آموزش تزیین سالاد کاهو مدل گل دار و ساده

به گزارش جام پارسی، برای تزیین سالاد کاهو می توانید از انواع میوه و سبزیجات بهره ببرید. حتی با یک آرایش و برش ساده و قرار دادن سبزیجات و میوه های رنگی در کنار هم می توانید سالاد های مجلسی زیبا درست کنید. در اینجا روش های تزیین سالاد و درست کردن سالاد های گل دار و ساده یاد داده شده است.

آموزش تزیین سالاد کاهو مدل گل دار و ساده

با کمی سلیقه و حوصله می توانید میز غذای خود را زیبا و رنگارنگ کنید. اکنون خبرنگاران روش های ساده برای درست کردن گل های مختلف روی با وسایل ساده و تزیین سالاد با میوه ها را به صورت تصویری به شما می آموزد. برای تزیین سالاد کاهو احتیاجی به تبحر در میوه آرایی ندارید و تنها کافی است از خلاقیت و هنر خود به خوبی بهره ببرید.

درست کردن گل برای تزیین سالاد کاهو

مدل اول: روش درست کردن گل با کاهو

برای درست کردن این گل زیبا به قسمت سرانجامیی کاهو و وسایل ساده ای مثل قیچی و در فلزی کنسرو احتیاج دارید.

- ابتدا در قوطی را کمی خم کنید، بعد ساقه های ضخیم پایین کاهو را با آن مثل تصویر زیر رشته رشته کنید.

- اگر در بین ساقه های ضخیم برگ های کاهو نیز وجود داشت با استفاده از قیچی آنها را جدا کنید و به کار خود ادامه دهید. رشته رشته کردن ساقه کاهو را تا رسیدن به مرکز آن انجام دهید.

- در سرانجام گل کاهویی زیبای شما به این شکل در می آید و می توانید از آن برای تزیین سالاد کاهو مجلسی استفاده نمایید.

مدل دوم: درست کردن گل رز با کلم و خیار برای تزیین سالاد کاهو

برای درست کردن این گل رز به برگ کلم قرمز و خیار احتیاج دارید. یک برگ سالم کلم قرمز را جدا نموده و آن را از وسط نصف کنید.

سپس با قیچی سمت بیرونی برگ را حالت دالبری 3 تایی برش بدهید، با قسمت دیگر نیز همین کار را انجام بدهید. در سرانجام برگ ها را دور هم لوله کنید و پایین آن ها را با خلال دندان به هم وصل کنید.

خیار را برداشته و حدود 3 سانتی متر از پایین آن را ببرید، بعد داخل آن را خالی کنید و مثل تصویر زیر با قیچی یا چاقو دور خیار را حالت دابری برش بدهید.

حالا گل رزها را درون ته خیار بگذارید تا گل شما کامل بشود. برای استحکام بیشتر می توانید یک خلال دندان را در پایین خیار فرو کنید.

اکنون با استفاده از گل رز و گل صد برگ کاهو می توانید روی سالاد را تزیین نمایید.

تزیین سالاد کاهو با طرح گل

مدل اول: درست کردن سالاد دو رنگ

برای این تزیین سالاد کاهو باید ابتدا کاهوها را خرد کنید و کف ظرف بریزید. سپس یک میوه یا سبزی مثل زردک، تربچه، بلال کوچک و یا هر نوع میوه ای که کرم یا سفید رنگ باشد را دایره ای ببرید و روی خط قطر ظرف بچینید.

یک طرف ظرف را گوجه ریز شده و یا برگ کلم قرمز بریزید. حالا مثل تصویر زیر با هویج و یا برگ کلم قرمز ، گل درست کنید. برای ساقه گل نیز می توانید از برش های خیار استفاده نمایید.

نمونه دیگر از سالاد دو رنگ

مدل دوم: تزیین سالاد کاهو باغ گل

اگر اندازه طول ظرف سالاد شما زیاد است این مدل تزیین سالاد می تواند بسیار زیبا باشد.

- ابتدا کف ظرف را با کاهو خرد شده بپوشانید. یک خیار را به صورت دایره ای خرد کنید و آنها را پایین ظرف بچینید.

- یک خیار دیگر برداشته و آن از وسط نصف کنید، بعد حالت دایره ای آن را برش دهید. حالا نیم دایره ها را یک ردیف بالای ظرف بچینید و برای ردیف دیگر نیم دایره ها را برعکس و طوری که بین دو نیم دایره از ردیف بالایی قرار داشته باشد، بگذارید.

- برای درست کردن گل های وسط سالاد، خیار شور و گوجه را به صورت دایره ای ببرید و هویج و کلم قرمز را رنده کنید. بعد مثل تصویر زیر آن ها را روی سالاد قرار بدهید. برای ساقه گل ها می توانید از برش های خیار بهره ببرید.

مدل های مختلف تزیین سالاد کاهو گل دار

همچنین بخوانید:

تزیین سالاد کاهو با چیدمان سبزیجات

این مدل تزیین سالاد معمولا ساده است و تنها کافی است اجزای سالاد را با ترکیب رنگ و مدل مناسب در کنار هم بچینید.

برای مدل زیر تنها کافی است که کاهوی خرد شده را در ظرف بریزید، سپس منطبق با ظرف روی کاهو ها را با هویج، کلم قرمز، خیار و گوجه بپوشانید. برای زیبایی بیشتر می توانید از گل هایی که در قسمت بالا شرح داده شد برای تزیین سالاد استفاده نمایید.

مدل های مختلف تزیین سالاد کاهو با چیدمان زیبا

همچنین بخوانید: تزیین سالاد الویه در مدل های مجلسی و زیبا

منبع: setare.com
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1100

به "آموزش تزیین سالاد کاهو مدل گل دار و ساده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش تزیین سالاد کاهو مدل گل دار و ساده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید