از نقش راهبری معلمان مؤلّف، هنرمند و فرهنگیان پیشرو در تعالی مدرسه، غافل نشویم

به گزارش جام پارسی، تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش در پیامی به مناسبت جشنواره معلمان مؤلّف، گفت معلمان مؤلف، تلاشی فزون تر برای اشاعه دانش خویش به کار برده اند و نباید از نقش راهبری معلمان مؤلّف، هنرمند و فرهنگیان پیشرو در تعالی مدرسه، غافل شد.

از نقش راهبری معلمان مؤلّف، هنرمند و فرهنگیان پیشرو در تعالی مدرسه، غافل نشویم

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، متن پیام محسن حاجی میرزایی، به شرح زیر است:

به نام یگانه علیم

به معلمان مؤلّف که به این حدیث نیکوی پیامبر اکرم(ص) که فرمود: قید العلم بالکتاب جامه عمل پوشاندند و با روی آوری به امر تعالی بخش تألیف کتاب، دانش را انتشار دادند، سلام و احترام عرض می کنم.

من تلاش معلمان مؤلّف را در تولید و توسعه علم می ستایم و کارآنان را ارزشمند و دانش بنیان می دانم.

هرچند نگارش کتاب، رسالت سازمانی معلّمان نیست؛ معلمان مؤلّف، تلاشی فزون تر برای اشاعه دانش خویش به کار برده اند؛ به گونه ای که حتی تاریکی شب را به نور سعی و صبر خویش، روشنی بخشیده و به تولید علم پرداخته اند.

نظام آموزش و پرورش ایران اسلامی به فرهیختگانی که زایش ذهن و رویش قلمشان، تداوم بخش حیات تعلیم و تربیت است، مشتاق و مفتخر است.

بدون تردید برای توسعه کمّی و کیفی اثرات ارزنده وثمرات برازنده این صاحبان قلم، حرکت های نهادین متنوع و متعددی برنامه ریزی خواهد شد که جشنواره معلمان مؤلّف، یکی از نمونه های نمایان این اقدامات است.

از نقش راهبری معلمان مؤلّف، معلمان هنرمند و فرهنگیان پیشرو در تعالی مدرسه، نباید غافل شد. یافته های علمی گواه این است که دانش آموزان به چنین معلمانی، بیشتر باور دارند و از منش و روش آنان بهتر الگوبرداری می کنند؛ بنابراین قابل تصوّر است که حضور حتی یک نفر از این معلّمان مؤلّف در مدرسه تا چه حد می تواند بر ارتقای کیفیت تعلیم و تربیت دانش آموزان، اثر سازنده داشته باشد. از این رو بها دادن به این معلمان، در حقیقت بها دادن به رشد علمی، هنری و فرهنگی دانش آموزان است.

در سرانجام، از همکاران فرهیخته ام مجدانه می خواهم، قلم بردارند و در جهت روشن و هدفمند تألیف و تدوین کتاب، قدم بگذارند. براین باورم برای ترویج دانش و تثبیت تجربیات، قشر مرجع معلمان، مقدّم بر دیگر اقشارند.

یکی از عرصه های کاربردی که معلمان به نیکی می توانند درآن بدرخشند، عرصه تجربه نگاری است و توصیه می کنم که معلمان تجربه های آموزشی و پرورشی خویش را بنگارند و خلاقیت های فردی خود را بنویسند؛ زیرا گاهی این تجربیات غنی، به مراتب از برخی از دیدگاه های صرفاً نظری، کارایی بیشتری دارند. آموزش و پرورش نیز در مقابل وظیفه دارد به تلاش معلّمان پویا بها دهد و در این مورد خاص، راهکارهای ترغیبی تعریف کند و بستری مساعد برای تنظیم و نشر محصولات قلمی معلّمان مؤلّف بیافریند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1400 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1265

به "از نقش راهبری معلمان مؤلّف، هنرمند و فرهنگیان پیشرو در تعالی مدرسه، غافل نشویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از نقش راهبری معلمان مؤلّف، هنرمند و فرهنگیان پیشرو در تعالی مدرسه، غافل نشویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید