تور کانادا ارزان: ویزاهای کاری و تحصیلی با پُست ارسال می شوند، خبر کانادا

به گزارش جام پارسی، اتباع خارجی ساکن کانادا که با درخواست ویزای کاری یا ویزای تحصیلی آنها موافقت شده، ویزای خود را به وسیله پست دریافت می نمایند. اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا هم اینک فرم اینترنتی خود را برای اخذ درخواست افرادی که معرفی نامه یا Letter of Introductions (LOIs) دارند اما نمی توانند برای دریافت ویزای خود خود را به مرزهای کانادا برسانند راه اندازی نموده است. این فرم برای افرادی که معرفی نامه خود را به وسیله برنامه مهاجرتی تجربه بین المللی کانادا دریافت نموده اند هم قابل استفاده است.

تور کانادا ارزان: ویزاهای کاری و تحصیلی با پُست ارسال می شوند، خبر کانادا

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا ارزان هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

لازم به ذکر است ویروس کرونا و همه گیری این بیماری در سراسر دنیا باعث شده که بسیاری از دارندگان معرفی نامه یا LOI در برزخ به سر ببرند. به بیان دیگر، با اینکه با درخواست این افراد برای کار یا تحصیل در کانادا موافقیت شده است، نمی توانند ویزای خود را دریافت نمایند مگر اینکه به مرز کانادا بروند. از سوی دیگر، نمی توانند به بندرگاه یا مرز ورودی کانادا بروند چون سفرشان غیرضروری تلقی می گردد. از این رو نمی توانند ویزای کاری یا تحصیلی خود را دریافت نمایند و این بدین معناست که حتی با وجود تایید شدن، نمی توانند کار یا تحصیل خود در کانادا را به صورت قانونی آغاز نمایند.

اما با این تمهید، این افراد می توانند ویزای کاری یا تحصیلی خود را به صورت آنلاین درخواست نمایند و مدارک کاغذی خود را با پست دریافت نمایند. اداره مهاجرت کانادا گفته است که این تمهید تا 31 مارس 2021 قابل اجراست.

راه چاره نوین برای اخذ ویزای کاری یا تحصیلی کانادا

فرایند رسیدگی به درخواست های دارندگان معرفی نامه یا LOI بسته به اینکه ویزای کاری می خواهند اندکی تفاوت دارد. متقاضیان ویزای تحصیلی هنگام پر کردن فرم اینترنتی اداره مهاجرت کانادا بهتر است متن زیر را بنویسند:

I am requesting an examination and the issuance of my study permit from within Canada. My application number is [S#########]. I have received my letter of introduction, which is valid until [DATE].

My correct contact information in Canada is:

Telephone:

Mailing Address:

Residential Address:

I continue to be accepted at [DLI Name] and will be/am registered in the [Name] Program

سپس ماموران درخواست ویزای تحصیلی را بازبینی می نمایند تا ببینند که آیا نام دانشگاه یا موسسه آموزشی به اصطلاح Designated Learning Institution ذکر شده در درخواست با نامه پذیرش دانشجو تطابق دارد یا خیر. ماموران بعلاوه آنالیز می نمایند تا ببیند که آیا دانشگاه یا کالج متقاضی همچنان به پذیرش اتباع حارجی ادامه می دهد یا خیر و آیا دوره درسی لغو شده یا خیر. در نهایت اینکه باید در خصوص فاندینگ و توانایی تامین هزینه شهریه دانشگاه، هزینه های زندگی و هزینه بازگشت به زادگاهشان مطمئن شوند.

اما متقاضی ویزای کاری بهتر است متن زیر را در فرم بنویسد:

I am requesting an examination and the issuance of my work permit from within Canada. My application number is [W#########]. I have received my letter of introduction, which is valid until [DATE].

My correct contact information in Canada is:

Telephone:

Mailing Address:

Residential Address:

بعلاوه، بسته به اینکه متقاضی درخواست ویزای کار جهت کار کردن تنها برای یک کارفرمای تعیین را دارد یا می خواهد ویزای کار باز دریافت کند بهتر است متقاضی یکی از دو پاراگراف زیر را هم اضافه کند. اگر می خواهد فقط برای یک کارفرمای تعیین کار کند متن را بنویسد:

My employer, [name], located at [address], may be contacted at [contact telephone or email] to confirm my continued employment offer. I intend to begin work for this employer as soon as my work permit is received.

و اگر متقاضی ویزای کار باز است متن زیر را:

I attest that my circumstances remain the same and I still meet the requirements of the open work permit program I was approved for.

اداره مهاجرت آنالیز می نماید تا تعیین گردد که آیا نام کارفرمایی که در LMIA یا جاب آفر معاف از LMIA ذکر شده با نام کارفرمای ذکر شده در درخواست متقاضی مطابق دارد یا خیر. ماموران با کارفرما تماس می گیرند تا از ارائه جاب آفر از سوی او مطمئن شوند. در صورت لزوم ممکن است با متقاضی نیز برای انجام مصاحبه تماس بگیرند. اما اگر با درخواست ویزای کاری یا تحصیلی مخالفت گردد ماموران باید دلایل خود را برای رد کردن درخواست متقاضی اعلام نمایند و به متقاضی توصیه نمایند که به محض منقضی شدن شرایط اقامتی شان باید خاک کانادا را ترک نمایند و یا اگر شرایط وی به اتمام رسیده توصیه هایی را در خصوص مراحل بعدی به او ارائه نمایند. متقاضیانی هم که با درخواست ویزای کاری یا تحصیلی شان موافقت شده می توانند نهایتا در کانادا کار و تحصیل نمایند.

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 11 آذر 1400 بروزرسانی: 11 آذر 1400 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1534

به "تور کانادا ارزان: ویزاهای کاری و تحصیلی با پُست ارسال می شوند، خبر کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور کانادا ارزان: ویزاهای کاری و تحصیلی با پُست ارسال می شوند، خبر کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید