جلسه کارگروه اجرایی تفاهم نامه مشترک ایران و کره جنوبی برگزار گردید

به گزارش جام پارسی، نخستین جلسه کارگروه اجرایی تفاهم نامه مشترک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت فرهنگ، ورزش و گردشگری کشور کره جنوبی برگزار گردید.

جلسه کارگروه اجرایی تفاهم نامه مشترک ایران و کره جنوبی برگزار گردید

به گزارش خبرنگاران، در پی انعقاد تفاهم نامه ای که در پی سفر رییس جمهور کره به ایران بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت فرهنگ، ورزش و گردشگری کره جنوبی امضا شد، نخستین جلسه کارگروه اجرایی این تفاهم نامه با حضور مسؤول ایرانی این کارگروه مشترک (دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری)، معاون وزیر فرهنگ، ورزش و گردشگری کره جنوبی و جمعی از مدیران و کارشناسان دوطرف برگزار گردید.

محمدحسین سجادی نیری، دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز و مسؤول ایرانی کارگروه، در این جلسه ضمن خوشامدگویی به معاون وزیر فرهنگ، ورزش و گردشگری کره جنوبی و هیات همراه گفت: در سفر رییس جمهور کره به ایران تفاهم نامه ای میان وزارت فرهنگ، ورزش و گردشگری کره و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امضا شد. خشنودیم که نخستین جلسه رسمی در ایران و با حضور معاون وزیر فرهنگ، ورزش و گردشگری کشور کره جنوبی در حال برگزاری است.

وی اظهار کرد: ابتدا لازم می دانم توضیحاتی درباره کار و مسؤولیت ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ارائه دهم. شاید برای شما سؤال باشد زمینه فعالیت ما در این معاونت چیست؟ باید اشاره کنم که از چند سال پیش موضوع صنایع خلاق علاوه بر کره جنوبی در ایران نیز مورد توجه نهاده شد. موضوعی که کره جنوبی در آن موفقیت های خوبی داشته است.

نماینده معاونت علمی در تفاهم نامه مشترک با کشور کره جنوبی اضافه نمود: صنایع خلاق در کشور ما با توجه به این که بازیگران مختلفی دارد، احتیاجمند هماهنگی میان سازمان های مختلف است. به عنوان مثال بخشی از حوزه های فرهنگی در وزارت فرهنگ، بخشی در صداوسیما یا رادیو و تلویزیون و حتی حوزه ای مانند اسباب بازی که به بچه ها مربوط می گردد، به وسیله آموزش وپرورش در حال پیگیری است.

وی اضافه نمود: لذا احتیاجمند این هستیم تا مجموعه ای، هماهنگی میان تمامی بازیگران این حوزه را بر عهده بگیرد. این مجموعه هماهنگ کننده درمعاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مستقر شد تا بتواند اقدامات مورد احتیاج توسعه صنایع خلاق را از وزارتخانه های مربوطه پیگیری کند.

سجادی نیری با تاکید بر این نکته که از هرکدام از وزارتخانه ها و ارگان های مربوطه عضوی در شورای ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی حضور دارند، توضیح داد: رییس این شورا دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهور است و من نیز به عنوان دبیر ستاد مذکور پیگیری موضوعات را بر عهده دارم.

وی با اشاره به این مساله که ایران مانند کشور کره در موضوعاتی مانند بازی های ویدئویی، انیمیشن، اسباب بازی و سایر حوزه ها مشغول به فعالیت است، گفت: خشنود می شویم بتوانیم در این زمینه همکاری های خود را با طرف کره ای تعریف نموده و گسترش دهیم.

دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز گفت: بنا بود در زمان حضور معاون وزیر فرهنگ، ورزش و گردشگری کشور کره جنوبی، اولین نشست فرهنگی ایران و کره در حوزه صنایع خلاق، از جمله بازی، انیمیشن و محتوای دیجیتال در ایران برگزار گردد که با پیشنهاد طرف کره ای، این برنامه به ماه دسامبر منتقل شد.

کوان چو چونگ، معاون وزیر فرهنگ، ورزش و گردشگری کره جنوبی نیز در این ملاقات با اعلام موافقت برای حضور کارشناسان و شرکتهای کره ای در همایش مشترک میان ایران و کره در ایران، گفت: باید همکاری سه جانبه دولت، دانشمندان و شرکت های خصوصی برای برگزاری بهتر نخستین همایش مشترک میان ایران و کره صورت بگیرد.

وی اضافه نمود: طرف کره ای در اولین فرصت مهمانان مربوط به همایش را معرفی خواهد نمود تا طرف ایرانی بتواند همتایان مدیران، کارشناسان و شرکتهای کره ای شرکت کننده در همایش را با موضوعات بازی های ویدیویی، محتوای دیجیتال و انیمیشن شناسایی و برای حضور و فعالیت در همایش دعوت کند.

بر اساس اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ریاست همایش از سمت ایران بر عهده دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و از طرف کره بر عهده معاون وزیر فرهنگ، ورزش و گردشگری کره خواهد بود.

بنا به پیشنهاد طرف ایرانی همایش مزبور در یکی از اماکن فرهنگی تهران مانند کاخ موزه ها برگزار خواهد شد که با استقبال طرف کره ای روبرو شد. همچنین مقرر شد همایش مزبور هر سال و به طور متناوب در ایران و یا کره برگزار گردد.

در خاتمه، طرفین ضمن تاکید بر مفید بودن جلسه برگزار گردیده بر برگزاری جلسات آینده در جهت توسعه مناسبات مالی و فرهنگی دو کشور تاکید کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 438

به "جلسه کارگروه اجرایی تفاهم نامه مشترک ایران و کره جنوبی برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلسه کارگروه اجرایی تفاهم نامه مشترک ایران و کره جنوبی برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید