ساخت کوره های حرارتی در یک شرکت دانش بنیان

به گزارش جام پارسی، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، اسماعیل گنجه مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان با اشاره به فعالیت فناوران این صنعت در دو حوزه طراحی و ساخت سیستم های تابشی پیشرفته مادون قرمز و بازرسی سازه های فلزی شامل جوش و بتن گفت: این شرکت با مشارکت جمعی از دانش آموخته های ممتاز در حوزه بازرسی های غیر مخرب از سازه های فلزی و قطعات صنعتی و نیز ساخت سامانه های پیشرفته حرارتی طراحی، ساخت و ارائه خدمات در زمینه جوشکاری، اتصالات و تولید مواد در زمینه متالورژی پودر و نانو مواد فعال است.

ساخت کوره های حرارتی در یک شرکت دانش بنیان

این فعال فناور، مهم ترین هدف این شرکت فناور را ساخت کوره های حرارتی پیشرفته مطرح نمود و ادامه داد: فناوری ساخت این کوره ها بسیار پیشرفته است و نمونه مشابه داخلی از این محصول پیشرفته در کشور موجود نیست. خوشبختانه توانستیم پس از کسب تائیدیه های علمی فاز تجاری سازی و توسعه محصولات تابشی حرارتی مادون قرمز مانند کوره های عملیات حرارتی سطحی، خشک کن رنگ خودرو، خشک کن میوه و سبزیجات را شروع کنیم.

احتیاج کشور به سامانه های حرارتی صنعتی تامین شد

گنجه، ارائه خدمات تست و بازرسی فنی را یکی دیگر از توانمندی های فعالان این شرکت برشمرد و گفت: با استفاده از دانش و تجربه اعضای خود قابلیت ارائه خدمات آزمایشگاهی، مشاوره ای و صنعتی به سایر مراکز دولتی و خصوصی را برخوردار هستیم و فناوران این شرکت، ضمن توانمندی در طراحی و ساخت کوره ها، خشک کن ها و محفظه های تابشی مادون قرمز، ساخت کوره های حرارتی دما و خلاء بالا را در شمار فعالیت هایشان دنبال می نمایند.

وی با اشاره به این که خدمات آزمایشگاهی به گروه های عملیات حرارتی، خواص مکانیکی، بازرسی های غیر مخرب و بررسی مواد تقسیم می گردد، درباره این خدمات گفت: فرآیندهای گوناگونی مانند لحیم کاری سخت و نرم اتصالات هم جنس و غیر همجنس، اتصال های نفوذی در دماهای بالا مانند جوشکاری و لحیم کاری نفوذی، آسیاب مکانیکی انواع پودرهای فلزی و سرامیکی برای فراوری مواد کامپوزیتی در این مجموعه فناور انجام می گردد.

گنجه از خدمات تخصصی متعددی در حوزه عملیات حرارتی گفت وادامه داد: علاوه بر فراوری محصول، خدمات حرارتی مواد مانند سخت کاری سطحی، سنتژ نانو مواد، آلیاژسازی سطحی، بررسی شوک حرارتی، انجام فرآیندهای بریزینگ و TLP به دانشجویان، اعضای هیات علمی و صنعتگران ارائه می گردد.

وی با اشاره به اشتغال 5 متخصص در این شرکت فناور گفت: هریک از این افرادتا کنون 5 نفر در طول زمان به نوبه خود دارای کسب و کار شده اند.

این فعال فناور، ایجاد زمینه ارائه محصولات شرکت های خصوصی را راه چاره یاری به جهش فراوری دانش بنیان دانست و گفت: برای رونق ساخت داخل می بایست شرکتهای عظیم دولتی را از واردات دستگاه هایی که توسط شرکت طراحی و ساخته می گردد منع کرد. روندی که تا تحقق کامل آن باید گام های زیادی پیموده گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1013

به "ساخت کوره های حرارتی در یک شرکت دانش بنیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت کوره های حرارتی در یک شرکت دانش بنیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید