کیسه های بسته بندی نانویی محصولات کشاورزی ایرانی به ترکیه صادر شد

به گزارش جام پارسی، کیسه های بسته بندی نانویی ویژه محصولات کشاورزی که توسط یک شرکت ایرانی فراوری می گردد، به ترکیه صادر شده تا از این کیسه ها برای عرضه محصولات کشاورزی این کشور در بازار های روسیه و اروپا استفاده گردد.

کیسه های بسته بندی نانویی محصولات کشاورزی ایرانی به ترکیه صادر شد

به گزارش گروه فناوری جام پارسی، یک شرکت دانش بنیان نانویی قراردادی برای فروش 100 تن کیسه بسته بندی با یک شرکت از ترکیه به امضا رسانده است. رسول لسان خوش، مدیرعامل این شرکت می گوید: براساس این قرارداد باید 100 تن کیسه بسته بندی نانویی تحویل شرکت Aypek در ترکیه داده گردد که تحویل اولین فاز به حجم 5 تن اجرا شده و قرار است ماهانه 10 تن از این کیسه ها تحویل این شرکت گردد.

به گفته لسان خوش این کیسه ها که دارای خاصیت کنترل رطوبت بوده و در آن ها از فناوری آنتی بلاک استفاده شده قرار است در اختیار کشاورزان ترکیه ای قرار بگیرد تا از این کیسه ها برای صادرات محصولات کشاورزی ترکیه به بازار روسیه و اروپا استفاده گردد.

مدیرعامل شرکت بسپار پیشرفته شریف درباره فعالیت های این شرکت می گوید: ما قراردادی با شرکت آوا پروتئین داریم که در قالب این قرارداد، تقریبا نیمی از ظروف بسته بندی گوشت و مرغ این شرکت با استفاده از مستربچ های نانویی شرکت بسپار پیشرفته شریف تامین می گردد، به طوری که در حال حاضر ماهانه 40 تن مستربچ به آوا پروتئین تحویل می دهیم. علاوه براین، کیسه های بسته بندی برای صادرات خیار، کاهو، کلم بروکلی و بادمجان نیز فراوری و به بازار عرضه می کنیم. از آنجایی که پلی اتیلن خاصیت چسبندگی زیادی دارد از این رو به کیسه هایی که با این ماده ساخته می گردد آنتی بلاک افزوده می گردد که افزودن آنتی بلاک باعث کدر شدن و در بعضی مواد مانع از کنترل رطوبت نیز می گردد.

لسان خوش درباره راه حل این شرکت برای مقابله با کدری آنتی بلاک ها می گوید: ما سراغ نانوسیلیس رفتیم تا از آن به عنوان آنتی بلاک استفاده کنیم. در نهایت پیروز به توسعه این فناوری شدیم و به تازگی گواهی نانومقیاس برای مستربچ آنتی بلاک نانویی را دریافت نموده ایم. از این فناوری آنتی بلاک نانویی که مانع از چسبیدن کیسه های بسته بندی به هم شده و در عین حال شفاف بوده و کنترل رطوبت نیز در آن ها انجام می گردد در کیسه های بسته بندی صادراتی استفاده می کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 347

به "کیسه های بسته بندی نانویی محصولات کشاورزی ایرانی به ترکیه صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیسه های بسته بندی نانویی محصولات کشاورزی ایرانی به ترکیه صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید