 آذر 1399

برگزاری هفتمین اجلاس گردشگری و مالی ایران و قطر به میزبانی اصفهان

هفتمین اجلاس گردشگری و مالی ایران و قطر با حضور علی بن احمد الکواریوزیر بازرگانی و صنایع قطر و همچنین رضا اردکانیان وزیر نیرو و به میزبانی شهر اصفهان برگزار گردید.

5 آذر 1399

تعدادی وانت و موتور برقی به ناوگان پست اضافه می شود

خبرگزاری خبرنگاران- مدیرعامل شرکت پست دیروز از منطقه پست جنوب استان تهران بازدید کرد و گفت: به زودی تعدادی وانت و موتور برقی به ناوگان پست اضافه می شود.

2 آذر 1399

نرخ تورم آمریکا در صد سال گذشته

ریشه های اقتصاد آمریکای مدرن به دوران اکتشافات و مستعمره گزینی های اروپائیان جهت کسب مالی در قرن های 16 ، 17و 18 میلادی بر می گردد. آمریکا از یک اقتصاد مستعمراتی تقریبأ پیروز به یک اقتصاد کشاورزی مستقل تبدیل شد، و درنهایت به یک اقتصاد صنعتی بسیار پیچیده...

29 آبان 1399

شکایت دولت آمریکا از گوگل

خبرنگاران : وزارت دادگستری آمریکا شکایتی را علیه شرکت گوگل تنظیم و این شرکت را به سوءاستفاده از قدرت انحصاری خود در بخش جست و جوی اینترنت متهم کرد.

28 آبان 1399

ساخت میکروموتوری که برای اختلال های قابل کنترل اهداف زیستی مناسب است

پژوهشگران میکروموتوری ساختند که با نوری کنترل شده می توان از آن برای دستکاری محیط زنده استفاده کرد.

18 آبان 1399

پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد در رشته حقوق بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی گنبدکاووس

رشته محل جدید کارشناسی ارشد حقوق بین الملل پس از طی مراحل قانونی و اخذ مجوزهای لازم به لیست رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبدکاووس افزوده شد و پذیرش دانشجو از مهر 99 صورت می گیرد.

9 آبان 1399

روایت مهاجران اتیوپیایی از جهنم غیرقابل تحمل در عربستان

به گزارش خبرنگاران به نقل از القدس العربی، مهاجران اتیوپیایی که در زندان های عربستان سعودی به سر می بَرند شرایط مناسبی ندارند. در همین ارتباط، فعالان حقوق بشری خواهان آنالیز گزارش های مربوط به زندانی شدن مهاجران غیر قانونی اتیوپیایی در زندان های سعودی...

9 آبان 1399

کشت چغندر پاییزه از سال جاری در خراسان رضوی انجام می گردد

خبرنگاران/خراسان رضوی مدیر زارعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: کشت چغندر پاییزه چند سالی به فراموشی سپرده شده بود اما در حال حاضر برای خوداتکایی در شکر و برطرف مسائل مربوط به واردات آن، روی کشت چغندر پاییزه در استان در سطح 2000 هکتار کار می کنیم....

8 آبان 1399

قایق سواری روی رودخانه شکلات

به گزارش خبرنگاران ، همشهری بچه ها ویژه بچه ها 7 تا 12 سال است و بخش های مختلفی چون شعر، داستان، بازی و آموزش مهارت های زندگی را دربرمی گیرد.

7 آبان 1399

لزوم توجه بیش از پیش به جامعه علمی کشور، نقش مهم دانشگاه ها در عبور از بحران کرونا

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در با اشاره به نقش مهم دانشگاه ها برای عبور از بحران هایی نظیر کرونا و همچنین توسعه کشور گفت: امیدواریم حمایت های دولت در برنامه توسعه هفتم از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی بیشتر از گذشته گردد تا بتوانیم علاوه بر حرکت در جهت...

6 آبان 1399

برای خرید پالایشی یکم تا کی فرصت داریم؟

امکان خرید پالایشی یکم که باقی مانده سهام دولت در چهار پالایشگاه تهران، تبریز، اصفهان و بندرعباس است تا یک هفته دیگر فراهم است و متقاضیان می توانند به وسیله بانک یا کارگزاری نسبت به خرید واحد های این صندوق اقدام نمایند.

4 آبان 1399

اصول و نکات مهم برای اصلاح کردن قبل و بعد از جلسات لیزر

اصلاح موهای زائد در فواصل بین جلسات لیزر قطعاً ایده خوبی است که هیچ تاثیر منفی در نتیجه کار ایجاد نمی کند ، و خوشبختانه بعد از هر جلسه ، موهایی که باید شیو شوند نیز کمتر خواهند شد!

30 مهر 1399

یک راننده اسنپ چقدر درآمد دارد؟

این روزها که شرایط مالی و شیوع کرونا تقریبا تمام کسب و کارها را تحت تاثیر خود قرار داده، بسیاری از مردم به فکر راه های جدیدی برای کسب درآمد هستند. کار کردن در تاکسی های اینترنتی به صورت تمام وقت و یا پاره وقت یکی از راه هایی است که می تواند به افزایش درآمد...

24 مهر 1399

خبرنگاران شناسایی الکترونیکی مشتریان در بازار سرمایه بلامانع اعلام شد

تهران - خبرنگاران - مصوبه هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار در موضوع شناسایی الکترونیکی مشتریان و انعقاد قرارداد الکترونیکی اعلام شد که طبق آن نیاز به مراجعه حضوری مشتری نیست.

18 مهر 1399

رسانه امریکایی: بی اعتمادی روس ها به واکسن روسی کرونا

بسیاری از روس ها حاضر نیستند واکسن روسی کرونا را تزریق کنند؛ دولت مشوق هایی برای فاز نهایی آزمایش بالینی این واکسن ارایه کرده، اما بسیاری از مردم به واکسن جدید اعتماد ندارند.

17 مهر 1399

قیمت روز گوشی موبایل، امروز 22 مرداد 99

قیمت گوشی های موبایل موجود در بازار، مورخ 22 مرداد را مشاهده می کنید.

12 مهر 1399

نانوپوشش ضدویروس کرونا در راستا تجاری سازی

دو موسسه کانادایی در حال تجاری سازی پوششی هستند که به صورت اسپری کردن روی سطوح قرار گرفته و می تواند ویروس کرونا را به سرعت از بین ببرد.

7 مهر 1399

نسل دوم انجمن های علمی دانشجویی کلید خورد، ساختار انجمن های دانشگاهی اصلاح می گردد

مدیر کل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: پروژه نسل دوم انجمن های علمی دانشجویی کلید خورد تا با اصلاح و ارتقاء ساختار انجمن، فعالان انجمن ها از زیست بوم علمی به سمت زیست بوم مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان حرکت نمایند. ...

6 مهر 1399
تعداد: (156)