کاسیاس از انتخابات انصراف داد

به گزارش جام پارسی، ایکر کاسیاس با انتشار بیانیه ای از انصراف خود از کاندیداتوری در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال اسپانیا اطلاع داد. از یک هفته پیش زمزمه های کناره گیری کاسیاس از رقابت انتخاباتی شنیده می شد و اکنون او این موضوع را تأیید نموده است.

کاسیاس از انتخابات انصراف داد

در این بیانیه سنگربان و کاپیتان پیشین رئال مادرید و تیم ملی فوتبال اسپانیا، او این گونه دلیل انصراف خود را شرح داده است: مایلم اعلام کنم که تصمیم گرفته ام برای انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال اسپانیا نامزد نشوم. اصلی ترین دلیلم هم شرایط خاص اجتماعی، مالی و بهداشتی است که گریبان کشورمان را گرفته است. این شرایط سبب شده که انتخابات فدراسیون فوتبال در درجات بعدی اهمیت قرار بگیرد. فکر می کنم که الان زمان متحد شدن است نه تفرقه چون جامعه فوتبال و کشور به این احتیاج دارد. در حوزه ورزش و فدراسیون ها، ما باید بدانیم که چطور به بازیکنان، باشگاه ها و رقابت ها یاری کنیم و در برهه حساس فعلی انتخابات فقط تمرکز ما را معطوف چیزی می نماید که واقعاً ضرورتی ندارد. البته من احتمال بازگشتم برای دوره های بعدی را رد نمی کنم. من خواستار یک فرایند انتخاباتی شفاف، منصفانه و حقیقتاً مشارکتی هستم که به صلاح فوتبال اسپانیا باشد و در مقطع فعلی فکر نمی کنم که شرایطش فراهم باشد، اما امیدوارم که در انتخابات بعدی این اتفاق در خصوص من یا دیگر کاندیداها رخ دهد. با وجود انصراف از رقابت انتخاباتی، من همیشه آماده خدمت به فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ و رؤسای این سازمان ها هستم و آنها هر زمانی که به یاری من احتیاج داشته باشند، با کمال میل آماده همکاری به نفع فوتبال خواهم بود چون امروز وقت اتحاد همه ماست.

طبق گزارش نشریه آس، دلیل اصلی خودداری کاسیاس از شرکت در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال اسپانیا تصمیمی بود که فدراسیون برای جلو کشیدن زمان برگزار این انتخاب اتخاذ و زمان کاپیتان سابق تیم ملی اسپانیا برای برگزاری کمپین های انتخاباتی اش را بسیار محدود کرد. فدراسیون در تاریخ 7 مارس این تصمیم را خاطرنشان کرد و 24 ساعت بعد کاسیاس به فکر کناره گیری افتاد. کاسیاس در ماه فوریه از برنامه خود برای اعلام کاندیداتوری اطلاع داد و اکنون بعد از 90 روز او از انجام این کار منصرف شده است. به این ترتیب به نظر می رسد که لوئیس روبیالس رئیس فعلی فدراسیون فوتبال اسپانیا، بدون رقیب برای یک دوره دیگر ریاست این سازمان را برعهده بگیرد.

منبع: فرارو
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 723

به "کاسیاس از انتخابات انصراف داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاسیاس از انتخابات انصراف داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید