اخبار مجلس

حمله آمریکایی ها به منزل نانسی پلوسی

خبرنگاران : معترضان به عدم تصویب طرح ارسال یاری های اقتصادی برای شهروندان جهت مقابله با تبعات بحران شیوع کرونا یک سر بریده خوک را به نشانه اعتراض در مقابل منزل نانسی پلوسی رها کردند.

22 بهمن 1399

96 میلیارد ریال بودجه به دانشگاه صنعتی شهدای هویزه تخصیص می یابد

دانشگاه صنعتی شهدای هویزه 96 میلیارد ریال بودجه برای سال 1400 دریافت خواهد کرد.

5 بهمن 1399

ادامه بلاتکلیفی فعالان ماینینگ بعد از خوداظهاری

در شرایط حساس کنونی کشور احتیاج به همدلی و حفظ اعتماد ملی و لزوم بهره گیری از تمام ظرفیت ها در جهت مقابله با شرایط مالی بیش از هر زمان دیگری احساس می گردد. امر خطیری که بارها رهبری در سخنانشان گوشزد نموده و سران محترم قوا موکداً بر آن تأکید دارند در این...

4 آذر 1399

لزوم توجه بیش از پیش به جامعه علمی کشور، نقش مهم دانشگاه ها در عبور از بحران کرونا

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در با اشاره به نقش مهم دانشگاه ها برای عبور از بحران هایی نظیر کرونا و همچنین توسعه کشور گفت: امیدواریم حمایت های دولت در برنامه توسعه هفتم از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی بیشتر از گذشته گردد تا بتوانیم علاوه بر حرکت در جهت...

6 آبان 1399

آنالیز لایحه رسیدگی به تخلفات ساختمانی

خبرنگاران : در جلسه اصلی کمیسیون خاص امور کلان شهرهای هیات دولت، آنالیز لایحه اصلاح مطابق ماده (100) قانون شهرداری در مورد رسیدگی به موضوع تخلفات ساختمانی در دستورکار نهاده شد.

17 مهر 1399

دیوان محاسبات شرط سنی برای انتصاب مدیران را ملغی و غیر قانونی اعلام کرد

رئیس کمیسیون بودجه و محاسبات مجلس گفت که دیوان محاسبات در پاسخ به مکاتبه ای درخصوص غیرقانونی بودن معین سقف سنی برای انتصاب مدیران، آن را ملغی و غیر قانونی گفت.

4 مهر 1399

نانسی پلوسی: ترامپ از کاخ سفید رفتنی است

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به سخنان اخیر رئیس جمهوری این کشور در باره ابراز تردید در پذیرش نتیجه انتخابات آینده به بهانه تقلب احتمالی، گفت: ترامپ رفتنی است و در صورت خودداری از پذیرش شکست، از کاخ سفید گندزدایی خواهد شد.

30 شهریور 1399

اعلام آخرین مصوبات شورای پروانه نمایش آثار غیر سینمایی

شورای صدور پروانه نمایش آثار غیر سینمایی با عرضه یک عنوان داستانی بلند، یک عنوان مستند بلند و 2 عنوان مجموعه مستند و ترکیبی موافقت کرد.

5 شهریور 1399

شرط جدید کمیته خودرو برای متقاضیان در فروش فوق العاده

کمیته خودرو مصوب کرد: عدم خرید خودرو ظرف 48 ماه گذشته از خودروسازان و دارا نبودن پلاک فعال در هر خانواده، شروط جدید برای ثبت نام متقاضیان در فروش فوق العاده تابستان خودروسازان است.

23 مرداد 1399

سرانجام هنگ کنگ؟!

در پنجشنبه هفته گذشته کنگره ملی چین بیانه ای را منتشر کرد که بر اساس آن به نیرو های نظامی این کشور اجازه داده می شد تا برای سرکوب حرکت های استقلال طلبانه و جلوگیری از دخالت بیگانگان، در منطقه هنگ کنگ مداخله کند. این بیانیه به صراحت قوانین داخلی و خودمختاری...

18 مرداد 1399

امیرعبداللهیان: انتظار داریم فرانسه نگذارد دشمنان روابطمان را مدیریت نمایند ، خواهان ایستادگی اروپا در برابر تصمیمات آمریکا هستیم

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل در ملاقات با سفیر فرانسه در تهران، گفت: تهران از پاریس انتظار دارد که نگذارند دشمنان روابط تاریخی دو کشور، مناسبات دیرینه فیمابین را در جهت منافع نامشروع خویش مدیریت نمایند.

17 مرداد 1399

برخورد با تورهای غیرمجاز گردشگری در آذربایجان شرقی

سرپرست معاونت گردشگری آذربایجان شرقی از برخورد با تورهای غیرمجاز گردشگری با هماهنگی مراجع انتظامی و قضایی استان اطلاع داد.

14 مرداد 1399

تذکر 21 نماینده مجلس به وزیر کار

21 نماینده مجلس در تذکری به شریعتمداری وزیر کار از وی خواستند با مدیرعامل صندوق بازنشستگی که با اظهارات اخیرش نمک بر زخم، ولی نعمتان این صندوق پاشیده است، برخورد کند.

13 مرداد 1399

جزئیاتی جدید از فساد امید اسدبیگی و دوستان

چهارمین جلسه دادگاه پرونده 23 متهم تخلف ارزی به نام شرکت هفت تپه، روز گذشته به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار گردید. در جلسات قبلی امید اسدبیگی، متهم ردیف اول و مجتبی کحال زاده تفهیم اتهام شدند و به ارائه دفاعیات خود پرداختند و در جلسه چهارم نیز مسعود جلالیان...

11 مرداد 1399

فراخوان واگذاری پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF)

وزارت امور مالی و دارایی طی اطلاعیه ای فراخوان واگذاری (شماره 1) پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) واسطه گری مالی یکم را منتشر کرد.

31 خرداد 1399

طرح تحول ساختاری مجلس یازدهم

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با همکاری مرکز پژوهش های مجلس طرحی را برای ایجاد تحول ساختاری در مجلس یازدهم تدوین نموده است.

27 خرداد 1399

زمان برگزاری کنکور سراسری 99 مشخص شد

ابراهیم خدایی در نشست ستاد نقشه جامع علمی گفت: در مورد آزمون سراسری طبق مصوبات، 20 روز بعد از انتها امتحانات سال ششم متوسطه یعنی کلاس 12 آزمون سراسری باید برگزار شود.

20 خرداد 1399

انتقاد یک فعال اقتصادی از آغاز به کار فعالیت ها

عضو اتاق بازرگانی تهران معتقد است در شرایط فعلی آغاز به کار کارخانه ها، نه تنها نمی تواند شرایط اقتصادی کشور را تغییر دهد که حتی برای سلامت نیروها نیز بسیار خطرناک خواهد بود.

6 خرداد 1399

اعلام فعالیت مطب پزشکان تا بیست و سوم فروردین

چگونگی فعالیت مطب پزشکان تا بیست و سوم فروردین اعلام شد.

4 خرداد 1399

کاربری مسکونی اراضی جنوبی پارک جمشیدیه لغو شد

خبرنگاران: شورایعالی معماری و شهرسازی در مصوبه ای کاربری اراضی جنوبی پارک جمشیدیه به مساحت 21805 مترمربع که بر اساس بند 2 مصوبه 507 کمیسیون ماده 5 مورخ 22، 12، 90 شهر تهران به کاربری مسکونی در 18 طبقه تغییر یافته بود را لغو کرد.

24 اردیبهشت 1399
تعداد: (33)