آمادگی بخش خصوصی استان برای همکاری با کشورهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان

به گزارش جام پارسی، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز گفت: تجارت دوسویه آذربایجان شرقی با جمهوری آذربایجان و ارمنستان ضروری بوده و زمینه های آن باید فراهم گردد.

آمادگی بخش خصوصی استان برای همکاری با کشورهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان

با ما سفر کنید و با تور ارزان ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش خبرنگاران آذربایجان شرقی ، یونس ژائله در نشستی با رایزنان جدید بازرگانی ایران در جمهوری آذربایجان و ارمنستان در اتاق بازرگانی تبریز با بیان اینکه آذربایجان شرقی دارای ظرفیت های مناسبی در فراوری محصولات متنوع است، اضافه کرد: بازار یک طرفه، سودی برای تجار استان ندارد و رایزنان جدید ایران در این 2 کشور می توانند ارتباط دوسویه بین تجار استان با تجار این کشورها را فراهم نمایند.

وی با اشاره به ظرفیت های استان برای همکاری های دو جانبه با کشورهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان، بر لزوم تضمین امنیت سرمایه گذاری صورت گرفته در این دو کشور تاکید نمود.

ژائله ادامه داد: بخش خصوصی استان آماده همکاری های مالی با کشورهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان بوده و رایزنان بازرگانی باید فضای مناسبی را برای همکاری های مالی این افراد در این کشورها فراهم نمایند.

رایزنان بازرگانی ایران در جمهوری آذربایجان و ارمنستان نیز در این نشست دیدگاه ها و راهکارهای ایجاد و گسترش ارتباطات تجاری با این کشورها را ارایه نموده و خواهان همراهی و هم فکری بخش خصوصی استان در راستای این افزایش تعاملات شدند.

جمهوری آذربایجان در نتیجه درگیری های نظامی 44 روزه شروع شده از ششم مهر ماه سال گذشته، توانست بخش اعظم سرزمین های اشغالی خود را از دست نیروهای ارمنی در قره باغ پس بگیرد که با امضای بیانیه سه جانبه توسط روسای جمهوری آذربایجان، روسیه و نخست وزیر ارمنستان آتش بس در منطقه مورد مناقشه قره باغ برقرار شد.

پس از برقراری آتش بس، تجار و شرکت های ایرانی به ویژه از استان های شمال غرب کشور آمادگی خود را برای مشارکت در بازسازی منطقه و تجارت با باکو و ایروان اعلام کردند و تا به امروز جلسات مشترک زیادی در این زمینه برگزار شده است

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 26 فروردین 1400 بروزرسانی: 26 فروردین 1400 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1215

به "آمادگی بخش خصوصی استان برای همکاری با کشورهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی بخش خصوصی استان برای همکاری با کشورهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید