احمد مددی: هیچ نقشی در خرید، راه اندازی و استفاده از VAR نداریم

به گزارش جام پارسی، احمد مددی در مصاحبه با خبرنگاران در خصوص شرایط استادیوم آزادی برای نصب و راه اندازی سیستم VAR و بعلاوه پیش بینی های اجرا شده برای بازسازی و بهسازی این مجموعه شرح داد.

احمد مددی: هیچ نقشی در خرید، راه اندازی و استفاده از VAR نداریم

وی با تاکید بر اینکه مدیریت مجموعه ورزشی آزادی امکانات لازم را برای استفاده از سیستم VAR در این ورزشگاه مهیا نموده است، گفت: هرآنچه مسئولان فدراسیون فوتبال در این زمینه مطالبه داشته اند از طرف مجموعه ورزشی آزادی پاسخ داده شده است. تعامل لازم در خصوص نصب و راه اندازی سیستم VAR میان مدیریت مجموعه آزادی و فدراسیون فوتبال وجود دارد و قطعا این همکاری به صورت مستمر ادامه خواهد داشت.

سرپرست مجموعه ورزشی آزادی در خصوص مسئولیت سیستم VAR و اینکه فدراسیون فوتبال آن را در رابطه با تیم ملی عهده دار شده است اما ظاهرا در خصوص لیگ برتر هیچ فرد و نهادی مسئولیت آن را بر عهده نگرفته است، اظهار داشت: سازمان لیگ فوتبال متولی برگزاری مسابقات باشگاهی در سطح لیگ برتر، دسته اول، دسته دوم و ... است. بنابراین هر تصمیم و اتفاقی در این زمینه در حوزه اختیارات سازمان لیگ است. سازمان لیگ هم یکی از ارکان فوتبال کشور است. در این میان ورزشگاه آزادی هم تعامل لازم را با هر دو نهاد (فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ) خواهد داشت.

در واقع منظور شما این است که ورزشگاه آزادی و مدیریت آن مسئولیت مستقیمی در این زمینه نخواهد داشت، مددی در واکنش به این پرسش گفت: VAR سیستمی است که تهیه و بهره برداری از آن به طور کامل با فدراسیون فوتبال است. ما در ورزشگاه آزادی هیچ نقشی در خرید، راه اندازی و استفاده از این سیستم نداریم. فقط تعبیه مکان و ارائه امکانات لازم برای نصب و بهره برداری از آن با ما خواهد بود.

سرپرست مجموعه ورزشی آزادی بعلاوه در خصوص بودجه 200 میلیارد تومانی که تیرماه گذشته محمدباقر نوبخت رئیس وقت سازمان برنامه و بودجه وعده تخصیص آن را در دولت دوازدهم برای بازسازی و بهسازی این ورزشگاه داد، توضیح داد: یکی از مواردی که در بدو ورودم به ورزشگاه آزادی پیگیر آن بودم، همین مسئله بود. مکاتبات لازم در این زمینه با سازمان برنامه و بودجه انجام شد و حتی شخصا پیگیر آن بودم اما همه پیگیری ها به این منجر شد که هیچ بودجه ای برای ورزشگاه آزادی و بازسازی و بهسازی و مقاوم سازی آن تخصیص داده نشده است.

وی ادامه داد: این در حالی است که ورزشگاه آزادی به عنوان یک ورزشگاه ملی با مسائل عدیده ای روبرو است که رسیدگی به آنها نیازمند تخصیص اعتبار ضروری است اما متاسفانه دولت دوازدهم در تخصیص بودجه ای که خود وعده آن را داده بود، خلف وعده کرد.

مددی در پاسخ به این پرسش که رویکرد موردنظر برای بازسازی و بهسازی و مقاوم سازی ورزشگاه آزادی چیست و چه بودجه ای در این زمینه پیش بینی شده است؟، تاکید نمود: برنامه مدونی برای بازسازی و نوسازی ورزشگاه آزادی در تمام اماکن شامل ورزشگاه یکصد هزار نفری، سالن دوازده هزار نفری و ... تدوین شده است که همه آنها نیازمند تامین منابع هستند و به محض تخصیص بودجه لازم، اقدامات موردنظر بر اساس اولویت شروع می گردد.

سرپرست مجموعه ورزشی آزادی اظهار داشت: این برنامه تدوین شده شامل اقدامات مختلف برای بازسازی اماکن، کابل کشی ها، اصلاح سیستم گرمایشی و سرمایشی، احداث سیستم فاضلاب و ... می گردد.

وی در خصوص اولویت های مورد نظر برای بازسازی و بهسازی ورزشگاه آزادی توضیح داد: اولویت اول قطعا ورزشگاه یکصد هزار نفری فوتبال است و بعد از آن سالن دوازده هزار نفری؛ در خصوص ورزشگاه یکصد هزار نفری نیازمند اقداماتی مبنی بر کابل کشی، مقاوم سازی سکوها، تامین برق پایدار جهت روشنایی و ... است.

اقداماتی که دو سال پیش به بهانه حضور تیم پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان در ورزشگاه آزادی انجام شد چقدر جوابگو و نتیجه بخش بوده است؟، مددی در پاسخ به این پرسش گفت: از ورزشگاه فوتبال بازدید کامل و فنی اجرا شده است. سه جایگاه در ورودی طبقه اول آن موقع مقاوم سازی شد که امروز نیازی به تکرار این کار ندارد. در واقع اقداماتی که ما قصد انجام آن را داریم، ادامه همان اقدامات است.

سرپرست مجموعه ورزشی آزادی در خصوص بودجه لازم برای اجرای برنامه های بازسازی و بهسازی این ورزشگاه و اینکه درخواست تامین آن مطرح شده یا نه و کار از چه زمان شروع می گردد به خبرنگاران گفت: بازسازی کامل ورزشگاه آزادی بودجه کلانی لازم دارد. درخواست تامین بودجه را به سازمان برنامه و بودجه و شرکت توسعه ونگهداری اماکن ورزشی که نهاد بالادستی ما به شمار میرود، اعلام نموده ایم. البته این شرکت منابع محدودی دارد درحالیکه با پروژه های زیادی روبرو است که خود نیازمند اعتبارات هستند. درکل بودجه عمرانی محدود است.

احمد مددی در انتها گفت: یکسری اقدامات ابتدایی برای بازسازی آزادی را شروع نموده ایم اما انجام اقدامات بر اساس برنامه گسترده ای که پیش بینی نموده ایم را منوط به دریافت بودجه لازم نموده ایم. هر زمان بودجه تخصیص داده گردد، اقدامات را انجام می دهیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 دی 1400 بروزرسانی: 11 دی 1400 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1570

به "احمد مددی: هیچ نقشی در خرید، راه اندازی و استفاده از VAR نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احمد مددی: هیچ نقشی در خرید، راه اندازی و استفاده از VAR نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید