راه اندازی 9 نیروگاه خورشیدی در بقاع متبرکه لرستان

به گزارش جام پارسی، خبرنگاران/لرستان معاون اوقاف لرستان گفت: در راستای یاری به درآمدزایی موقوفات و بقاع متبرکه و یاری به فراوری، نیروگاه خورشیدی در این بقاع متبرکه و موقوفات استان احداث شده است.

راه اندازی 9 نیروگاه خورشیدی در بقاع متبرکه لرستان

مسلم رضایی پور اظهار کرد: به منظور بهره وری از موقوفات و فضای بقاع متبرکه، طرح راه اندازی نیروگاه خورشیدی در بقاع متبرکه و موقوفات استان لرستان در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به راه اندازی 9 نیروگاه خورشیدی در بقاع متبرکه لرستان و این که 135 کیلووات برق توسط این نیروگاه ها فراوری می گردد، اضافه نمود: تعداد هفت نیروگاه خورشیدی تا به امروز به بهره برداری رسیده که از این تعداد نیروگاه، دو مورد نیروگاه پنج کیلوواتی در شهرستان کوهدشت، دو نیروگاه پنج کیلوواتی در شهرستان دلفان، دو مورد نیروگاه پنج کیلوواتی در شهرستان بروجرد و یک نیروگاه پنج کیلوواتی در شهرستان خرم آباد به بهره برداری رسیده است.

رضایی پور با بیان این که ساخت دو نیروگاه در استان لرستان در دست اقدام است، ادامه داد: علاوه بر نیروگاه پنج کیلوواتی، نیروگاه 100 کیلوواتی موقوفه مدنی امامزاده قاسم شهرستان ازنا هم با 98 درصد پیشرفت فیزیکی در حال تکمیل شدن است که طی هفته وقف به بهره برداری می رسد.

معاون بهره وری مالی اداره کل اوقاف و امور خیریه لرستان با بیان این که راه اندازی نیروگاه های خورشیدی یکی از راه ها برای کسب درآمد پایدار برای بقاع متبرکه و موقوفات و همچنین گسترش فعالیت های عمرانی است، اعلام نمود: با راه اندازی نیروگاه خورشیدی در بقاع متبرکه استان شاهد فراوری برق از انرژی های پاک و تجدیدپذیر خواهیم بود.

وی با بیان این که لرستان از استان های پیروز در راه اندازی نیروگاه های خورشیدی است، اضافه نمود: این طرح ها با عنوان پروژه های دانش بنیان در استان دنبال می گردد.

رضایی پور با اشاره به وجود ظرفیت مناسب در بقاع متبرکه و موقوفات استان در راستای احداث نیروگاه های خورشیدی و این که آمادگی جذب مشارکت های خصوصی برای توسعه نیروگاه های خورشیدی را داریم، عنوان نمود: با مشارکت بخش خصوصی امکان کار مشارکتی در راستای فراوری برق و توسعه نیروگاه های خورشیدی در بقاع متبرکه و موقوفات لرستان فراهم است.

معاون بهره وری مالی اوقاف و امور خیریه لرستان اعلام نمود: حوزه وقف، حوزه ای مناسب برای سرمایه گذاران بخش خصوصی است و در این بخش می توانند با امنیت خاطر در موقوفات سرمایه گذاری نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 آبان 1399 بروزرسانی: 23 آبان 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 907

به "راه اندازی 9 نیروگاه خورشیدی در بقاع متبرکه لرستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی 9 نیروگاه خورشیدی در بقاع متبرکه لرستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید