نوعروسی که قاتل شد ، سرنوشت قاتلی که خواهر چهره معروف سیاسی را کشت

به گزارش جام پارسی، تازه عروس که به خاطر اختلاف خانوادگی مادرشوهرش را کشته بود، با رضایت خانواده مقتول و حکم دادگاه از زندان آزاد شد.

نوعروسی که قاتل شد ، سرنوشت قاتلی که خواهر چهره معروف سیاسی را کشت

به گزارش جام پارسی به نقل از ایران، جنایت حدود 6 سال قبل به پلیس اعلام شد. نخستین آنالیز ها نشان می داد مقتول زنی 70 ساله و خواهر یکی از چهره های معروف سیاسی کشور بوده که بعد از قتل، جسدش در کنار سطل زباله ای در سرازیری منطقه دشت مزار پیدا شده بود.

خانواده مقتول که ناپدید شدن او را به پلیس گزارش نموده بودند، مدعی شدند مادرشان روز حادثه در خانه کلاس درس برای بانوان داشته اما بعد از رفتن میهمانان وی نیز به طرز مرموزی ناپدید شده است.

در نخستین تحقیقات تعیین شد این زن همراه دو پسر و دو عروسش در ساختمان سه طبقه ای در شرق تهران زندگی می نموده است.

پس از این شکایت بود که کارآگاهان پلیس تحقیقات خود را برای شناسایی این زن شروع کردند. مأموران پلیس ردیابی های خود را ادامه دادند که خبر رسید مردی افغانستانی جسد یک زن میانسال را در خارج شهر پیدا نموده است.

مأموران پلیس وقتی در محل حاضر شدند، جسدی را دیدند که داخل پتو و نایلونی پیچیده شده بود. این زن، با اصابت ضربه به سرش کشته و جسدش به این مکان منتقل شده بود.

با شناسایی هویت وی، به دستور بازپرس ویژه قتل دادسرای جنایی تهران تحقیقات برای شناسایی عامل یا عاملان جنایت شروع شد.

مأموران در بازرسی از خانه مقتول رد خون را روی راه پله ها مشاهده کردند که از طبقه دوم تا پارکینگ کشیده شده بود. آنالیز های بیشتر نشان داد مقتول در خانه پسرش به قتل رسیده و بعد جسدش به پارکینگ و از آنجا به دماوند منتقل شده است.

در حالی که در تحقیقات از خانواده مقتول تعیین شد تازه عروس روز حادثه با مادرشوهرش در خانه تنها بوده، مأموران دریافتند که این زن با مادرشوهرش اختلاف زیادی داشته است. همین دلایل کافی بود که کارآگاهان به عروس خانواده ظنین شوند و از او تحقیق نمایند.

او که در بازپرسی ها سعی در انکار این جنایت داشت، درنهایت به قتل اعتراف کرد و گفت: 6ماه پیش ازدواج کردم. اما مادرشوهرم با ازدواج ما مخالف بود. بعد از شروع زندگی مشترکمان، من و شوهرم در طبقه دوم خانه مادرشوهرم زندگی می کردیم. از آنجا که هر روز همدیگر را می دیدیم این اختلاف بیشتر می شد. ما چندین بار با هم مشاجره داشتیم تا اینکه روز حادثه مادرشوهرم به خانه من آمد و دوباره با هم دعوا کردیم. من خیلی عصبانی شدم و با میله آهنی چند ضربه به سرش زدم. وقتی او جان خودش را از دست داد، با مردی که وکیل دادگستری و از دوستان قدیمی من بود تماس گرفتم و خواستم تا در انتقال جسد کمکم کند. دو نفری جسد را داخل پتویی گذاشتیم و در حوالی شهرستان دماوند رها کردیم.

با اعتراف متهم، مأموران پلیس تحقیقات گسترده ای را برای شناسایی و دستگیری همدست متهم شروع کردند و خاتمه در مخفیگاهش دستگیر شد و به جرم خود اعتراف کرد.

با اعترافات این دو متهم، زن جوان صحنه جنایت را بازسازی کرد و پرونده آنها برای رسیدگی به شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

در ابتدای جلسه رسیدگی، دو پسر مقتول برای قاتل مادرشان تقاضای قصاص و به خاطر ضرباتی که به مادرشان وارد شده بود، درخواست دیه کردند.

در ادامه، زن جوان در صندلی ایستاد و گفت: همه اتهاماتم را قبول دارم اما من عصبانی شدم چون مادرشوهرم همواره به من توهین می کرد. یک هفته قبل از حادثه به شوهرم گفتم خانه ای اجاره کنیم و از خانه او برویم اما وقتی مادرش فهمید، گفت که اجازه نمی دهد ما جای دیگری زندگی کنیم روز حادثه هم سر همین موضوع با هم درگیر شدیم و با میله چندین ضربه به سرش زدم.

بعد از گفته های متهم، قضات وارد شور شده و او را به قصاص محکوم کردند. این حکم در دیوان عالی کشور مورد تأیید نهاده شد. اما زمانی که زن جوان برای اجرای حکم پای چوبه دار برده شد، فرزندان مقتول گذشت کردند و وی از مرگ نجات یافت.

با توجه به این موضوع، وی به لحاظ جنبه عمومی جرم نیز محاکمه و به حبس محکوم شد. او بعد از تسلیم به رأی و دریافت تخفیف در مجازات و پس از گذراندن دوران حبس، با حکم دادگاه آزاد شد تا شب عید در زندان نباشد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 537

به "نوعروسی که قاتل شد ، سرنوشت قاتلی که خواهر چهره معروف سیاسی را کشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوعروسی که قاتل شد ، سرنوشت قاتلی که خواهر چهره معروف سیاسی را کشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید