راز مبهم شلیک به دوست

به گزارش جام پارسی، مرد جوان که از 7 سال قبل به اتهام قتل دوستش در زندان بود خاتمه با رضایت اولیای دم از جنبه عمومی جرم محاکمه شد.

راز مبهم شلیک به دوست

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش ، این حادثه در خانه مجردی پسری جوان به نام مسعود رخ داد. وی که دور از خانواده اش در یک خانه تنها زندگی می کرد بیشتر اوقات میهمانی می داد و دوستانش را دور خود جمع می کرد، تا اینکه یک شب جسد وی در حالی که با شلیک گلوله به قتل رسیده بود در راهروی خانه اش پیدا شد. همسایه ها این گزارش را به مأموران داده بودند. آن ها بعد از حضور پلیس گفتند که درگیری در راهروی ساختمان اتفاق افتاده و مقتول در راه پله مورد اصابت گلوله قرار گرفته است. بررسی مأموران نشان می داد مسعود شب حادثه میهمان داشته است، اما با یکی از دوستانش به نام شهرام درگیر و با او از آپارتمانش خارج شده است تا اینکه دقایقی بعد صدای شلیک گلوله میهمانان را وحشتزده به راه پله کشاند و آن ها با جسد خونین مسعود رو به رو شدند در حالی که شهرام بالای سرش ایستاده بود؛ بلافاصله مرد جوان از سوی پلیس بازداشت، اما منکر قتل عمدی دوستش شد و گفت: من به مسعود شلیک نکردم تیر کمانه کرد اول به دیوار خورد و سپس به مسعود اصابت کرد.

هرچند این جوان ادعا می کرد تیر کمانه کرده است، اما دادسرا ادعای او را نپذیرفت و پرونده به اتهام قتل عمدی به شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

اما قضات به پرونده ایراد گرفته و آن را به دادسرا برگرداندند تا درباره کمانه کردن گلوله تحقیقاتی انجام دهند؛ بعد از رفع نقص یک بار دیگر پرونده به دادگاه فرستاده شد در جلسه رسیدگی به این پرونده بعد از اینکه کننده دادستان کیفرخواست متهم را خواند مادر مقتول به عنوان، ولی دم در جایگاه قرار گرفت و خواستار صدور حکم قصاص شد. او گفت: مسعود جوان موفقی بود. زندگی خوبی داشت و سربه راه بود. من پسرم را عاشقانه دوست داشتم، اما این مرد 7 سال است با ادعا های ضد و نقیض به قتل پسرم اعتراف نمی کند. یک بار می گوید گلوله کمانه کرده و یک بار می گوید اصلاً او شلیک نکرده و تیر خود به خود شلیک شده است. من نمی توانم او را ببخشم چرا که حتی به خاطر کاری که کرده عذرخواهی هم نمی کند.

بعد از گفته های مادر مقتول، متهم در جایگاه قرار گرفت و گفت: من و مسعود مدت های زیادی با هم دوست بودیم، اما سر موضوعی با هم اختلاف پیدا کردیم و مسعود در اقدامی عجیب مرا با خودرو زیر گرفت که بسیار آسیب دیدم. مدت ها در بیمارستان بستری بودم و هزینه زیادی برای درمان کردم او بعد از اینکه به عمد من را زیر گرفت یکی از دوستان مشترکمان را سراغ من فرستاد و گفت اگر شکایت نکنم هم خسارتم را می دهد و هم دیه مرا می پردازد من هم شکایت نکردم، اما دیگر یادش رفت چه قولی به من داده و هر بار می گفتم پول مرا بده زیر بار نمی رفت تا اینکه گفتم اگر خسارتم را ندهد شکایت می کنم، بعد هم یک اسلحه خریدم و به خانه مسعود رفتم تا او را بترسانم.

متهم درباره شب حادثه گفت: مسعود در خانه اش میهمانی داشت و من این را می دانستم می خواستم او را بترسانم و جلوی دوستانش تحقیرش کنم تا دیگر نتواند من را تهدید کند. وقتی در خانه را باز کرد من با سلاح وارد شدم و گفتم اگر پولم را ندهی تو را می کشم و به زور پولم را می گیرم. خیلی ترسید و فرار کرد در راه پله بودیم که تیر شلیک شد. من تیر را شلیک نکردم ماشه خودش چکانده شد.

شهرام در حالی که بشدت ابراز پشیمانی می کرد گفت: گلوله به دیوار برخورد کرد و بعد وارد بدن مسعود شد. من اصلاً قصدم کشتن او یا حتی شلیک گلوله نبود.

وی در ادامه گفت: قرار بود 7 سال قبل مسعود 14 میلیون تومان به من بابت خسارت و هزینه بیمارستانم بدهد، اما او زیر بار نمی رفت. می دانم اشتباه بزرگی کردم حالا هم از دادگاه درخواست وقت دارم تا بتوانم رضایت اولیای دم را بگیرم.

بعد از درخواست شهرام و وکیل مدافع اش قضات وارد شور شدند و به متهم دو هفته فرصت دادند تا رضایت مادر مقتول را بگیرد؛ در نهایت بعد از دو هفته شهرام رضایتنامه را به دادگاه تحویل داد و به لحاظ جنبه عمومی جرم محاکمه شد.

بدین ترتیب صبح دیروز در حالی که شهرام از جنبه عمومی جرم پای میز محاکمه ایستاده بود گفت: من اتهام قتل عمدی را قبول ندارم 7 سال است که در زندانم و روز های سختی را گذرانده ام هر چه خودم و خانواده ام داشتیم بابت دریافت رضایت از خانواده مقتول پرداختیم و الان شرمنده خانواده ام هستم و هیچی نداریم. امیدوارم قضات دادگاه کمکم کنند.

پس از دفاعیات متهم در انتها جلسه قضات شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران وارد شور شدند و متهم را با احتساب ایام بازداشت به حبس محکوم کردند.

منبع: ایران

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 781

به "راز مبهم شلیک به دوست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز مبهم شلیک به دوست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید