واحد های صنفی متخلف عرضه مرغ، جریمه می شوند

به گزارش جام پارسی، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اظهار داشت: واحد های صنفی متخلف عرضه مرغ، جریمه می شوند.

واحد های صنفی متخلف عرضه مرغ، جریمه می شوند

به گزارش خبرنگاران، در راستای اجرای طرح نظارتی نوروز سال جاری، عملکرد واحد های صنفی و غیرصنفی سراسر کشور مورد بازرسی و نظارت ویژه بازرسان سازمان صمت استان ها قرار گرفته و در حال حاضر نیز اجرای این بازرسی ها بی وقفه ادامه دارد و همه بنگاه های مالی موظف به رعایت قوانین نظام صنفی هستند.

طبق اطلاعات رسیده از سوی سازمان حمایت مصرف نمایندگان و فراورینمایندگان در هفته سوم فروردین ماه، بازرسان شهرستان فردوس از توابع استان خراسان رضوی واحد های صنفی و غیرصنفی این را شهرستان، مورد بازرسی قرار دادند که طی آن برای 3136 واحد متخلف پرونده تخلف به ارزش بیش از 920 میلیون و 869 هزار ریال تشکیل شده است.

در مدت مذکور 254 شکایت تلفنی و حضوری در سامانه 124 ثبت شده که همه گزارش های رسیده مورد آنالیز و رسیدگی قرار گرفته است.

گرانفروشی 42 میلیون ریالی یک واحد عرضه نماینده برنج تنظیم بازار، استان کرمانشاه

بدنبال آنالیز و کنترل عملکرد واحد های صنفی و برخورد با واحد های متخلف بازرسان ویژه سازمان صمت استان کرمانشاه یک واحد صنفی عرضه نماینده برنج تنظیم بازار را بدلیل گرانفروشی و عدم عرضه، متخلف شناخته و با پرونده تخلف به ارزش بالغ بر 42 میلیون ریال جهت رسیدگی به تعزیرات حکومتی معرفی کردند.

بازدید ها مستمر و در راستای بازرسی، نظارت و کنترل قیمت ها و برای رعایت نرخ اقلام با نرخ مصوب در واحد های صنفی و شرایط توزیع و کنترل سایر مسائل مرتبط دیگر در این استان در حال اجرا است.

گرانفروشی و عرضه خارج از شبکه مرغ در صدر تخلفات واحد های صنفی خوزستان

بنابر گزارشات دریافتی؛ بازرسان سازمان صنعت معدن و تجارت استان خوزستان در پی بازرسی از واحد های مرغداری پیروز به شناسایی 27 واحد متخلف به دلیل گرانفروشی و عرضه خارج از شبکه در این استان شده اند.

شایان ذکر است؛ برای این واحد های متخلف پرونده تخلف به ارزش بیش از 5 میلیارد ریال تشکیل و جهت صدور رأی به شعب تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

نظارت بر بازار مرغ در خراسان جنوبی

به دنبال اجرای طرح نوروزی 1400 به منظور کنترل و نظارت بر شرایط بازار برای اقلام ضروری مردم به خصوص مرغ، تمامی واحد های فراوری و عرضه مرغ از ابتدای اسفند سال گذشته تا به امروز در استان خراسان جنوبی بازرسی شدند.

در این بازرسی ها 50 واحد به منظور تخلف گرانفروشی و عرضه خارج از شبکه 905 تن مرغ زنده شناسایی و پرونده متخلفان به ارزش 130 میلیارد و 428 میلیون و 109 ریال تشکیل و برای صدور رأی قانونی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارجاع شد.

در ضمنً، در این بازه زمانی توسط بازرسان سازمان صمت این استان 800 تن میوه طرح تنظیم بازار به قیمت مصوب در بعضی واحد های صنفی منتخب، بعضی فروشگاه های زنجیره ای و میادین میوه و تره بار شهرداری در شهرستان های این استان توزیع گشت.

براین اساس؛ بازرسان این سازمان، با همراهی سایر دستگاه های نظارتی استان به طور مستمر بر شبکه توزیع اقلام تنظیم بازار نظارت داشته و با تخلفات احتمالی در این خصوص برخورد قاطع و قانونی انجام می گردد.

تشکیل پرونده برای 161 واحد متخلف عرضه نماینده مرغ استان مازندران

آمار های دریافتی از سازمان صمت استان مازندران حاکی از آنست که؛ از ابتدای اجرای طرح نظارتی سال جاری، تعداد 3 هزار و 187 مورد بازرسی از مرغداری ها، کشتارگاه ها و واحد های صنفی عرضه نماینده مرغ در استان مازندران بعمل آمده است.

در پی این بازرسی ها تعداد 161 واحد متخلف شناسایی که برای آن ها پرونده تخلف به ارزش بالغ بر 66 میلیارد ریال تشکیل شده است.

لازم بذکر است به منظور پیشگیری از افزایش غیرمنطقی قیمت کالا و خدمات، ضمن اعمال بازرسی و نظارت جدی در سراسر کشور، با موارد احتمالی برابر ضوابط برخورد قانونی خواهد شد و از عموم هموطنان درخواست می گردد در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این زمینه مراتب را با تلفن 124 به طور شبانه روزی گزارش نمایند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1400 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1241

به "واحد های صنفی متخلف عرضه مرغ، جریمه می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واحد های صنفی متخلف عرضه مرغ، جریمه می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید