معرفی هیأت داوران بخش پژوهش سومین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی

به گزارش جام پارسی، تهران (پانا) - اعضای هیأت داوران سومین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی از سوی دبیر این جشنواره معرفی شدند.

معرفی هیأت داوران بخش پژوهش سومین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری، امیر مردانه دبیر سومین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی مریم قرسو را به عنوان دبیر بخش پژوهش، محمدرضا عسگری، حسین میثمی و نرگس ذاکر جعفری را به عنوان اعضای هیأت داوران این بخش معرفی کرد.

مریم قرسو دارای دکترای موسیقی شناسی (اتنوموزیکولوژی) از فرانسه و هیأت علمی گروه موسیقی دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران است . او تا کنون چندین کتاب مرجع دانشگاهی در زمینه موسیقی شناسی ترجمه نموده و تألیفاتی نیز در همین زمینه دارد. وی دبیری بخش پژوهشِ دومین دور جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی و جشنواره موسیقی نواحی در سال گذشته را بر عهده داشته است.

حمید عسگری دانش آموختۀ دکتری موسیقی شناسی انستیتو هنرهای زیبای آموزشگاه ملی علوم ارمنستان است. وی پیروز به کسب جایزۀ مقالۀ برتر در حوزۀ هنر از نخستین جشنواره نقد متون و کتب علوم انسانی (1396) و جایزۀ مقالۀ برگزیدۀ حوزۀ هنر از پانزدهمین جشنوارۀ نقد کتاب خانه کتاب جمهوری اسلامی ایران شده است (1397). حمید عسگری عضو هیأت علمی و مدیر گروه موسیقی شناسی دانشکده موسیقی دانشگاه هنر است.

نرگس ذاکر جعفری، پژوهشگر موسیقی و عضو هیأت علمی گروه موسیقی دانشگاه گیلان است. وی دارای دکترای پژوهش هنر از دانشگاه تهران بوده و کارشناسی موسیقی و کارشناسی ارشد پژوهش هنر را نیز در دانشگاه تهران تحصیل نموده است. از او مقالات متعددی در موضوعات موسیقی کلاسیک ایران و تاریخ موسیقی ایران منتشر شده است. او همچنین تألیف دو کتاب با عنوان های حیات سازها در تاریخ موسیقی ایران و موسیقی نظری ایران را در کارنامۀ پژوهشی خود دارد.

حسین میثمى نزد استادانى چون فرامرز پایور، پرویز منصورى و محمد رضا درویشى در زمینه هاى مختلف موسیقى آموزش دیده است . تحصیلات آموزشگاهک را در مقطع کارشناسى در دانشگاه هنر در رشته موسیقى، کارشناسى ارشد در دانشگاه تهران در رشته پژوهش هنر و دکتراى پژوهش هنر را در دانشگاه هنر سپرى نموده است. از وى تا کنون کتاب ها و مقالات متعدد منتشر شده است. کتاب هاى موسیقى عصر صفوى، موسیقى در دوره غزنویان از تألیفات وى است.

سومین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی به میزبانی استان بوشهر با همراهی دفتر موسیقی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر اسفندماه امسال برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1096

به "معرفی هیأت داوران بخش پژوهش سومین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی هیأت داوران بخش پژوهش سومین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید