روسیه از نشست قریب الوقوع وزرای خارجه کشور&zwnjهای عضو برجام اطلاع داد

به گزارش جام پارسی، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه از نشست قریب الوقوع وزرای خارجه کشور های عضو برجام اطلاع داد.

روسیه از نشست قریب الوقوع وزرای خارجه کشور&zwnjهای عضو برجام اطلاع داد

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه از نشست قریب الوقوع وزرای کشور های عضو برجام اطلاع داد و در عین حال تاکید نمود قصد ایران برای نصب سانتریفیوژ های جدید باعث نخواهد شد از پیچیدگی ها و دشواری های فعلی برنامه هسته ای این کشور کاسته گردد.

معاون وزیر خارجه روسیه گفت: ملاقات وزرای خارجه کشور های عضو برجام به تأیید کشور های عضو رسیده و ممکن است این ملاقات در ماه دسامبر برگزار گردد.

او اضافه نمود: ما در حال آماده کردن برنامه ها و موضوعات این ملاقات و معین جدول زمانی آن هستیم تا برای همه اعضا مناسب باشد. ممکن است این نشست پیش از شروع سال جدید میلادی برگزار گردد.

ریابکوف اضافه نمود: قصد ایران برای نصب سه آبشار سانتریفوژ های به روز شدهِ IR-2 m در تأسیسات زیر زمینی غنی سازی اورانیوم در نطنز همزمان با بالا دریافت تنش ها بر سر برنامه هسته ای ایران حرکتی مثبت به شمار نمی آید.

معاون وزیر خارجه روسیه اضافه نمود: فاصله دریافت تدریجی ایران از تعهدات داوطلبانه این کشور بر اساس برجام چیز جدیدی نیست و شکی نیست که این کار باعث بهبود شرایط پیچیده ای که بر سر برنامه هسته ای ایران وجود دارد، نخواهد شد.

پیشتر جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نشستی خبری در بروکسل گفته بود: اتحادیه اروپا در کوشش برای معین زمانی برای برگزاری نشست وزرای برجام در ماه دسامبر است.

کشور های آلمان، فرانسه و انگلیس با صدور بیانیه مشترک، چهارشنبه گذشته درباره تصمیم ایران برای جلوگیری از دسترسی بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی به تاسیسات هسته ای این کشور هشدار دادند.

در بیانیه تروئیکای اروپایی آمده بود اعلام اخیر ایران مبنی بر این که در نظر دارد یک زنجیره جدید از سانتریفیوژ های پیشرفته در تاسیسات نطنز نصب کند؛ مغایر با توافق هسته ای این کشور و بسیار نگران کننده است.

طرف اروپایی مدعیست که به رغم اقدامات متناقض ایران، تعهدات خود را در برجام به انجام رسانده است. این ادعا ها در حالی مطرح می گردد که این اتحادیه تا به امروز هیچ کدام از تعهدات خود در برجام را اجرا نکرده است. کانال مالی ویژه برای ارتباط مالی بین ایران و اروپا از جمله مهمترین تعهداتی بود که هرگز به آن عمل نشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 دی 1399 بروزرسانی: 15 دی 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1017

به "روسیه از نشست قریب الوقوع وزرای خارجه کشور&zwnjهای عضو برجام اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه از نشست قریب الوقوع وزرای خارجه کشور&zwnjهای عضو برجام اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید