چه خبر از سریال های ناتمام؛ زخم کاری و نوبت لیلی؟

به گزارش جام پارسی، درشرایطی موضوع استقبال گسترده مخاطبان از سریال های زخم کاری و نوبت لیلی به تیتر اصلی رسانه ها تبدیل شد که بعد از اتمام فصل های پخش شده آنها هنوز خبری از فصل های نو آنها نیست و گمانه های مختلفی از دلایل این ماجرا مطرح شده است.

چه خبر از سریال های ناتمام؛ زخم کاری و نوبت لیلی؟

به گزارش تسنیم، بعضی از سریال ها در چند سال اخیر به فصل دوم و حتی چهارم و پنجم رسیدند. در میانِ این کارها سریال هایی همانند مرکز و نون خ در تلویزیون پیروز بودند و به جز شهرزاد کمتر سابقه خوبی در نمایش خانگی وجود دارد. اما زخم کاری جزو کارهایی بود که بسیاری از مخاطبان را پایِ نمایش خانگی نشاند و از همان روزهای پایانی پخشِ این مجموعه، برآورد ها برای ادامه آن آغاز شد.

شاید مخاطب شناسی و ذائقه سنجی در این زمینه برترین کاری بوده که پلتفرم ها در دستور کارشان قرار دادند و در تلویزیون کمتر به آن توجه شد. این روزها تجربه ای مثل پوست شیر این نکته را به وجود آورده که اگر کاری با کیفیت ساخته گردد حتماً مخاطبان خودش را پیدا می نماید و درخواستِ ادامه آن خیلی زود سرزبان ها می افتد.

اما مسئله ای که بعضی از چند فصله های تلویزیون با آن روبرو شدند، اولاً در طراحی فصل های دیگر پیروز عمل نکردند و ثانیاً کاری نبودند که براساس ذائقه مخاطب احتیاج به ادامه داشته باشد. حالا این اتفاق را در شبکه نمایش خانگی داریم که بحثِ ادامه سریالی مثلِ نوبت لیلی مطرح شده و یا زخم کاری که گفته می گردد فیلمنامه آن در حال نگارش است. چرا که چندی پیش یک پستِ اینستاگرامی، فکرِ بسیاری را به این سمت برد که آیا زخم کاری دیگری در راه است؟

او تصویری از سکانسِ پایانی سریال زخم کاری منتشر کرد که مالک (جواد عزتی) کاراکتر اصلی سریال روی زمین افتاده است. مهدویان شرحِ کوتاه اما معناداری برای این تصویر نوشت: بلند شو مالک.با توجه به اینکه سازندگان این سریال احتمال ساخت فصل دوم را رد ننموده بودند، این گمانه را ایجاد کردند که زخم کاری فصل دوم خواهد داشت.

در حال حاضر فیلمنامه سریال برای فصل دوم در حال آماده سازی است اما آغازِ فراوری و جزئیات دیگر آن هنوز معین نیست. روح الله حجازی کارگردان نوبت لیلی درباره ادامه این سریال ابراز امیدواری نموده که شرایطی فراهم گردد فصل دوم ساخته گردد.

با توجه به تجربه ناپیروز عاشقانه و قلب یخی در ساخت چند فصل و حتی نیمه کاره رها شدنِ جزیره، میدان سرخ و... این زنگِ خطر برای پلتفرم ها هم وجود دارد که خاطره خوشِ مخاطبین از برندشان، به ورطه فراموشی برود. باید دید این سریال ها کدام به فصل تازه خواهند رسید؟ آیا پلتفرم ها در وهله اول نظرسنجی و ذائقه سنجی می نمایند و یا فیلمنامه هایشان آماده و مهیای ساختِ فصل بعدی است؟ البته در عین حال تمهیدی برای ادامه کارهای ناتمامِ خودشان داشته باشند.

پیگیری از سازمان تنظیم مقررات رسانه های صوت و تصویر فراگیر (ساترا) در مورد ادامه سریال پوست شیر و فراوری فصل دوم سریال زخم کاری و نوبت لیلی بیانگر آن است که سریال پوست شیر تا قسمت بیستم مجوز دارد و فقط باید قسمت های پخش نشده برای نمایش عمومی زودتر در اختیار معاونت پایش و نظارت ساترا قرار بگیرد اما هنوز درخواستی برای مجوز فراوری فصل دوم سریال های زخم کاری و نوبت لیلی به ساترا ارسال نشده است.

منبع: فرارو
انتشار: 13 آذر 1401 بروزرسانی: 13 آذر 1401 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1831

به "چه خبر از سریال های ناتمام؛ زخم کاری و نوبت لیلی؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه خبر از سریال های ناتمام؛ زخم کاری و نوبت لیلی؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید