اخبار اقتصادی

تور کانادا: کانادایی ها خواهان لغو مراسم روز ملی این کشور شدند

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی بی سی، بعضی از جوامع محلی کانادا در پی کشف دومین سری از گورهای جمعی بچه ها بومی در محوطه های مدارس شبانه روزی سابق این کشور، خواهان لغو برگزاری مراسم بزرگداشت روز ملی کانادا در اول جولای (پنجشنبه 10 تیر) شدند.

9 مرداد 1400

واشنگتن: در پی تغییر نظام سوریه نیستیم

معاون وزیر خارجه آمریکا روز جمعه در مصاحبه ای مدعی شد که این کشور در پی تغییر نظام سوریه نیست.

7 مرداد 1400

پرواز سوریه به امارات برقرار شد

فارس نوشت: وزارت حمل و نقل سوریه خاطرنشان کرد که پروازهای مستقیم از دمشق به مقصد دبی و شارجه از یکشنبه آینده از سر گرفته می گردد.

4 مرداد 1400

عکس اسثنایی قدیمی از ایران در آرشیو عکس خبرگزاری آلمان

به کمک فناوری مدرن، نگاتیو عکس های قدیمی در آرشیو خبرگزاری ها دیجیتال شده اند و می توان در آن جست وجو کرد. در این جست وجو به گنجینه ای تاریخی می توان رسید که بخشی از تاریخ دیده نشده ایران است.

2 مرداد 1400

معین تکلیف 8 هزار پرونده قاچاق در بهار 1400

تهران (پانا) - معاون سازمان اموال تملیکی می گوید طی بهار سال جاری بیش از 8 هزار پرونده کالای قاچاق و 2 هزار پرونده کالای متروکه مشخص تکلیف شد که نسبت به مدت مشابه پارسال به ترتیب 30 و 317 درصد افزایش یافته است.

1 مرداد 1400

گام های تحول در حوزه هنری ، تغییر به نفع رشد و نوآوری

یک سال پس از انتصاب رئیس نو، حوزه هنری در حال برداشتن گام هایی جدی در جهت تحول خود در دوران تازه است. با تمهید مقدمات طی یک سال گذشته و آماده کردن بستر های لازم، تغییر معنی دار فرایند ها در این پایگاه هنر انقلابی شتاب گرفته است.

31 تیر 1400

هشدار شرکت توزیع برق تهران عظیم درباره مصرف برق

شرکت توزیع برق تهران بیان کرد در صورتی که مشترکان در مصرف صرفه جویی نکنند، قطع برق حتمی است و جداول خاموشی که در وبسایت این شرکت اطلاع رسانی شده، اعمال خواهد شد.

29 تیر 1400

برگزاری دوره های آموزشی و کار دانشجویی در سازمان انتقال خون

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت گفت: بر اساس تفاهم نامه همکاری با سازمان انتقال خون دوره های آموزشی، انجام کار دانشجویی برای دانشجویان در این سازمان انجام خواهد شد.

25 تیر 1400

چند نفر، سهام عدالت خود را فروختند؟، چالش های آزادسازی سهام عدالت

به گزارش خبرنگاران، روز 14 تیر سال گذشته کسانی که روش مدیریت مستقیم را انتخاب نموده بودند اختیار پیدا کردند تا 30 درصد سهام عدالت خود را بفروشند یا نگه دارند. به این بهانه با کارشناسان در خصوص فرآیند آزادسازی و مشکلاتی بعدی آن به مصاحبه نشسته ایم:

25 تیر 1400

هشدار کارشناسان درباره حضور تماشاگران در المپیک

کارشناسان و متخصصان هشدار دادند حضور تماشاگران در المپیک باعث شیوع کرونا خواهد شد.

24 تیر 1400

قیمت بیت کوین امروز 8 تیر 1400

بیت کوین با نماد اختصاری BTC یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود 672.28 میلیارد دلار، در رتبه 1 بازار قرار داشته و سهم 44.49 درصدی از کل بازار را در اختیار دارد . هر واحد از بیت کوین در این لحظه با قیمت 35,865 دلار، با احتساب نرخ تتر...

23 تیر 1400

لوازم دست دوم سالم خود را در قالب طرح هبه به نیازمندان اهدا کنید

مدیر طرح هم نمک از آزادی هشت زندانی جرائم غیرعمد به مناسبت میلاد امام رضا (ع) به کمک خیرین هم نمک خبر داد و گفت: در طرح هبه مردم لوازم سالمی که نیاز ندارند را به نیازمندان هدیه می کنند؛ فقط کافیست با خط 1801 تماس بگیرید!

21 تیر 1400

گرم کن های نانوکاتالیستی ایرانی کارآمدتر و ایمن تر از نمونه های خارجی

گرمکن تشعشعی نانوکاتالیستی ایران ساخت، ضمن کاهش آلاینده های محیطی، بدون فاقد شعله هستند و امنیت بالاتری نسبت به دیگر گرم کن های موجود برخوردارند.

21 تیر 1400

قیمت جوجه یک روزه 2 برابر نرخ مصوب ، کمبودی در جوجه ریزی نداریم

رئیس هیئت مدیره شرکت تعاونی مادر تخصصی توسعه صنعت طیور کشور گفت: قیمت کنونی هر قطعه جوجه یکروزه حدود 2 برابر نرخ مصوب، عرضه می گردد.

20 تیر 1400

چگونه وام ودیعه مسکن بگیریم؟

به گزارش خبرنگاران، چند روزی می گردد که نحوه پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن در سال 1400 به متقاضیان و مستاجران تعیین شده است. طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، تسهیلات ودیعه مسکن سال جاری همانند سال گذشته بوده و هیچ تغییری نکرده است و نرخ سود این وام 13 درصد...

20 تیر 1400

دولت جدید برای ابرچالش ها برنامه داشته باشد

ایران به یک تجربه حداقل 50 ساله در شرایط فعلی اقتصاد رسیده است و این حکمرانی نامطلوب مالی که عمدتاً از دهه 50 خود را نشان داد موجب شده است که در اقتصاد ایران چالش هایی ایجاد و انباشته شوند. همچنین در طول 50 سال اخیر دولت ها به سمت درمان اساسی چالش ها و ابرچالش...

18 تیر 1400

رئیس دولت بعدی باید انتخاب کند؟

این روز ها که تبلیغات نامزد های ریاست جمهوری در حال اجرا است، بسیاری از کارشناسان مالی معتقدند که دولت آینده باید تکلیف خود را در حوزه مالی معین کند و بگوید که چه رویکرد مالی را می خواهد پیگیری کند.

17 تیر 1400

رقابت نزدیک رئیسی، همتی و جلیلی

مرکز پژوهشی بتا با داده کاوی 6/3میلیون پست در فضای مجازی در 21خرداد1400 به رصد و آنالیز پست های شبکه های اجتماعی کاندیدا ها پرداخته است.

16 تیر 1400

توجه دولت سیزدهم به کاهش کودک همسری، لزوم شناخت ماهیت طوایفی که کودک همسری در آنها رواج دارد

دبیر کارگروه حقوق کودک کرسی حقوق بشر، صلح و دموکراسی یونسکو در دانشگاه شهید بهشتی، با تاکید بر لزوم توجه دولت سیزدهم به مساله کودک همسری، گفت: رویکرد قانونگذار و دولت باید بر مبنای کاهش کودک همسری باشد. علاوه بر سیاستهای کلان مالی که محصول همه اقدامات...

15 تیر 1400

راز قتل زن جوان در خواب برادرش فاش شد

محبوبه باید بمیرد...محبوبه را می کشم...محبوبه نباید زنده بماند. مرد افغان این جملات را باحالتی غیرطبیعی زیر لب تکرار می کرد و با هربار گفتن این جمله ها، مته دستگاه پیکور را با قدرت بیشتری به زمین خانه تازه سازش فشار می داد تا سیمان های سخت و به هم فشرده را...

15 تیر 1400
تعداد: (377)