کرونا در کانادا؛ چه نیروی کاری می تواند وارد کانادا شود؟

به گزارش جام پارسی، کانادا مشخصا بیان کرده که کدام نیروی کار از محدودیت های سفر به کانادا طی همه گیری کرونا معاف هستند. گفتنی است از 18 ماه مارس کانادا محدودیت هایی را برای جلوگیری از شیوه کروناویروس اعمال کرده است. محدودیت های کنونی 30 ژوئن منقضی خواهد شد (البته مرز آمریکا-کانادا تا 21 جولای همچنان بسته خواهد ماند). دارندگان ویزای کار مادام که سفرشان به کانادا برای اهداف ضروری باشد در بین افراد معاف از این محدودیت ها هستند.

کرونا در کانادا؛ چه نیروی کاری می تواند وارد کانادا شود؟

نیروی کار موقت معاف از محدودیت هاست

اداره مهاجرت کانادا اعلام کرده است که نیروی کار خارجی موقت تحت دو شرایط و هنگامی که سفرش به دلایل غیراختیاری است می تواند وارد کانادا شود. افراد زیر از محدودیت ها معاف هستند:

  • اتباع خارجی که ویزای کار معتبر کانادا دارند
  • اتباع خارجی که در درخواست ویزای کارشان از طرف اداره مهاجرت کانادا معرفی نامه دریافت کرده اند اما ویزای کاری شان هنوز صادذر نشده است. چنین افرادی باید یک نسخه از معرفی نامه خود را قبل از سوار شدن در هواپیما ارائه کنند.

اولویت با مشاغل حیاتی است

اما در حال حاضر چه مشاغلی در کانادا حیاتی تلقی می شوند؟

  • ارائه دهندگان خدمات اورژانسی برای محافظت از جان و مال (آتش نشانان و کارکنان بخش سلامت و درمان)
  • دانشجویانی که برای تحصیل و دوره دیدن در یکی از رشته های مرتبط با سلامت وارد کانادا می شوند و از نهاد مربوطه که متولی ارائه گواهی برای فعالان این رشته را بر عهده دارد تاایدیه گرفته اند.
  • نیروی کار حمل و نقل دریایی
  • نیروی کاری که برای تحویل، تعمیر و نگهداری تجهیزات پزشکی وارد کانادا می شوند
  • نیروی کاری که برای تحویل فراورده های خونی و پزشکی نظیر سلول، اعضاء و اندام مورد نیاز برای درمان و مراقبت از بیماران وارد کانادا می شوند

سفر غیراختیاری؛ سه حالت ممکن

حالت اول: یک تبعه خارجی که ویزای کار معتبر دارد و در حال حاضر ساکن کاناداست را در نظر بگیرید. حتی اگر این فرد در حال حاضر شغلی در کانادا نداشته باشد می تواند همچنان وارد کانادا شود چرا که کانادا موطن اصلی اش محسوب می شود؛

حالت دوم: یک تبعه خارجی است که برای ویزای کار باز خود معرفی نامه دارد، پیشنهاد شغل معتبری دارد و می تواند پس از ورود به کانادا در آن شغل کار کند؛

حالت سوم: تبعه ای خارجی است که برای ویزای کار مختص یک کارفرما معرفی نامه دارد، پیشنهاد شغل معتبر دریافت کرده و می تواند پس از ورود به کانادا در آن شغل کار کند.

سفر اختیاری؛ دو حالت ممکن

اگر سفر شما سفری اختیاری است بنا به اعلام اداره مهاجرت کانادا حق ورود به کانادا ندارید. حالات زیر سفر اختیاری محسوب می شود.

حالت اول: تبعه ای خارجی است که علیرغم داشتن معرفی نامه برای ویزای کار باز خود می خواهد برای پیدا کردن شغل به کانادا سفر کند؛

حالت دوم: تبعه ای خارجی است که برای ویزای کاری مختص یک کارفرما معرفی نامه دریافت کرده اما کارفرمای وی به علت شیوع کرونا کسب و کار خود را تعطیل کرده است.

باقی موارد به تشخیص ماموران مرزی است؛ آنها ارتباطات تبعه خارجی را با کانادا بررسی می کنند: اینکه آیا وی در یکی از شغل های حساس و ضروری مشغول است و یا آیا برای هدف خاصی نظیر مراقبت از بچه ها قصد سفر به کانادا را دارد. از 8 می تنها متقاضیان دسته تجربه کانادا که معرفی نامه و جاب آفر معتبر و کارفرمای معینی دارند می توانند وارد کانادا شوند. این قانون در مورد تمام دارندگان ویزای کار در تمامی دسته های تجربه کانادایی صدق می کند.

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 14 آذر 1400 بروزرسانی: 14 آذر 1400 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1537

به "کرونا در کانادا؛ چه نیروی کاری می تواند وارد کانادا شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در کانادا؛ چه نیروی کاری می تواند وارد کانادا شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید