کسب و کار

پذیرش همه شرکت های استانی سهام عدالت در بورس تا 1 ماه آینده

سخنگوی شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت گفت: تا یکماه آینده همه شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت در بورس پذیرفته می شوند و افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب نموده اند می توانند سهام خود را بفروشند.

3 آذر 1399

نرخ تورم آمریکا در صد سال گذشته

ریشه های اقتصاد آمریکای مدرن به دوران اکتشافات و مستعمره گزینی های اروپائیان جهت کسب مالی در قرن های 16 ، 17و 18 میلادی بر می گردد. آمریکا از یک اقتصاد مستعمراتی تقریبأ پیروز به یک اقتصاد کشاورزی مستقل تبدیل شد، و درنهایت به یک اقتصاد صنعتی بسیار پیچیده...

29 آبان 1399

شکایت دولت آمریکا از گوگل

خبرنگاران : وزارت دادگستری آمریکا شکایتی را علیه شرکت گوگل تنظیم و این شرکت را به سوءاستفاده از قدرت انحصاری خود در بخش جست و جوی اینترنت متهم کرد.

28 آبان 1399

بازار سرمایه و امکان توزیع عادلانه مزیت مالی

فرایند اصلاح شاخص بورس برای مدت طولانی تداوم نخواهد یافت؛ چراکه اصولاً با توجه به ویژگی های اقتصاد ایران و فرایند رو به رشد تورم، بازگشت به قیمت های قدیم، رخ نمی دهد.

25 آبان 1399

خبرنگاران معاون استاندار آذربایجان شرقی بر برطرف موانع سرمایه گذاری تاکید نمود

مراغه - خبرنگاران - معاون هماهنگی امور مالی استاندار آذربایجان شرقی گفت: همه مدیران موظف به برطرف موانع سرمایه گذاری هستند و مسئولان وظیفه دارند از سرمایه گذاران حمایت نمایند.

24 آبان 1399

عقد تفاهم نامه با شرکت ایده سازان فرهیختگان سازمان مرکزی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد یزد خبر از عقد تفاهم نامه همکاری این واحد دانشگاهی با شرکت ایده سازان فرهیختگان سازمان مرکزی داد.

10 آبان 1399

کشت چغندر پاییزه از سال جاری در خراسان رضوی انجام می گردد

خبرنگاران/خراسان رضوی مدیر زارعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: کشت چغندر پاییزه چند سالی به فراموشی سپرده شده بود اما در حال حاضر برای خوداتکایی در شکر و برطرف مسائل مربوط به واردات آن، روی کشت چغندر پاییزه در استان در سطح 2000 هکتار کار می کنیم....

8 آبان 1399

شرط جدید فروش فوق العاده 150 هزار دستگاه خودرو ، تصمیمات مهم کمیته خودرو

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: علاوه بر پابرجا بودن محدودیت های قبلی برای ثبت نام در طرح فروش فوق العاده 150 هزار دستگاه خودرو متقاضیان در زمان ثبت نام بایستی 10 درصد از مبلغ خودرو را واریز نمایند.

7 آبان 1399

جایگاه داران سوخت هم مشمول قانون مالیات بر ارزش افزوده می شوند؟

خبرنگاران : مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان گفت: جایگاه داران سوخت از ابتدای امسال مشمول اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده هستند.

1 آبان 1399

یک راننده اسنپ چقدر درآمد دارد؟

این روزها که شرایط مالی و شیوع کرونا تقریبا تمام کسب و کارها را تحت تاثیر خود قرار داده، بسیاری از مردم به فکر راه های جدیدی برای کسب درآمد هستند. کار کردن در تاکسی های اینترنتی به صورت تمام وقت و یا پاره وقت یکی از راه هایی است که می تواند به افزایش درآمد...

24 مهر 1399

زنان در کلیدی ترین سمت های کابینه بایدن

اختلاف شایان توجه جو بایدن و دونالد ترامپ نامزد های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نظرسنجی ها و اصرار های رئیس جمهور ایالات متحده بر به تعویق انداختن انتخابات سوم ماه نوامبر و مانع تراشی در رأی گیری پستی، این امیدواری را نزد دموکرات ها ایجاد کرده که...

23 مهر 1399

معرفی پرفروش های فیدیبو؛ سایه کنکور بر کاهش رونق کتاب خوانی در این هفته

این شنبه هم طبق روال سایر شنبه های گذشته، نگاهی به لیست فروش کتاب های صوتی و چاپی فیدیبو انداخته ایم. برخلاف هفته گذشته که آمار فروش، از تنوع بالایی برخوردار بود این هفته با کاهش تعداد عنوان ها رو به رو هستیم. نگاهی به لیست فروش کتاب ها نشان می دهد که تقریبا...

22 مهر 1399

راهبردهای صنعت گردشگری در دوران کرونا و پسا کورنا، اقداماتی که در بزرگترین هتل های زنجیره ای دنیا در حال انجام است

به گزارش دیده بان گردشگری ایران، پیمان ماهور در یادداشتی نوشت: بسیاری از صنایع و مشاغل در ماه های گذشته با بحران کرونا دست و پنجه نرم کرده اند، اما محدودیت های ناشی از کویید-19 بیش از همه بر گردشگری اثرگذاشته و این صنعت کماکان با آن دست به گریبان است.

20 مهر 1399

رسانه امریکایی: بی اعتمادی روس ها به واکسن روسی کرونا

بسیاری از روس ها حاضر نیستند واکسن روسی کرونا را تزریق کنند؛ دولت مشوق هایی برای فاز نهایی آزمایش بالینی این واکسن ارایه کرده، اما بسیاری از مردم به واکسن جدید اعتماد ندارند.

17 مهر 1399

دیوان محاسبات شرط سنی برای انتصاب مدیران را ملغی و غیر قانونی اعلام کرد

رئیس کمیسیون بودجه و محاسبات مجلس گفت که دیوان محاسبات در پاسخ به مکاتبه ای درخصوص غیرقانونی بودن معین سقف سنی برای انتصاب مدیران، آن را ملغی و غیر قانونی گفت.

4 مهر 1399

هواداران بازی آخرین بازمانده از ما نگران اقتباس تلویزیونی نباشند

شبکه اچ بی او میخواهد با سریال آخرین بازمانده از ما (Last of us) داستان الی و جوئل را گسترش دهد و بینندگان را با سویه های جدیدی از زندگی شخصیت های محوری بازی های ناتی داگ آشنا کند.

1 مهر 1399

افزایش 225 درصدی فروش آیفون در چین

به نظر می رسد پس از کاهش موج اولیه شیوع کرونا در چین، اپل باز هم به روز های خوش خود در چین بازگشته است چرا که شاهد افزایش رونق بازار اپل در سه ماهه دوم امسال هستیم.

31 شهریور 1399

نبود هماهنگی بین متولیان حوزه گردشگری مانع توسعه آن است

فعالیت دستگاه های متعدد در حوزه گردشگری و ناهماهنگی بین آنها یکی از معضلاتی است که به اعتقاد اعضای کمیسیون گردشگری اتاق ایران مانع از پیشرفت این حوزه می شود. اعضای این کمیسیون برای شناسایی مسائل موجود در این صنعت گردشگری و پیدا کردن راهکار نشستی به صورت...

27 شهریور 1399

تازه ترین آمار گیشه سینماها

آنالیز آمار فروش فیلم های روی پرده نشان می دهد تعداد بلیت های فروخته شده در گیشه از فروش آنلاین بیشتر بوده و این موضوع درباره تنها فیلم جدید این روزها یعنی زن ها فرشته اند 2 نیز صدق می نماید.

25 شهریور 1399

مجلس علیه بانک ها ، بانک ها چند خانه خالی دارند؟

به گزارش خبرنگاران، قیمت مسکن در ماه های اخیر با سرعتی افزایش یافت که مسئولان تصمیم گرفتند برای کنترل این افسار گسیختگی در بازار مسکن فکری نمایند و اجرای طرح اخذ مالیات از خانه های خالی را سرعت ببخشند.

13 شهریور 1399
تعداد: (102)