اخبار صنعت

خسارت بیش از 9 هزار میلیارد ریالی حوادث به کشاورزی خراسان رضوی

مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: حوادث غیرمترقبه تا به امروز بیش از 9 هزار میلیارد ریال خسارت به بخش کشاورزی خراسان رضوی وارد کرده است.

30 شهریور 1400

تور اروپا ارزان: سه بازیکن تیم فوتبال بانوان سپاهان در راه اروپا

به گزارش خبرنگاران و به نقل از باشگاه فولاد مبارکه سپاهان، سه فوتبالیست بانو سپاهانی مورد توجه یکی از باشگاه های معتبر اروپایی قرار گرفته اند و پیشنهادهایی برای جذب این سه بازیکن به باشگاه فولاد مبارکه سپاهان ارسال شده است.

21 شهریور 1400

خرید گندم کشاورزان از برنامه عقب مانده است

تهران (پانا) - رئیس اتحادیه باغداران با بیان اینکه برنامه خرید گندم از کشاورزان از برنامه سالانه عقب مانده است، می گوید درحالی که باید تا به امروز 12 میلیون تن گندم خریداری می شد این اندازه تنها در حدود 5 میلیون تن است و وزارت جهاد کشاورزی و وزیر تازه این...

13 شهریور 1400

اولین جشنواره وجدان محیط زیست در کسب وکار از نگاه مردم برگزار می شود

بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان تهران با رویکرد انتخاب برترین حامیان محیط زیست در سال 1399-1400 اولین جشنواره جایزه ملی وجدان محیط زیست در کسب وکار از نگاه مردم را برگزار می کند.

10 شهریور 1400

شروع به کار موزه ها در یونان در آستانه فصل گردشگری

مقام های یونان اعلام کردند موزه های این کشور از هفته آینده پس از مدت ها تعطیلی ناشی از همه گیری ویروس کرونا بازگشایی خواهند شد.

4 شهریور 1400

مجوز نخستین موزه زعفران کشور در تربت حیدریه صادر شد

رئیس اداره میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی تربت حیدریه گفت: مجوز نخستین موزه زعفران کشور در این شهرستان صادر شد.

4 شهریور 1400

اهمیت موتور های الکتریکی در صنعت و زندگی روزمره

اهمیت موتورهای الکتریکی در زندگی امروز ما غیرقابل انکار است. در حال حاضر از این تجهیزات به صورت گسترده در صنایع مختلف استفاده می شود. حمل و نقل، تولید، فرآوری و نگهداری انواع محصولات و کالاها با استفاده از موتور الکتریکی صورت می گیرد.

22 مرداد 1400

روایت برنده جایزه برترین فیلمنامه جشنواره کن از فیلم ماشین من را بران

ریوسوکه هاماگوچی کارگردان و فیلمنامه نویس ژاپنی که با فیلمش ماشین من را بران در بخش رقابتی جشنواره فیلم کن سال جاری حضور داشت، پیروز به کسب جایزه برترین فیلمنامه شد. او علاوه بر آن جایزه فیپرشی و جایزه مستقل کلیسای جهانی کن را هم برد. این جایزه اخیر شامل...

17 مرداد 1400

منصوری: آغاز لیگ فوتسال در تیر یا مرداد اشکال قانونی دارد

یک عضو پیشین هیات رییسه سازمان لیگ فوتسال برگزاری لیگ فوتسال در تیر یا مرداد را غیرقانونی نام کرد.

12 مرداد 1400

واشنگتن: در پی تغییر نظام سوریه نیستیم

معاون وزیر خارجه آمریکا روز جمعه در مصاحبه ای مدعی شد که این کشور در پی تغییر نظام سوریه نیست.

7 مرداد 1400

هرگز نشه فراموش!

حدود یک ماه پیش قطع برق در نقاط مختلف کشور صدای خیلی ها را در آورد و زندگی بسیاری از مردم را دچار اختلال کرد. چند روزی است که خاموشی کمتر رخ داده اما آن طور که مسؤولان می گویند مشکل کمبود برق همچنان جدی است و انتشار جداولی برای اعلام ساعات قطع برق هم موید...

6 مرداد 1400

هشدار شرکت توزیع برق تهران عظیم درباره مصرف برق

شرکت توزیع برق تهران بیان کرد در صورتی که مشترکان در مصرف صرفه جویی نکنند، قطع برق حتمی است و جداول خاموشی که در وبسایت این شرکت اطلاع رسانی شده، اعمال خواهد شد.

29 تیر 1400

گرم کن های نانوکاتالیستی ایرانی کارآمدتر و ایمن تر از نمونه های خارجی

گرمکن تشعشعی نانوکاتالیستی ایران ساخت، ضمن کاهش آلاینده های محیطی، بدون فاقد شعله هستند و امنیت بالاتری نسبت به دیگر گرم کن های موجود برخوردارند.

21 تیر 1400

قیمت جوجه یک روزه 2 برابر نرخ مصوب ، کمبودی در جوجه ریزی نداریم

رئیس هیئت مدیره شرکت تعاونی مادر تخصصی توسعه صنعت طیور کشور گفت: قیمت کنونی هر قطعه جوجه یکروزه حدود 2 برابر نرخ مصوب، عرضه می گردد.

20 تیر 1400

گوسفندان ما را خواهند بلعید در مکزیک

خبرگزاری خبرنگاران-فیلم کوتاه گوسفندان ما را خواهند بلعید در سومین دوره جشنواره بین المللی فیلم MICMX مکزیک حضور دارد.

18 تیر 1400

دولت جدید برای ابرچالش ها برنامه داشته باشد

ایران به یک تجربه حداقل 50 ساله در شرایط فعلی اقتصاد رسیده است و این حکمرانی نامطلوب مالی که عمدتاً از دهه 50 خود را نشان داد موجب شده است که در اقتصاد ایران چالش هایی ایجاد و انباشته شوند. همچنین در طول 50 سال اخیر دولت ها به سمت درمان اساسی چالش ها و ابرچالش...

18 تیر 1400

رئیس دولت بعدی باید انتخاب کند؟

این روز ها که تبلیغات نامزد های ریاست جمهوری در حال اجرا است، بسیاری از کارشناسان مالی معتقدند که دولت آینده باید تکلیف خود را در حوزه مالی معین کند و بگوید که چه رویکرد مالی را می خواهد پیگیری کند.

17 تیر 1400

بهبود فضای کسب وکار، تنها خواسته فعالان مالی از رئیس جمهور آینده است

تازه ترین نشست کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق ایران با محور آنالیز خواسته های بخش خصوصی از رئیس جمهور آینده به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید. آنالیز قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان نیز محور دوم برگزاری این نشست با حضور نمایندگانی...

22 خرداد 1400

سه هزار دستگاه مولد خورشیدی تحویل عشایر می شود

تهران (پانا) - سخنگوی صنعت برق می گوید تحویل سه هزار مولد خورشیدی کوچک قابل حمل به سه هزار خانوار عشایر کلید خورد.

13 خرداد 1400

خبرنگاران توسعه تبادل های برقی ایران با کشورهای همسایه

تهران - خبرنگاران - وزیر نیرو گفت: مرکز دیسپاچینگ ملی پیشرفته کشور از امنیت بسیار بالایی برخوردار است و با توجه به سرمایه گذاری های زیادی که برای آن شده است نقش ارزنده ای در بهبود و توسعه تبادل انرژی کشورمان به عنوان چهارراه انرژی منطقه با کشورهای همسایه...

9 خرداد 1400
تعداد: (226)