قاسمی: واحدهای نهضت ملی مسکن یک سال و نیمه ساخته می گردد

به گزارش جام پارسی، وزیر راه و شهرسازی گفت: واحد های نهضت ملی مسکن ظرف یک سال و نیم تحویل متقاضیان می گردد.

قاسمی: واحدهای نهضت ملی مسکن یک سال و نیمه ساخته می گردد

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در پخش زنده تلویزیونی درباره شروع عملیات اجرایی تعدادی از واحد های نهضت ملی مسکن اظهار کرد: امروز با حضور رئیس جمهور در شورای عالی مسکن عملیات اجرایی ساخت 118 هزار واحد مسکونی به صورت ویدئوکنفرانس شروع شد.

وی اضافه کرد: بیشتر این واحد ها در شهر های نو مانند پرند، پردیس، هشتگرد، صدرا و سهند قرار دارند که عملیات اجرایی آن ها شروع شده است.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه ساخت مسکن در کشور ما 1.5 تا 2 سال به طول می انجامد گفت: امیدواریم در همین زمان 1.5 ساله واحد ها تحویل متقاضیان گردد.

قاسمی تسهیلات اعطایی به متقاضیان نهضت ملی مسکن در تهران را 450 و مراکز استان ها 350 میلیون تومان عنوان نمود و گفت: بیشتر شهر های نو در همجواری مراکز استان ها و کلانشهر ها قرار دارند که تسهیلات آن ها شامل 350 تا 450 میلیون تومان می گردد.

وی با اشاره به بعضی مسائل ساکنان شهر های نو از قبیل نبود تأسیسات روبنایی و زیرساخت ها همانند مدارس، درمانگاه ها و کلانتری ها گفت: در شهر های نوی که این مسائل را دارند در حال رفع کردن آن ها هستیم، اما از این پس همزمان با ساخت مسکن ذیل طرح نهضت ملی مسکن، زیرساخت ها و فضا های روبنایی را نیز احداث می کنیم.

وزیر راه و شهرسازی در مورد شرایط شهرسازی نهضت ملی مسکن اضافه کرد: بعضی شهر های نو در هنگام ساخت واحد های نهضت ملی مسکن ایجاد می شوند، ولی اشکالات مسکن مهر را ندارند و فعلاً در مسکن مهر تراکم خانوار 127 خانواده در هکتار بود که در نهضت ملی به 50 خانواده در هکتار کاهش می یابد. بعلاوه احداث فضا های سبز نیز در کنار مجتمع های مسکونی دیده شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 تیر 1401 بروزرسانی: 10 تیر 1401 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1739

به "قاسمی: واحدهای نهضت ملی مسکن یک سال و نیمه ساخته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قاسمی: واحدهای نهضت ملی مسکن یک سال و نیمه ساخته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید