تأکید قطر بر مواضع همیشگی در چهارمین سال بحران با عربستان سعودی

به گزارش جام پارسی، وزیر خارجه قطر با تأکید بر مواضع این کشور در بحران سیاسی با کشور های جریان سعودی، خواهان جایگزینی عقلانیت به جای دمیدن بر اختلافات شد.

تأکید قطر بر مواضع همیشگی در چهارمین سال بحران با عربستان سعودی

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، محمد بن عبدالرحمن وزیر خارجه قطر در چهارمین سال شروع بحران سیاسی با دولت سعودی و امارات در صفحه توئیتر خود بر ثبات مواضع دوحه تأکید کرد.

او نوشت که کشور های محاصره کننده قطر همزمان دست به تبلیغات دروغ و واهی می زنند و این به منافع تمامی مردم و کشور های عربی خلیج فارس ضربه می زند.

وزیر خارجه قطر از ایستادگی مردم قطر در برابر محاصره و دشمنی کشور های جریان سعودی تقدیر کرد و همزمان نوشت که دوحه از گفت و گوی غیر مشروط و بر مبنای مساوات و احترام به حاکمیت همه طرف ها حمایت می نماید.

محمد بن عبدالرحمن در ادامه تأکید کرد: این موضع ماست و هرگز تغییر ننموده و نخواهد کرد و امیدواریم که روزی بتوانیم در شورای [همکاری خلیج فارس]همانطور که پدرانمان بنای آن را نهادند، شراکت کنیم.

وی با یادآوری شیوع ویروس کرونا و دیگر تهدیدات پیش روی کشورها، گفت که متأسفانه قطب بندی ها کماکان ادامه دارد و جای اندیشه و تعقل را گرفته است.

در تاریخ پنجم ژوئن سال 2017 (15 خرداد 1396) کشور های عربستان سعودی، بحرین، امارات و مصر روابط دیپلماتیک خود را با دوحه قطع نموده و قطر را در محاصره همه جانبه قرار دادند. این کشور ها 13 شرط را برای احیای دوباره روابط اعلام نموده اند که قطر هیچ کدام از آن ها را تا کنون نپذیرفته است.

تعطیلی پایگاه های نظامی ترکیه، کاهش روابط با ایران و تعطیلی شبکه الجزیره از اصلی ترین این شروط هستند.

بحران سیاسی مذکور در حالی وارد چهارمین سال خود شده است که تا کنون بار ها دولت کویت و کشور های غربی برای آشتی میان طرف های دخیل در این بحران اقدام نموده و نا پیروز شده اند و در روز های گذشته نیز خبر هایی از واسطه گری کویت با پشتیبانی دولت آمریکا منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 630

به "تأکید قطر بر مواضع همیشگی در چهارمین سال بحران با عربستان سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأکید قطر بر مواضع همیشگی در چهارمین سال بحران با عربستان سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید