دیدنی های جاده ای گرجستان (تور ارزان گرجستان)

به گزارش جام پارسی، لذت رانندگی با دیدنی های جاده ای گرجستان

در این مقاله از وب سایت مجله گردشگری خبرنگاران شما را با دیدنی های جاده ای گرجستان آشنا خواهیم کرد پس با ما همراه باشید .

دیدنی های جاده ای گرجستان (تور ارزان گرجستان)

با ما سفر کنید و با تور ارزان گرجستان از زیباترین کشور اروپا دیدن کنید و شهر زیبای تفلیس را ببینید.

از کشورهای تاریخی با فرهنگی اصیل که دارای مکانهای گردشگری و توریستی متفاوتی می باشد . گرجستان است گرجستان با داشتن مکانهای زیبا و تماشای در جهتهای سفر به این کشور یکی از کشورهایی است که دارای تماشای های جاده ای بیشماری است که مورد توجه گردشگرانی است که به سفرهای جاده ای علاقه دارند و تماشا مکانهایی که در جهت سفر شما نهاده شده است برای شما لذت بخش است در این مقاله با ما همراه باشید تا برترین و مجذوب نماینده ترین مکانهای تماشای جاده ای به گرجستان را برای شما معرفی کنیم.

گرجستان کشوری باستانی با تاریخی کهن است که امروزه به یکی از مقاصد گردشگری دنیا تبدیل شده است. سفر جاده ای و تماشا جاذبه های آن، خاطره ای فراموش نشدنی و فرح بخش را ایجاد می نماید. در این مقاله در سفری جاده ای به بازدید از تماشای های این سرزمین زیبا میپردازیم.گرجستان (Georgia) کشوری در منطقه قفقاز است که با کشورهای ترکیه، ارمنستان، جمهوری آذربایجان و روسیه هم مرز است. این کشور یک قطعه مجذوب نماینده از دو قاره آسیا و اروپا است که با توجه به موقعیت جغرافیایی خود و امپراتوری های عثمانی و شوروی میراث فرهنگی عمیق و غنی دارد. این کشور سرزمینی با قلعه های باشکوه و کلیساهای درخشان است که اسراری از دوران طلایی قرون وسطی را در منظره تمدن باستانی بیان می نماید. عبور از شهرهای گرجستان بصورت جاده ای تجربه ای دلپذیر است و تماشا منظره ها فوق العاده آن با بناهایی که در جهت وجود دارد مجذوب نمایندهیت آن را دوچندان نموده است. در یک سفر یک هفته ای نیز فرصت های بسیاری برای تماشا جاذبه های گردشگری گرجستان وجود دارد که تنها با کرایه یک ماشین امکان پذیر است. تفلیس مرکز این کشور می تواند اولین نقطه از این سفر جاده ای باشد و بسیاری از سفرنامه نویسان که قصد گردش و نوشتن خاطرات خود را دارند از این شهر آغاز به سفر می نمایند. دوستان کجارویی عزیز با ما همراه باشید تا در یک سفر جاده ای در کشور گرجستان با شهرها و تماشای ها منحصر به فرد آن آشنا شویم.

1. شهر تفلیس

معماری باشکوه و موقعیت جغرافیایی شهر تفلیس (Tbilisi) می تواند به عنوان اولین جهت از این سفر جاده ای باشد. این شهر زیبا و پرجنب وجوش هر چیزی که یک شهر اروپایی باید در خود داشته باشد را داراست.

کلیساهای ظریف، شور و هیجان کافه ها، معماری فوق مدرن، این شهر را به منطقه ای پربازدید تبدیل نموده است. همه کلیساهای تفلیس ارتدوکس هستند و یکشنبه صبح ها شاهد صف های مناجات در کلیسا ها هستیم.

از تماشای های این شهر می توان به کلیسای Metekhi و تندیس پادشاه واختانگ یکم (Vakhtang I Gorgasali)، قلعه ناریکالا (Narikala)، یادبود کارتلیس ددا (Kartlis Deda)، کلیسای جامع سیونی تفلیس (Tbilisi Sioni Cathedral) اشاره نمود.

بالارفتن از تپه ها و نهاده شدن در موقعیت های بالای شهر باعث می شود تا دید بهتری از زیبایی های شهر داشته باشیم. یکی از ویژگی های خوب این شهر هزینه مناسب سفر، در این شهر رنگارنگ قدیمی است.

2. شهر متسختا

پس از گذر از شهر تفلیس به شهر متسختا (Mtskheta) می رسیم که شهری است که به وسیله کوهستان های زیبا احاطه شده است و قلب معنوی گرجستان محسوب می شود. این شهر قدیمی با داشتن کلیساهای متعدد و قلعه های تاریخی، نمایشی از تاریخ پرفراز و نشیب این شهر را نشان می دهد.

کلیسای جامع سوتیتسخوولی (Svetitskhoveli Cathedral) و معبد جواری (Jvari) مهم ترین بناهای تاریخی در این شهر هستند که تاثیر بسزایی در معماری قرون وسطایی در سراسر قفقاز داشته اند و جزو لیست میراث دنیای یونسکو هستند. این شهر زیبا با داشتن هتل های زیبا و رستوارن های فوق العاده با غذاهای لذیذ میزبان گردشگران است.

3. قلعه آنانوری

در شمال متسختا و پس از صرف زمان چند ساعته به رودخانه نیلگون و فیروزه ای آراگوی (Aragvi River) می رسیم که در نزدیکی آن قلعه زیبای آنانوری (Ananuri) نهاده شده است؛ فاصله این قلعه تا تفلیس 72 کیلومتر است.

در جهت که به سمت قلعه رانندگی می کنید منظره زیبای آن که گویی در شبه جزیره ای نهاده شده است به چشم می خورد. این قلعه باشکوه شاهد جنگ های خونین بسیاری در دوران کهن خود بوده است و همواره استحکام خود را حفظ نموده است.

4. کلیسای Gergeti Trinity

یکی از کلیساهای تماشای و فوق العاده در کشور گرجستان کلیسای Gergeti Trinity است که برای رسیدن به آن باید جهت 4 ساعته را به سمت شمال رانندگی کرد.

پس از طی مسافتی به کوه قازبگی (Mount Kazbegi) در شمال شرق گرجستان می رسیم که به اورست کوچک معروف است؛ در حین رانندگی در این منطقه کوهستانی بسیار باید مراقب بود چون جهتی پر پیچ و خم دارد.

پس از رسیدن به این منطقه کوهستانی، برای رسیدن به کلیسا یک کوهپیمایی دو ساعته باید طی شود البته با ماشین های مجهز یا با جیپ می توان آن را در نیم ساعت طی کرد. نهاده شدن این کلیسا بر روی ارتفاعات و تماشا منظره ها اطراف آن از بالای تپه بسیار رویایی و آرامش بخش است.

5. قلعه Khertvisi

یکی از مزیت های سفر جاده ای و اجاره ماشین در گرجستان این است که بدون هیچ محدودیتی هر جا که بنای تاریخی و یا استراحتگاه خوش منظره ای داشته باشد می توانید توقف کنید؛ در گرجستان قلعه های بسیاری دارد که لازم نیست برای تماشا آن ها هزینه پرداخت کنید و به راحتی و با طی مسافتی می توانید از تماشا آنان لذت ببرید.

یکی از این قلعه ها که در بخش جنوبی گرجستان نهاده شده است قلعه Khertvisi در ناحیه مسختی (Meskheti) است که بسیار تماشای است.

6. شهر سنگی واردزیا

پس از بازدید از قلعه Khertvisi در یک مسافت یک ساعته به سمت جنوب گرجستان، به شهر سنگی واردزیا (Vardzia) می رسیم. این شهر عجیب، از خانه های غار مانندی در دل کوه و یک صومعه تشکیل شده است که زمان ساخت آن به قرن دوازدهم میلادی باز می شود و حفاری ها، حاکی از جریان زندگی در عصر برنز را نشان می دهد.

این شهر شامل غارهای مسکونی، عبادتگاه، داروخانه، مهمان خانه و اتاق های انبار بوده است. در سال 1999 این مکان در لیست میراث دنیای یونسکو نهاده شد.

اگر در پی هیجان و کمی ماجراجویی هستید گذر از این خانه های غار مانند و گردش در آنجا را در لیست کارهای خود در گرجستان قرار دهید.

7. قلعه Atskuri

برای بازگشت به بزرگراه اصلی گرجستان دوباره جهت شمال را پیش می گیریم و در جهت از قلعه Atskuri بازدید می کنیم. قلعه Atskuri یک قلعه فدرالی در کناره رود کر (Kura River) و در 30 کیلومتری از شهر برجومی (Borjomi) نهاده شده است.

بدون پرداخت هیچ هزینه ای می توانید از این قلعه که تنها آثار کمی از آن به جامانده است و در قرن دهم ساخته شده و یکی از مهمترین قلعه ها برای دفاع از گرجستان در قرون وسطی بوده است تماشا کنید و می توانید خود را به عنوان پادشاه در حال قدم زدن در این قلعه تصور کنید.

8. شهر کوتائیسی

شهر کوتائیسی (Kutaisi) دومین شهر بزرگ گرجستان محسوب می شود و یکی از شهرهای مهم این کشور از نظر مالی است. این شهر در 220 کیلومتری غرب تفلیس نهاده شده است. طی قرن های متمادی این شهر یکی از شهرهای پر رونق بازرگانی بوده است.

این شهر در قرن های 13 و 14 مورد هجوم سپاهیان چنگیز خان و تیمور لنگ نهاده شد و شهر به وسیله آنان به ویرانی تبدیل شد. در دوره حکومت شوروی این شهر به رونق بسیاری در صنعت، بخصوص در زمینه فراوری محصولات الکترونیکی و کارخانه اتومبیل سازی دست یافت.

یکی از جاذبه های تماشای شهر که در بالاترین قسمت آن نهاده شده است کلیسای جامع Bagrati است که در لیست میراث دنیای یونسکو نهاده شده است و تماشا شهر از این نقطه بخصوص در هنگام غروب خورشید بسیار خیره نماینده است.

9. شهر باتومی

آخرین مقصد سفر جاده ای ما شهر ساحلی و رنگارنگ باتومی (Batumi) است که یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری گرجستان است. در طی جهت شهرهای ساحلی کوچک و قلعه های بسیاری وجود دارد و جهت را دلچسب تر می نماید.

آب وهوای این شهر به علت موقعیت جغرافیایی خود که در کرانه دریای سیاه نهاده شده است معتدل و مرطوب است. این شهر با داشتن جاذبه ها و امکانات بسیاری که دارد جوابگوی هر سلیقه ای است. پارک دلفین ها، تله کابین، پارک آبی، آکواریوم، کلیساها و پل های تاریخی، گوشه ای از بخش های تماشای و تفریحی باتومی هستند.

بنابراین سفر لذت بخش جاده ای ما به باتومی منتهی می شود و امیدوارم شما هم از این سفر جاده ای لذت کافی را برده باشید.

منبع: تاپ تراول
انتشار: 20 شهریور 1401 بروزرسانی: 20 شهریور 1401 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1794

به "دیدنی های جاده ای گرجستان (تور ارزان گرجستان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدنی های جاده ای گرجستان (تور ارزان گرجستان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید