عرضه بلوکی سهام یک پالایش در بورس

به گزارش جام پارسی، خبرنگاران: سازمان خصوصی سازی اظهار داشت : بلوک 16.41 درصدی سهام شرکت پالایش نفت تبریز در بورس عرضه می گردد.

عرضه بلوکی سهام یک پالایش در بورس

به گزارش خبرنگاران، به نقل از ایبنا؛ به استناد قانون اجرای سیاست های کلی اصل (44) قانون اساسی، مصوبه هیئت واگذاری و سایر قوانین و مقررات مربوطه، بلوک 16.41 درصدی سهام شرکت پالایش نفت تبریز توسط سازمان خصوصی سازی در بورس عرضه می گردد.

این بلوک به ارزش کل پایه 48 هزار و 464 میلیارد و 16 میلیون و 779 هزار و 136 ریال، و به صورت 50 درصد نقد و بقیه اقساط 18 ماه با فاصله هر قسط 6 ماه عرضه خواهد شد.

این گزارش می افزاید: در حال حاضر شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی 20درصد، گروه گسترش نفت و گاز پارسیان 48.57 درصد، شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت 20 درصد، شرکت سرمایه گذاری هامون سپاهان 2.92 درصد، شرکت خدمات مدیریت هامون سپاهان 0.18 درصد و سایر سهامداران 8.33 درصد سهام شرکت پالایش نفت تبریز را در اختیار دارند.

همچنین مطابق شاخص های ارزیابی صلاحیت متقاضیان متقاضیان اقرار می کنند ممنوع المعامله نبوده و مشمول ماده (24) قانون اجرای سیاست های کلی اصل چهل و چهارم قانون اساسی مصوب 31 تیر ماه 87 و اصلاحات بعدی آن نمی باشند. همچنین خریداران قبلی سهام بلوکی اقساطی از سازمان خصوصی سازی که در اجرای قراردادهای منعقده، اقساط آنان معوق شده، تا معین تکلیف بدهی های قبلی، حق شرکت در مزایده و خرید مجدد سهام را نخواهند داشت.

این گزارش می افزاید: متقاضیان می توانند برای آگاهی از سایر شرایط واگذاری از جمله نحوه ارائه تضامین و وثایق، نحوه نقل و انتقال سهام، مشوق های واگذاری و فرآیند آنالیز و شاخص های ارزیابی صلاحیت متقاضیان به بخش فهرست آگهی دارایی و بنگاه های در حال عرضه در سایت اینترنتی سازمان خصوصی سازی به نشانی www.ipo.ir مراجعه کنند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 713

به "عرضه بلوکی سهام یک پالایش در بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه بلوکی سهام یک پالایش در بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید