زندان برای وزیر سابق و دختر رئیس جمهوری پیشین رومانی

به گزارش جام پارسی، دادستان ها در این پرونده برای وزیر سابق گردشگری و دختر رئیس جمهوری پیشین رومانی به ترتیب تقاضای 12 و 15 سال حبس نموده اند.

زندان برای وزیر سابق و دختر رئیس جمهوری پیشین رومانی

وزیر سابق گردشگری رومانی و دختر رئیس جمهوری سابق این کشور به جرم فساد اقتصادی و پولشویی به مجازات حبس محکوم شدند.

به گزارش خبرنگاران به نقل از یورونیوز، النا اودریا وزیر سابق صنعت گردشگری رومانی که از متحدان سیاسی و افراد تحت حمایت ترایان باسسکو رئیس جمهوری سابق این کشور به شمار می رفت روز شنبه طی حکمی از سوی دادگاه تجدید نظر رومانی به جرم تحریک به فساد به هشت سال زندان محکوم شد.

از سوی دیگر ایوانا باسسکو دختر رئیس جمهوری سابق رومانی نیز بر اساس اتهامات مطرح در پرونده فساد اقتصادی اش، به جرم جمع آوری پول به صورت غیرقانونی و پولشویی برای حمایت اقتصادی از کارزار انتخاباتی پدرش در سال 2009 به پنج سال مجازات حبس محکوم شده است.

النا اودریا وزیر سابق گردشگری رومانی - 28 سپتامبر 2014/ عکس: رویترز

هر دو فرد متهم که از افراد با نفوذ در دولت سابق رومانی به شمار می رفتند پیش از این کلیه اتهامات مطرح در پرونده را رد کرد بودند.

النا اودریا وزیر سابق گردشگری پیش از این به دلیل پرونده ای که علیه وی در دستگاه قضایی رومانی تشکیل شده بود از کشور خارج و به کاستاریکا گریخته بود اما در سال 2019 و یک سال پس از اقامت در کاستاریا به رومانی بازگشت.

به گفته منابع قضایی در رومانی در پرونده فساد اقتصادی مطرح علیه دولت سابق این کشور، دو سیاستمدار و یک تاجر رومانیایی نیز به دست داشتن در پولشویی 300 هزار یورویی متهم شده اند.

احکام مطرح علیه وزیر پیشین گردشگری و دختر رئیس جمهوری سابق به گفته منابع قضایی قطعی نیست و قابل تجدید نظرخواهی است.

دادستان ها در این پرونده برای النا اودریا وزیر سابق گردشگری و ایوانا باسسکو دختر رئیس جمهوری پیشین این کشور به ترتیب تقاضای 12 و 15 سال مجازات حبس نموده اند.

ترایان باسسکو بین سال های 2004 تا 2014 میلادی رئیس جمهور رومانی بود و پس از دوران حکومت 10 ساله خود هم اکنون به نمایندگی از این کشور عضو مجلس اروپا و یکی از اعضای حزب مردم اروپا در این نهاد قانونگذاری است.

بر اساس گزارش شفافیت بین الملل، رومانی یکی از فاسدترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا است.

شفافیت بین الملل سازمانی غیردولتی است که برای آگاهی رسانی و مبارزه با فساد در دنیا فعالیت می نماید.

منبع: عصر ایران
انتشار: 11 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1400 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1240

به "زندان برای وزیر سابق و دختر رئیس جمهوری پیشین رومانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زندان برای وزیر سابق و دختر رئیس جمهوری پیشین رومانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید