بیت کوین در سال 2019 چقدر سوددهی داشته است؟

به گزارش جام پارسی، اقتصاد نیوز: بیت کوین برخلاف سهام و اوراق بهادار که قیمتشان بستگی به تصمیمات بانک مرکزی و دولت دارد، مستقل از نهادهای دولتی عمل می نماید.

بیت کوین در سال 2019 چقدر سوددهی داشته است؟

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از تسنیم، سرمایه گذاران به سختی می توانند سرمایه ای را در 2019 پیدا نمایند که عملکرد بهتری از بیت کوین داشته باشد. هفده درصد افزایش قیمت از 31 دسامبر سال گذشته. سهام؟ شاخص S&P500 بیست و یک درصد از سی ام سپتامبر کاهش یافته است. اوراق بهادار 10 ساله خزانه داری آمریکا تنها 1.6 درصد سود دارد که نزدیک به رکورد پایین ترین حد است.

قیمت بیت کوین در سه ماهه سوم سال را با حدود 8308 دلار به سرانجام رساند که 114 درصد به صورت سالانه رشد داشت. سرمایه گذارانی که در آخرین روز 2018 خرید نموده بودند، دو برابر سود کردند.

با کند شدن اقتصاد دنیا و معامله میلیاردها میلیارد دلار اوراق بهادار دولتی از اروپا تا ژاپن با سوددهی منفی، افزایش قیمت بیت کوین در امسال می تواند موج جدیدی از سرمایه گذاران را به خود جذب کند، سرمایه گذارانی که قبلاً حتی نگاه هم به آن نمی انداختند.

تحلیلگران شرکت خدمات اقتصادی و بانکداری گلدمن ساکز آمریکا سهام فناوری اطلاعات را کارآمد ترین بخش در امسال با سود دهی 31 درصد اعلام کردند و اشاره داشتند که عملکرد آن از سایر گروه های سرمایه اوراق بهادار و طلا بهتر بوده است.

در این گزارش به بیت کوین اشاره نشده بود. شرکت های بزرگ وال استریت هنوز هم سرمایه های دیجیتال را تجارت نمی نمایند. ولی افزایش قیمت بیت کوین در امسال میلادی تا امروز تقریبا 4 برابر بهترین سهام فناوری بوده است.

بیت کوین

قیمت این ارز در حال حاضر بیش از 10 برابر قیمت آن در شروع 2017 است. یکی از پر بحث ترین مسائل در خصوص بیت کوین این است که این ارز مجازی برخلاف سهام و اوراق بهادار که قیمتشان بستگی به تصمیمات بانک مرکزی و دولت دارد، مستقل از نهادهای دولتی عمل می نماید، درعوض سیاست های ثابتی بر آن حاکم است که ریشه در شبکه زیربنایی آن دارد و بنابراین تغییر آن بسیار سخت است.

بیت کوین کم کم به یک طلای دیجیتال تبدیل می گردد که شکل جدید تر و قابل حمل تری از این فلز گرانبها است.

قیمت بیت کوین در ماه های اخیر کاهش یافته و از اوج قیمت 12,900 دلار ژوئن 2019 پایین آمده است که دلیل آن را می توان کاهش اشتیاق در این صنعت به خاطر دورنمای کوتاه مدت ورود یک موج پول سازمانی به بازار دانست.

مالک بازار سهام نیویورک ماه گذشته یک معامله بیت کوین انجام داد که قرار بود نیازهای سرمایه گذاران سازمانی را تامین کند. مقدار این قرارداد جدید فقط 5 میلیون دلار بود. این مقدار را با 26.5 میلیارد دلار اوراق بهادار شرکتی که هر روز در بازار آمریکا در سه ماهه سوم امسال دست به دست شده مقایسه کنید. بنابراین تعیین است که موسسات هنوز هم سرمایه گذاری هدفمندی در بیت کوین نمی نمایند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 90

به "بیت کوین در سال 2019 چقدر سوددهی داشته است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیت کوین در سال 2019 چقدر سوددهی داشته است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید