ترامپ: متأسفانه مجلس نمایندگان رأی لازم برای استیضاح مرا دارد

به گزارش جام پارسی، رئیس جمههور آمریکا آدینه گفت معتقد است مجلس نمایندگان آمریکا از آراء لازم برای استیضاح او برخوردار است، اما اطمینان دارد که مجلس سنا او را تبرئه خواهد نمود.

ترامپ: متأسفانه مجلس نمایندگان رأی لازم برای استیضاح مرا دارد

به گزارش گروه بین الملل جام پارسی، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا آدینه گفت معتقد است اعضای دموکرات مجلس نمایندگان از آرا لازم برای استیضاح او برخوردار هستند.

ترامپ با وجود این، گفت اطمینان دارد که مجلس سنای آمریکا او را تبرئه خواهد نمود. او در جمع جام پارسی گفت انتظارش این است که اعضای دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا از استیضاح او حمایت نمایند.

رئیس جمهور آمریکا گفت: آنها همه همسو هستند. چون با آنکه بسیاری از آنها نمی خواهند رأی بدهند، چاره دیگری ندارند و مجبورند از دستور روسایشان اطاعت نمایند. البته بعد از آن آنها استیضاح را به سنا می برند و ما پیروز می شویم.

ترامپ گفت: بنابراین، دموکرات ها متأسفانه رأی لازم را دارند. آنها می توانند خیلی راحت رأی بدهند؛ با آنکه خیلی از آنها اعتقادی ندارند که باید این کار را انجام دهند؛ و من معتقدم آنها بهای هنگفتی در انتخابات خواهند پرداخت.

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز 3 مهرماه رسماً شروع تحقیقات برای استیضاح رئیس جمهور این کشور را به دلیل مسائل مطرح شده در ارتباط با گفت وگوی تلفنی ترامپ با رئیس جمهور اوکراین بیان کرد.

رسانه های آمریکا گزارش داده اند ترامپ در این مکالمه تلفنی کوشش نموده رئیس جمهور اوکراین را برای تحقیقات فساد از کسب و کار جو بایدن و پسر او هانت تحت فشار قرار دهد.

روزنامه وال استریت ژورنال اخیراً گزارش داد ترامپ در بخشی از آن مکالمه اعطای یاری نظامی به اوکراین را به انجام این تحقیقات منوط نموده است.

کلید زدن استیضاح روندی پیچیده و پر پیچ و خم دارد. رئیس جمهور را به دلیل ارتکاب هر جرم معمولی هم نمی توان استیضاح کرد و طبق بند 4 ماده 2 قانون اساسی آمریکا این کار فقط در صورتی مجاز است که او طبق ادله متفن مرتکب جرائم سنگینی مانند خیانت، ارتشا و سایر تخلفات و جرائم مربوط به افراد عالی رتبه شده باشد.

فرایند کار، از مجلس نمایندگان شروع می گردد و در صورتی که اکثریت قانونگذاران در این مجلس (نصف به علاوه یک) موافق استیضاح باشند، روند کار به جریان خواهد افتاد.

در ادامه، مجلس نمایندگان در صورت موافقت با استیضاح از مجلس سنا می خواهد دادگاه تشکیل دهد و متهم را محاکمه کند. محکومیت قطعی رئیس جمهور که عزل او را در پی خواهد داشت مستلزم آن است که دو سوم سناتورها (67 نماینده) به این موضوع رأی مثبت دهند و موافق آن باشند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 85

به "ترامپ: متأسفانه مجلس نمایندگان رأی لازم برای استیضاح مرا دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: متأسفانه مجلس نمایندگان رأی لازم برای استیضاح مرا دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید