چرا غربی ها به خرید مسکن مشتاق شده اند؟

به گزارش جام پارسی، خبرنگاران : نشریه انگلیسی اکونومیست طرح روی جلد و سرمقاله این هفته خود را به موضوع علاقه مندی غربی ها به خرید مسکن به جای اجاره اختصاص داد.

چرا غربی ها به خرید مسکن مشتاق شده اند؟

جهت دریافت خدمات اجرای فضای سبز با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین خدمات طراحی و اجرای محوطه سازی و حیاط سازی می‌باشد.

به گزارش جام پارسی در این سرمقاله تبعات سیاست های پیچیده مسکن در جوامع غربی که مشوق سکونت مالکان به جای مستاجران است، مورد آنالیز و تحلیل قرار گرفته است. به عقیده اکونومیست، بازارهای ناکارآمد مسکن مانع از آن می شوند که شهرهای پویا به رشد و بالندگی ادامه دهند چون قیمت های بالا، تغییر محل سکونت افراد شاغل به جاهایی که مولدترین مشاغل در آنها هستند را سخت می سازد. بر این اساس، قیمت روزافزون مسکن موجب ایجاد نابرابری زیاد شده است و به فاصله دسته بندی های نسلی و جغرافیایی دامن زده است. این ناکارآمدی و بی عدالتی همچنین موجب شده است که اعتماد عمومی به کاپیتالیسم خدشه دار گردد. اما همان طور که بعضی کشورها نشان داده اند، اوضاع نباید این گونه باقی بماند و حالا وقت آن رسیده است که بازار مسکن جدیدی بنا نهاده گردد که درست کار کند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 1 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 334

به "چرا غربی ها به خرید مسکن مشتاق شده اند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا غربی ها به خرید مسکن مشتاق شده اند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید