آمریکا رئیس اجرایی هنگ کنگ را تحریم کرد

به گزارش جام پارسی، وزارت خزانه داری آمریکا از تحریم چندین نفر از مقامات ارشد منطقه ویژه اداری هنگ کنگ از جمله رئیس اجرایی این منطقه خودمختار اطلاع داد.

آمریکا رئیس اجرایی هنگ کنگ را تحریم کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت خزانه داری آمریکا روز آدینه طی بیانیه ای اعلام نمود که نام کری لام رئیس اجرایی منطقه ویژه اداره هنگ کنگ و 11 نفر دیگر از مقامات این منطقه به فهرست اشخاص تحت تحریم دفتر کنترل دارایی های خارجی (اوفک) که از نهادهای زیرمجموعه وزارت خزانه داری آمریکاست، افزوده شده است.

وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه خود با اشاره به اینکه تحریم مقامات ارشد هنگ کنگ در راستای فرمان اجرایی شماره 13936 دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا انجام گرفته است، مدعی شد که دلیل تحریم این مقامات تضعیف خودمختاری هنگ کنگ و محدود کردن آزادی بیان یا تجمع شهروندان هنگ کنگی بوده است.

دولت چین بارها اظهارات و اقدامات مداخله جویانه آمریکا و بعضی کشورهای اروپایی در مورد هنگ کنگ را محکوم نموده و به آنها هشدار داده است که دخالت در امور داخلی خود را نخواهد پذیرفت.

طی ماه های اخیر تنش میان آمریکا و چین به دلایل مختلف از جمله مسئله هنگ کنگ و اتهامات آمریکا علیه چین در ارتباط با شیوع ویروس کرونا افزایش یافته است و آمریکا به بهانه های مختلف فشارهای خود بر پکن را شدت بخشیده است.

شدت تنش ها بین آمریکا و چین به حدی رسیده است که بعضی کارشناسان شرایط را به جنگ سرد تشبیه می نمایند.

طی هفته های اخیر مایک پامپئو در سخنرانی های خود خواهان تشکیل جبهه ای متحد از کشورهایی به اصطلاح آزاد دنیا در برابر چین شده است.

وزارت امور خارجه چین چندی پیش طی بیانیه ای در واکنش به اظهارات جنجالی مایک پامپئو، با اشاره به اینکه وزیر امور خارجه آمریکا واقعیات را درباره چین وارونه جلوه می دهد و تعصبات ایدئولوژیک بر افکارش سایه افکنده است، به دولت آمریکا توصیه کرد که از ذهنیت جنگ سرد فاصله بگیرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 مهر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 807

به "آمریکا رئیس اجرایی هنگ کنگ را تحریم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا رئیس اجرایی هنگ کنگ را تحریم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید