نانوپوشش ضدویروس کرونا در راستا تجاری سازی

به گزارش جام پارسی، دو موسسه کانادایی در حال تجاری سازی پوششی هستند که به صورت اسپری کردن روی سطوح قرار گرفته و می تواند ویروس کرونا را به سرعت از بین ببرد.

نانوپوشش ضدویروس کرونا در راستا تجاری سازی

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری فناوری نانو ایران، موسسه واترلو در کوشش است تا با استفاده از فناوری نانو، ویروس کووید 19 را از بین ببرد، برای این کار آنها به دنبال ایجاد یک سطح ضدویروس هستند که با اسپری کردن ایجاد گردد. این پروژه به صورت مشترک با همکاری موسسه فناوری نانو دانشگاه واترلو و آزمایشگاه نوآوری SiO2 انجام می گردد.

این پوشش قادر خواهد بود تا به محض تماس با ویروس کووید 19 آن را از بین ببرد. به گفته سوشانت میترا، از محققان این پروژه: ویروس کووید 19 می تواند تا 24 ساعت و شاید هم بیشتر روی سطح زنده بماند. به منظور محافظت از نیروی انسانی در بخش پزشکی و عموم مردم، مهم است که بلافاصله هنگام تماس ویروس با سطح، ویروس از بین برود. کار ما فراوری پوشش ضدویروسی است که این کار را انجام دهد.

میترا معتقد است که شش یا هفت ماه تا عرضه این محصول باقی است و در این راستا ما از همکاری آزمایشگاه نوآوری SiO2 استفاده کردیم که تجربه تجاری سازی صنعتی پوشش ها را دارد. این آزمایشگاه پیش از این برای از بین بردن عوامل بیمار ی زا نظیر ایکولا، اقدام به فراوری پوشش های ضدباکتری و ضدمیکروب نموده اند. ما می خواهیم این محصول در کانادا ساخته گردد و بعد در دسترس جهانیان قرار دهیم.

بروس جانستون از آزمایشگاه نوآوری SiO2 می گوید: ما از همکاری با پروفسور میترا و وین برای فراوری این پوشش ها بسیار خوشحالیم، پوشش هایی که به سرعت پاتوژن ها را خنثی نموده و مانع از گسترش بیماری می گردد. کاهش میزان آلودگی موجب نجات جان انسان ها می گردد.

تحقیقات این گروه نشان می دهد که این سطح آب را جذب نمی کند و همچنین به غشاء لیپیدی ویروس آسیب می زند.

این گروه قرار است این محصول را در قالب اسپری یا غوطه وری ارائه نمایند.

کارکنان بخش سلامت می توانند این محصول را روی ادوات محافظت شخصی خود اسپری نمایند و با این کار قطرات حاوی ویروس روی ماسک یا وسایل آن نمی چسبد.

به اعتقاد محققان این پروژه، بعد از بازگشایی اقتصاد و بازگشت کامل مردم به محل کار، به این نوع پوشش ها احتیاج خواهد بود تا بتوانند در دراز مدت سطوح را تمیز نگه دارند.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 مهر 1399 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 810

به "نانوپوشش ضدویروس کرونا در راستا تجاری سازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نانوپوشش ضدویروس کرونا در راستا تجاری سازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید