شناسایی 77 فرصت سرمایه گذاری در همدان

به گزارش جام پارسی، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان از شناسایی 77 فرصت سرمایه گذاری در استان همدان خبر داد.

شناسایی 77 فرصت سرمایه گذاری در همدان

به گزارش جام پارسی آنلاین به نقل از مهر، سید ناصر محمودی گفت: علی رغم تحریم های اجرا شده و تلاش های استکبار جهانی برای جلوگیری از سرمایه گذاری در کشور ایران میزان سرمایه گذاری و جلب سرمایه گذار در سال جاری 50 درصد افزایش یافته است.

وی گفت: در استان همدان سازمان سرمایه گذاری متولی جذب سرمایه گذار است، در 2 دولت گذشته 116 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در بخش های مختلف در استان همدان اجرا شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان بیان کرد: از این میزان 95 میلیون دلار جذب شده و 24 میلیون دلار در حال طی فرآیند برای جذب سرمایه گذاری است، مجموع سرمایه گذاری های اجرا شده برای یک هزار و 554 نفر اشتغال به همراه دارد.

محمودی به تفکیک طرح ها اشاره کرد و گفت: طرح سرمایه گذاری خارجی به بهره برداری رسیده 9 مورد؛ طرح سرمایه گذاری خارجی در دست پیگیری یک مورد و طرح سرمایه گذاری خارجی در دست پیگیری که نیازمند تمدید است نیز 2 مورد در استان همدان وجود دارد که در مجموع 12 طرح را شامل می شود.

وی گفت: در حال حاضر در استان همدان 7 نیروگاه خورشیدی با توان 51 مگاوات فعال است، جلسه هایی با سرمایه گذارانی از کشورهای اندونزی اتریش و اعضای سازمان جهانی گردشگری انجام و مذاکراتی برای سرمایه گذاری در استان همدان اجرا شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان از برگزاری ستاد سرمایه گذاری با موضوع استاندار همدان خبر داد و گفت: 77 فرصت سرمایه گذاری در استان همدان شناسایی شده و در چند بخش تقسیم شده است.

محمودی با تأکید بر این که مذاکراتی با سرمایه گذاران خارجی از جمله ترکیه و آلمان در زمینهٔ تولید تجهیزات پزشکی با هماهنگی وزارت بهداشت اجرا شده است، ادامه داد: با سرمایه گذارانی از کشور ترکیه برای ایجاد باغ ویلاها مذاکرات لازم اجرا شده و توافق های اولیه آن با شهرداری انجام شده است به طوری که 650 میلیارد تومان سرمایه گذاری در این زمینه انجام خواهد شد.

وی گفت: در مولدسازی دارایی های دولت شناسایی اموال مازاد بر نیاز در دستور کار است، سال جاری درآمدهای استان همدان 866 میلیارد تومان بوده است که از این میزان 18 درصد مربوط به دستگاه های اجرایی و بقیه اقتصادیاتی و از 720 میلیارد تومانی که اقتصادیاتی است 90 درصد آن محقق شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 435

به "شناسایی 77 فرصت سرمایه گذاری در همدان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی 77 فرصت سرمایه گذاری در همدان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید