قصاص برای قاتل تاجر سنگ

به گزارش جام پارسی، حکم قصاص مرد جنایتکاری که یک تاجر سنگ را در خانه اش به قتل رسانده بود از سوی قضات دادگاه کیفری تهران صادر شد.

قصاص برای قاتل تاجر سنگ

به گزارش، جسد مرد ثروتمندی که از تاجران سنگ های قیمتی بود 6 سال قبل در خانه اش واقع در بزرگراه محلاتی در حالی پیدا شد که گاوصندوق خانه نیز به سرقت رفته بود. مأموران در ردیابی هایی فنی و تحقیقات میدانی متوجه شدند که مسعود بر اثر خفگی به قتل رسیده است و آخرین بار با یکی از دوستانش به نام محمدرضا ارتباط تلفنی داشته است.

بدین ترتیب مأموران وی را برای تحقیق و بازپرسی دستگیر کردند و به اداره آگاهی بردند. محمدرضا در بازپرسی ها راز قتل مسعود را فاش کرد و گفت: من و مقتول دوست بودیم و رابطه خوبی هم داشتیم آن روز هم برای اینکه همدیگر را ببینیم به همراه دوستانم به خانه اش رفتیم، اما دوستانم به نام های فرشاد و جمال با دیدن سنگ های قیمتی در خانه مسعود و شرایط زندگی او وسوسه شدند و تصمیم گرفتند او را بکشند. آن ها میوه و آبمیوه خریده بودند و درون آن دارو ریختند و بعد هم مسعود را به قتل رساندند.

بعد از اعترافات متهم، فرشاد و جمال نیز دستگیر شدند و فرشاد به قتل اعتراف کرد و گفت: من مقتول را از مدت ها قبل می شناختم و با هم مراوده اقتصادی داشتیم. روز حادثه به خانه مقتول رفتیم تا کمی خوشگذرانی کنیم و دور هم باشیم. در خانه بودیم که جمال یک سکه نشانم داد و مدعی شد این سکه 500 میلیون تومان ارزش دارد و گفت اگر مسعود را بکشم، سکه را به من می دهد. او گفت ما می توانیم با به قتل رساندن وی سنگ های قیمتی ای که در خانه اش بود را برداریم.

جمال آبمیوه را تهیه کرد و در آن مقداری داروی خواب آور ریخت و به مسعود داد. وقتی بدحال شد من گردنش را گرفتم و فشار دادم تا به گوشه ای ببرمش بعد هم دست و پایش را با پارچه ای بستم و رویش یک پارچه کشیدم تا نبیند ما چه می کنیم بعد هم سنگ های قیمتی خانه اش را سرقت کردیم. متهم گفت: بعد از اینکه از خانه بیرون آمدیم جمال سکه ای که قولش را داده بود به من داد، اما بعد متوجه شدم سکه نقره است و او دروغ گفته که سکه طلا به من می دهد. سپس از جمال که تبعه افغانستان بود بازپرسی شد.

او همه اتهامات را رد کرد و گفت اصلاً نمی داند دو متهم ایرانی چه می گویند و گفته های آن ها را قبول ندارم. با انتها جلسات بازپرسی کیفرخواست علیه هر 3 متهم صادر و پرونده با اتهام قتل عمدی برای فرشاد و معاونت در قتل عمدی برای جمال و محمدرضا به دادگاه فرستاده شد. در ادامه اولیای دم در صندلی نهاده شدند و خواهان صدور حکم قصاص و همچنین دیه به لحاظ جراحاتی که قبل از مرگ به مقتول وارد شده بود، شدند. فرشاد متهم ردیف اول، که 23 فقره سابقه کلاهبرداری و سرقت دارد پشت تریبون نهاده شد و گفت: من اتهامات شرب خمر، سرقت و کتک زدن مقتول را قبول دارم، اما قتل را قبول ندارم، چون زمانی که ما از خانه مقتول بیرون می آمدیم او زنده بود.

در ادامه 2 متهم دیگر در صندلی حاضر شدند آن ها هم اتهام خود را قبول نکردند و مدعی شدند که در قتل هیچ نقشی نداشتند. بدین ترتیب قضات پس از محاکمه، فرشاد را به قصاص، جمال را به خاطر معاونت در قتل به 15 سال زندان و محمدرضا را به 10 سال زندان محکوم کردند. اما حکم صادره در دیوان عالی کشور تأیید نشد و سه متهم بار دیگر در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران از خود دفاع کردند. سپس فرشاد در صندلی ویژه ایستاد و گفت: من به خواست محمدرضا داروی بیهوشی را داخل آب طالبی مسعود ریختم و وقتی او بیهوش شد او را کشتم. جمال نیز اتهامش را منکر شد و گفت: من دستی در قتل نداشتم و فرشاد و محمدرضا با هم نقشه قتل را کشیده بودند. در انتها جلسه قضات وارد شور شدند و با توجه به مدرک های موجود در پرونده، فرشاد را به قصاص و محمدرضا و جمال را به زندان محکوم کردند.

منبع: ایران

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 18 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 465

به "قصاص برای قاتل تاجر سنگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قصاص برای قاتل تاجر سنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید