تور ارزان اروپا: تاکید اتحادیه اروپا بر توسعه همکاری مشترک با شورای همکاری خلیج فارس

به گزارش جام پارسی، ایسنا نوشت:مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بر تعمیق روابط و توسعه همکاری های مشترک میان این اتحادیه و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس تاکید نمود.

تور ارزان اروپا: تاکید اتحادیه اروپا بر توسعه همکاری مشترک با شورای همکاری خلیج فارس

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش سایت شبکه العربیه، پس از ملاقات جوزپ بورل، مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وزرای خارجه کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل، او در بیانیه ای اظهار کرد که اتحادیه اروپا بر همکاری با شورای همکاری در موضوع های منطقه ای و بین المللی مصمم است.

او اضافه کرد که گفت وگو میان دو طرف بر مسائل راهبردی و منافع مشترک تمرکز دارد.

بورل تاکید نمود که گفت وگوهای دوجانبه میان اتحادیه اروپا با شورای همکاری خلیج فارس شامل اقتصاد دیجیتال و محیط زیست هم می گردد.

او گفت که سال آینده نشستی مشترک میان اتحادیه اروپا و کشورهای حوزه خلیج فارس در سطح وزرا در پادشاهی سعودی برگزار خواهد شد.

مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اشاره به تغییرات مثبت در کشورهای شورای همکاری خلیج فارس، ابراز داشت که چنین تغییراتی به کاهش سطح تنش ها در منطقه انجامیده است.

اتحادیه اروپا بارها تاکید نموده که نگرانی امنیتی کشورهای خلیج فارس به ویژه در رابطه با پرونده اتمی و سیاست های منطقه ای ایران را درک می نماید.

بورل در ابتدای ماه جاری میلادی در گفت وگو با العربیه گفته بود که کشورهای شورای همکاری خلیج فارس شاهد توسعه و پیشرفت قابل ملاحظه ای هستند و اتحادیه اروپا در کوشش برای تعمیق روابط و همکاری با آنها است.

او بعلاوه تاکید نمود که میان اتحادیه اروپا و شورای همکاری در زمینه امنیت منطقه ای هماهنگی کاملی وجود دارد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 7 مهر 1400 بروزرسانی: 7 مهر 1400 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1466

به "تور ارزان اروپا: تاکید اتحادیه اروپا بر توسعه همکاری مشترک با شورای همکاری خلیج فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان اروپا: تاکید اتحادیه اروپا بر توسعه همکاری مشترک با شورای همکاری خلیج فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید