کارگاه بین المللی مدیریت گردشگری پایدار در پایگاه های میراث جهانی برگزار می گردد

به گزارش جام پارسی، ششمین کارگاه از مجموعه کارگاه های بین المللی آموزشی اداره کل امور پایگاه های ثبت جهانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با مشارکت دفتر منطقه ای یونسکو برگزار می گردد.

کارگاه بین المللی مدیریت گردشگری پایدار در پایگاه های میراث جهانی برگزار می گردد

فرهاد عزیزی مدیرکل دفتر امور پایگاه های ثبت جهانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، در گفت و گو با خبرنگار جام پارسی، با اعلام این خبر اضافه کرد: این کارگاه با عنوان کارگاه بین المللی مدیریت گردشگری پایدار در پایگاه های میراث جهانی در ایران از 15 تا 19 آبان 1398 در شهر شوشتر استان خوزستان برگزار می گردد.

او اضافه کرد: این کارگاه با حضور سرپرست دفتر منطقه ای یونسکو در ایران و معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و با شرکت مدیران پایگاه های میراث جهانی و پایگاه های ثبت شده در فهرست موقت میراث جهانی، در محل پایگاه میراث جهانی سازه های آبی- تاریخی شوشتر برگزار خواهد شد.

عزیزی گفت: در این دوره آموزشی که با هدف ارتقای گردشگری پایدار و نحوه ایجاد زیرساخت و امکانات گردشگری در مناطق قرارگیری آثار و ایجاد زیر ساخت ها و امکانات توسعه گردشگری منطقه و جذب مشارکت جوامع بومی و توسعه مالی بر پایه گردشگری برگزار می گردد، استادان ایرانی و بین المللی به ارائه تجربیات و تدریس با موضوعات مرتبط از جمله تجارب جهانی در مورد مواجهه با فرصت ها وچالش های گردشگری، اقتصاد در حوزه گردشگری، مدیریت تغییر و کاربرد آن در حوزه گردشگری فرهنگی خواهند پرداخت.

مدیرکل امور پایگاه های ثبت جهانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ادامه گفت: به منظور دریافت بازخورد حداکثری از این دوره آموزشی، شرکت کنندگان مربوطه موظف به تدوین پلان جامع گردشگری در پایگاه مربوط به خود پس از خاتمه این کارگاه هستند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 4 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 190

به "کارگاه بین المللی مدیریت گردشگری پایدار در پایگاه های میراث جهانی برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارگاه بین المللی مدیریت گردشگری پایدار در پایگاه های میراث جهانی برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید