شرط جدید کمیته خودرو برای متقاضیان در فروش فوق العاده

به گزارش جام پارسی، کمیته خودرو مصوب کرد: عدم خرید خودرو ظرف 48 ماه گذشته از خودروسازان و دارا نبودن پلاک فعال در هر خانواده، شروط جدید برای ثبت نام متقاضیان در فروش فوق العاده تابستان خودروسازان است.

شرط جدید کمیته خودرو برای متقاضیان در فروش فوق العاده

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، جلسه کمیته خودرو امروز آدینه 23 خرداد 99 با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، نمایندگان دستگاه های نظارتی، معاونان وزارت صنعت و خودروسازان برگزار گردید.

بر اساس مصوبات دیگر کمیته خودرو مقرر شد تا در پیش فروش های آینده شرط عدم خرید خودرو ظرف 48 ماه گذشته از خودروسازان ملاک عمل به عنوان شرایط ثبت نام قرار گیرد.

در عین حال، یکی از شروط ثبت نام در مرحله فروش فوق العاده خودرو در فصل تابستان نیز، عدم وجود پلاک فعال در هر خانواده است.

بنا به اعلام خودروسازان، فراوری و تحویل گروه صنعتی ایران خودرو به ترتیب با 18 درصد و 50 درصد رشد و تحویل محصولات گروه خودروسازی سایپا نیز با 55 درصد افزایش روبرو بوده است.

در این جلسه علاوه بر آنالیز فرایند فراوری خودرو، مقرر شد تا موضوع تخصیص ارز مورد احتیاج ترخیص قطعات خودرو با هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت، بانک مرکزی و گمرک ایران مورد پیگیری واقع گردد.

اقدام برای تکمیل 45 هزار دستگاه خودروی موجود در کف کارخانه ها از جمله دیگر مصوبات کمیته خودرو بود.

موضوع قیمت خودرو نیز یکی از مباحث مطرح شده در جلسه امروز آدینه 23 خرداد کمیته خودرو بود که بر اساس آن مقرر شد تا جلسات مشترکی از سوی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و سازمان حمایت با شورای رقابت برگزار گردد.

بر اساس اعلام گروه صنعتی ایران خودرو، تحویل خودروهای فروش فوق العاده ویژه ایام عید سعید فطر از هفته آینده شروع خواهد شد.

کاهش ارزبری و افزایش ساخت داخل قطعات خودرو، از جمله مصوبات دیگر کمیته خودرو بود که بر اساس آن مقرر شد تا در جلسات بعدی کمیته خودرو، موضوع ساخت داخلی و کاهش ارزبری صنعت خودروی کشور مورد بحث و آنالیز قرار گیرد؛ ضمن اینکه خودروسازان مکلف شدند تا فهرست قطعات دارای ارزبری و میزان ارز مورد احتیاج آنها را به صورت هفتگی به کمیته خودرو گزارش دهند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 716

به "شرط جدید کمیته خودرو برای متقاضیان در فروش فوق العاده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط جدید کمیته خودرو برای متقاضیان در فروش فوق العاده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید