یک راننده اسنپ چقدر درآمد دارد؟

به گزارش جام پارسی، این روزها که شرایط مالی و شیوع کرونا تقریبا تمام کسب و کارها را تحت تاثیر خود قرار داده، بسیاری از مردم به فکر راه های جدیدی برای کسب درآمد هستند. کار کردن در تاکسی های اینترنتی به صورت تمام وقت و یا پاره وقت یکی از راه هایی است که می تواند به افزایش درآمد یاری کند. بر اساس اطلاعات به دست آمده یک راننده تمام وقت در اسنپ می تواند تا ماهی 8 میلیون تومان در تهران از فعالیت در این تاکسی اینترنتی کسب درآمد کند؛ رقمی که بالاتر از رقم پایه حقوق مصوب سال 99 است. در ادامه به مزایای کار کردن در تاکسی های اینترنتی بیشتر می پردازیم.

یک راننده اسنپ چقدر درآمد دارد؟

بیش از یک میلیون تومان پاداش

با توجه به افزایش احتیاج مردم به استفاده از تاکسی های اینترنتی به خصوص در این روزها، تاکسی های اینترنتی برای جذب رانندگان جدید پاداش های ویژه ای را اختصاص داده اند. به طور مثال شرکت اسنپ برای پیوستن کاربران راننده جدید بر حسب شهرهای مختلف تا 1.500.000 تومان پاداش در نظر گرفته است. با مراجعه به کانال تلگرام هر شهر اسنپ می توانید در خصوص مبلغ پاداش و شرایط آن اطلاعات لازم را کسب کنید.

افزایش درآمد با سیستم قیمت گذاری بهینه

همزمان با موج گرانی بسیاری از کسب و کارها مجبور شدند در هزینه کالاها یا خدمات خود تجدید نظر نمایند. حمل و نقل هم به واسطه افزایش غافلگیرنماینده قیمت خودرو، لوازم یدکی و قطعات آن از افزایش قیمت ها تاثیر پذیرفت. به گفته فرید شهابی، مدیر بخش تجاری اسنپ، این سامانه امروز بیش از 700هزار راننده فعال دارد و طبق آمار درآمد رانندگان اسنپ در ماه های اخیر حدود 20 تا 25 درصد افزایش داشته است. این افزایش درآمد بدون احتساب پاداش هایی است که به طور مستمر برای رانندگان در نظر گرفته می گردد. شهابی این افزایش درآمد را متاثر از سیاست های قیمت گذاری بهینه این شرکت می داند. در حقیقت تاکسی های اینترنتی بر اساس سیستم محاسبه قیمت خود کوشش می نمایند تا درخواست های بیشتری را به سفر تبدیل نمایند. در این میان طبیعی است که اگر هزینه سفر پایین باشد راننده ای درخواست را قبول نمی نماید و اگر هزینه هم بسیار بالا باشد مسافر درخواست خود را لغو می نماید. بنابراین سیستم قیمت گذاری باید به گونه ای باشد که رضایت هر دو طرف کسب گردد. با بهینه سازی قیمت ها در اسنپ درخواست های بیشتری از سوی رانندگان پذیرفته می گردد؛ زیرا با منصفانه بودن قیمت ها دیگر راننده درگیر گزینش سفرها بر حسب قیمت نمی گردد و می تواند در زمان کمتری درخواست را پذیرفته و سفر را شروع کند. از سوی دیگر درخواست های مسافران هم با سرعت بیشتری پذیرفته می گردد.

مزایای باشگاه رانندگان

باشگاه رانندگان به منظور پاسخگویی به احتیاجهای مختلف رانندگان ایجاد شده است؛ این احتیاجها می تواند مربوط به خودرو باشد و یا احتیاجهای خود فرد مانند دسترسی به خدمات درمانی و رفاه را شامل گردد. باشگاه رانندگان اسنپ با اختصاص طرح های تخفیفی و تشویقی متنوع در جهت رفاه بیشتر کاربران راننده کوشش می نماید. رانندگان اسنپ تا به امروز از طرح های مختلفی مانند تخفیف خرید باتری خودرو، خدمات پزشکی، بسته های سلامت و اقلام بهداشتی، یاری هزینه سوخت، وام یاری معیشتی برای کرونا، تخفیف لوازم یدکی و غیره بهره مند شدند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص طرح های تشویقی و تخفیف های ویژه کاربران راننده می توانید به بلاگ باشگاه رانندگان اسنپ سری بزنید. همچنین در بلاگ باشگاه رانندگان اسنپ تمام آموزش های لازم برای رانندگان جدید در زمینه نحوه استفاده از اپلیکیشن، قوانین و مقررات و نکات ضروری برای انجام سفر ذکر شده است.

تخصیص سهمیه بنزین

کلیه کاربران تاکسی های اینترنتی به واسطه فعالیت خود در زمینه حمل و نقل عمومی سهمیه بنزین دریافت می نمایند. میزان این سهمیه در حال حاضر به ازای هر 100 کیلومتر 8.75 است و تا سقف 300 لیتر در ماه در نظر گرفته شده است. همچنین خودروهای دوگانه سوز به ازای هر 100 کیلومتر 5.25 تا سقف 180 لیتر در ماه می توانند سهمیه دریافت نمایند.

در نهایت باید به ساعات کاری دلخواه هم در تاکسی های اینترنتی اشاره نمود که سبب می گردد این شغل به عنوان یک کار پاره وقت گزینه خوبی باشد. در حقیقت زمان کاری و محدوده جغرافیایی دلخواه از مزایایی است که برای کاربران نیمه وقت جذابیت دارد و به افراد اجازه می دهد تا در زمان های خالی خود در هرجای شهر که باشند فعالیت خود را شروع نمایند. همچنین با قابلیت افزودن مقاصد منتخب افرادی که تمایل دارند به صورت پاره وقت در اسنپ فعالیت نمایند می توانند به آسانی نقاط پرتردد خود (به طور مثال منزل یا محل کار) را در اپلیکیشن ثبت نمایند تا تنها درخواست های مربوط به همین مناطق برایشان ارسال گردد. برای پیوستن به ناوگان اسنپ کافی است به پنل ثبت نام دیجیتال این شرکت بروید و بدون مراجعه حضوری مراحل ثبت نام را شروع کنید.

منبع: فرارو
انتشار: 24 مهر 1399 بروزرسانی: 24 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 847

به "یک راننده اسنپ چقدر درآمد دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک راننده اسنپ چقدر درآمد دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید