اخبار اقتصادی

آمریکا رئیس اجرایی هنگ کنگ را تحریم کرد

وزارت خزانه داری آمریکا از تحریم چندین نفر از مقامات ارشد منطقه ویژه اداری هنگ کنگ از جمله رئیس اجرایی این منطقه خودمختار اطلاع داد.

5 مهر 1399

کدام گروه از جاماندگان سهام عدالت، مشمول دریافت سهام می شوند؟

خبرنگاران : سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: افراد جا مانده از دوره قبل و افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی در مجموع 4 میلیون نفر می شوند که باید به آن ها نیز سهام عدالت پرداخت شود.

5 مهر 1399

دیوان محاسبات شرط سنی برای انتصاب مدیران را ملغی و غیر قانونی اعلام کرد

رئیس کمیسیون بودجه و محاسبات مجلس گفت که دیوان محاسبات در پاسخ به مکاتبه ای درخصوص غیرقانونی بودن معین سقف سنی برای انتصاب مدیران، آن را ملغی و غیر قانونی گفت.

4 مهر 1399

با سه فرودگاه اصلی پاریس آشنا شوید

اگر به زودی برای تماشای جاذبه هایی مانند موزه لوور، کاخ ورسای، کلیسای جامع نتردام و غیره به شهر پاریس سفر خواهید کرد، احتمالاً در یکی از 3 فرودگاه مشهور آن یعنی شارل دو گل (Charles de Gaulle)، اورلی (Orly) یا بووه (Beauvais) فرود خواهید آمد. کوشش کردیم تا برای آشنایی هر...

1 مهر 1399

برترین غذاهای هندی که باید امتحان کنید، تصاویر

در کل غذای هند به دو دسته اصلی شمال هند و جنوب هند تقسیم می گردد. اگر هم بخواهیم دقیق تر شویم، هر کدام از دسته ها به شاخه های فرعی بر اساس مناطق دسته بندی می شوند که برای نمونه می توان به دستور پخت های پنجابی، راجستانی، سِندی، گجراتی، بنگالی، مغولی، کشمیری...

30 شهریور 1399

راه حل دولت برای شناسایی مالکان بیش از یک خانه، ارسال روزانه 100 هزار پیامک

خبرنگاران: مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه روزانه 100 هزار پیامک به مالکان بیش از یک خانه ارسال می کنیم گفت: به این افراد دو هفته فرصت می دهیم که با خوداظهاری شرایط خالی بودن یا دارای ساکن بودن واحدهای خود را اعلام نمایند....

29 شهریور 1399

نقدینگی از 2600 هزار میلیارد تومان گذشت

طبق اطلاعات منتشر شده از بانک مرکزی درباره آمار های مالی در سرانجام خرداد سال جاری، نقدینگی در این زمان به بیش از 2600 هزار میلیارد تومان رسیده است.

29 شهریور 1399

نبود هماهنگی بین متولیان حوزه گردشگری مانع توسعه آن است

فعالیت دستگاه های متعدد در حوزه گردشگری و ناهماهنگی بین آنها یکی از معضلاتی است که به اعتقاد اعضای کمیسیون گردشگری اتاق ایران مانع از پیشرفت این حوزه می شود. اعضای این کمیسیون برای شناسایی مسائل موجود در این صنعت گردشگری و پیدا کردن راهکار نشستی به صورت...

27 شهریور 1399

حمله هکری به 130 حساب توئیتری معروف

شرکت توییتر خاطرنشان کرد هکرها در حمله چند روز پیش خود حدود 130 حساب توییتری را هدف گرفته بودند که شامل پروفایل بسیاری از شخصیتهای برجسته و سازمانها بود.

27 شهریور 1399

آمریکا: سیاست روسیه هرگونه پیشرفت در روابط را غیرممکن می سازد

معاون وزیر امور خارجه آمریکا تاکید نمود، سیاست خارجی روسیه هرگونه پیشرفت در روابط میان واشنگتن و مسکو را غیر ممکن می سازد.

26 شهریور 1399

راز مبهم شلیک به دوست

مرد جوان که از 7 سال قبل به اتهام قتل دوستش در زندان بود خاتمه با رضایت اولیای دم از جنبه عمومی جرم محاکمه شد.

23 شهریور 1399

رئیس جمهور چچن با انتشار دو تصویر به تحریم های آمریکا پاسخ داد

رئیس جمهور چچن با انتشار دو تصویر در یکی از شبکه های اجتماعی به تحریم هایی که امروز آمریکا علیه وی و خانواده اش اعمال کرد پاسخ داد.

23 شهریور 1399

استقبال اتریش از پیشنهاد ایران برای صادرات برق به اروپا

سرپرست مرکز توسعه صادرات آب و برق با توجه به فقدان نتایج عملی منتج از نقشه راه انرژی ایران و اتریش، بر اجرایی کردن توافقات حاصل از این نقشه راه تاکید نمود.

21 شهریور 1399

خبرنگاران آسیب تحریم از زبان کارگردان ایرانی در جشنواره ونیز

تهران- خبرنگاران- کارگردان جنایت بی دقت در جشنواره فیلم ونیز عنوان نمود که تحریم های سیاسی، محافظه کاری در بروکراسی اداری و... موانع فراوری مشترک ایران با سایر کشورهاست.

19 شهریور 1399

انفعال ترامپ در قبال روسیه صدای پنتاگون را درآورد

ایسنا نوشت: رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا به کنگره این کشور گفت: دولت دونالد ترامپ شاید تا آن حد که ما می توانیم و باید برای مقابله با روسیه و دیگر قدرت های خارجی از بابت حمایت تسلیحاتی و حمایت های دیگر از دشمنان آمریکا در افغانستان کوشش کنیم، کوشش نکرده...

18 شهریور 1399

مجلس علیه بانک ها ، بانک ها چند خانه خالی دارند؟

به گزارش خبرنگاران، قیمت مسکن در ماه های اخیر با سرعتی افزایش یافت که مسئولان تصمیم گرفتند برای کنترل این افسار گسیختگی در بازار مسکن فکری نمایند و اجرای طرح اخذ مالیات از خانه های خالی را سرعت ببخشند.

13 شهریور 1399

آخرین تحولات بازار خودروی تهران؛ پژو 206 تیپ پنج 170 میلیون تومان

خبرنگاران: آنالیز فرایند بازار خودرو نشان می دهد که قیمت انواع خودرو های داخلی طی یکی دو هفته اخیر بیش از 20 درصد گران شده و این فرایند علیرغم حضور مشتری و رسیدن سطح معاملات به صفر همچنان افزایشی است.

10 شهریور 1399

قیمت هر شانه تخم مرغ مشخص شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از شاتا، محمدرضا کلامیسرپرست معاونت امور بازرگانی داخلی وزارت صمت با بیان اینکه قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری 9500 تومان از سوی ستاد تنظیم بازار معین شده است، گفت: این قیمت گذاری در راستای حمایت از واحدهای تولیدکننده تخم...

7 شهریور 1399

نمایشگاه دستاوردهای شرکت های دانش بنیان و فناور گیلان

رشت- نمایشگاه دستاوردهای شرکت های دانش بنیان و فناور گیلان با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در رشت افتتاح شد.

5 شهریور 1399

کشف محموله لاستیک قاچاق در همدان

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان از کشف یک محموله لاستیک اطلاع داد و گفت: این لاستیک ها به صورت قاچاقی از تهران خریداری و در همدان تخلیه می شد که به دام افتاد.

4 شهریور 1399
تعداد: (200)