خانه نشینی زنان در مقر اتحادیه اروپا از ترس حمله و آزار جنسی خبرنگاران

به گزارش جام پارسی، مقامات بلژیک اعلام کردند در پی ناامنی گسترده زنان در بروکسل و خانه نشینی به دلیل ترس از مورد آزار و حمله قرار دریافت، طرحی را برای استقرار ماموران مخفی اجرایی می نمایند.

خانه نشینی زنان در مقر اتحادیه اروپا از ترس حمله و آزار جنسی خبرنگاران

با ما سفر کنید و با تور ارزون اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مقامات بروکسل به عنوان بخشی از ابتکار عمل برای جلوگیری از آزار و اذیت جنسی علیه زنان در این شهر، که اغلب نهاد های اتحادیه اروپا هم در آن قرار گرفته است، ماموران پلیس مخفی در خیابان ها مستقر می نمایند.

وینسنت ون کوکینبورن وزیر دادگستری بلژیک فاش کرد که در بعضی نقاط این کلانشهر، حدود 80 درصد زنان از ترس مورد آزار یا حمله قرار دریافت، از خانه های خود خارج نمی شوند.

پیشتر برای مبارزه با آزار زبانی زنان، دولت جریمه هزار یورویی و تا یک ماه حبس را مشخص نموده بود. مقامات بلژیک امیدوارند استفاده از ماموران لباس شخصی به افزایش امنیت و کیفیت زندگی در بروکسل برای دختران و زنان یاری کند.

قرار است این ماموران در نقاطی که کانون آزار و اذیت محسوب می گردد، گشت های منظم داشته باشند و در صورت پیروز بودن این طرح، برنامه مذکور در شهر های دیگر بلژیک هم که با مسائل مشابه درگیرند، اجرایی گردد.

به گزارش شبکه روسی آرتی، گرچه آزار و اذیت جنسی به مسئله ای فزاینده در بعضی بخش های بلژیک تبدیل شده، به دلیل عدم خروج زنان از خانه های خود از ترس و یا عدم گزارش از سوی زنان و یا ناتوانی در شناسایی مهاجمان، گزارش ها در مورد این حوادث کم است.

یک ماه قبل، یک زن بلژیکی گزارش داد که در معرض خطر تجاوز در یک پارک بوده و بعد از گزارش به پلیس، از این که چنین جرایمی تا این حد متداول شده، اما پلیس از منابع کافی برای نظارت بر منطقه برخوردار نیست، ابراز شگفتی نموده بود. او بعد از این تجربه، دادخواستی را تهیه و خواهان اقدام پلیس برای جلوگیری از این نوع جرایم شد.

بر اسا این گزارش، بلژیک تنها کشور اروپایی نیست که با این مشکل درگیر است و کشور های سراسر اروپا از افزایش حملات علیه زنان خبر داده اند. سوئد یکی از کشور های دیگری است که با این پدیده بسیار درگیر است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 فروردین 1400 بروزرسانی: 14 فروردین 1400 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1187

به "خانه نشینی زنان در مقر اتحادیه اروپا از ترس حمله و آزار جنسی خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه نشینی زنان در مقر اتحادیه اروپا از ترس حمله و آزار جنسی خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید