مهم ترین فیلم هایی که در تابستان 2021 از راه می رسند

به گزارش جام پارسی، با گذشت بیشتر از دو سال از آغاز شیوع ویروس کرونا از ووهان چین، هنوز هم عوارض وحشتناک این ویروس با جوامع انسانی درگیر به نظر می رسد. شیوع دنیای ویروس کرونا به عنوان یک ویروس مرگبار حس و حال روزهای تلخ شیوع بیماری های مهیبی مانند طاعون را زنده کرد و زندگی میلیاردها نفر از مردم دنیا را برای همیشه تحت تاثیر قرار داد. بسیاری از شرکت های تجاری و خدماتی دنیا به دلیل بحران اقتصادی ناشی از شیوع کرونا مجبور به اخراج نیروهای خود شدند و حمایت دولت ها از مردم شکل گیری موج نو تورم را به همراه داشت. تا امروز بیشتر از چهار میلیون نفر به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند.

مهم ترین فیلم هایی که در تابستان 2021 از راه می رسند

در بازار سینما هم همه چیز از چین آغاز شد. شیوع کرونا، تقریبا همه سینماها و پارک های سینمایی این کشور را در ماه ژانویه تعطیل کرد. هالیوود اما بیشترین تاثیر را از ویروس کرونا گرفت. در سال های اخیر، چین به عنوان یکی از درحال رشدترین بازارهای سینمایی دنیا سود بسیاری را برای استودیوهای هالیوودی به ارمغان آورده و امسال هم امید بسیاری از استودیوهای آمریکایی به چین بود. اما شیوع کرونا در این کشور همه معادلات را تغییر داد. باتوجه به اینکه به نظر می رسید سینماهای آمریکا و چین حداقل تا کشف واکشن کرونا تعطیلی گسترده ای را تجربه می کنند، ضرری چند میلیارد دلاری در صنعت سینما شکل گرفت که جبران آن اندکی غیرممکن به نظر می رسد. اگر ویروس کرونا چند سال پیش شیوع پیدا می کرد، احتمالا بحران های اقتصادی آن برای سینما تاثیرات ویران کننده ای داشت.

با دنبال شدن فرایند واکسیناسیون در ایالات متحده آمریکا، بزرگترین بازار سینما در دنیا، شرایط برای بازگشت هواداران هنر هفتم به سالن های سینما فراهم شده است. بنابراین و با وجود همه محدودیت ها، سینما به جهت همیشگی اش ادامه می دهد و فیلم های مهمی در سال 2021 از راه می رسند که ارزش تماشاکردن دارند. در ادامه با موردانتظارترین فیلم هایی که در تابستان 2021 از راه می رسند، آشنا می شوید. فیلم هایی که هر سلیقه و ژانری را پوشش می دهند.

Space Jam: A New Legacy | هرج و مرج فضایی: میراث تازه

تاریخ اکران: 16 جولای 2021 یا 25 تیر 1400

نخستین نسخه از هرج و مرج فضایی در سال 1996 اکران شد. مایکل جردن، بسکتبالیست شناخته شده، در آن فیلم هنرنمایی می کرد. حالا پس از گذشت بیشتر از بیست سال، دنباله هرج و مرج فضایی با نام میراث تازه از راه رسیده و این بار فرصتی فراهم شده تا تماشاگران سینما به تماشای لبرون جیمز، فوق ستاره تیم لس آنجلس لیکرز، روی پرده نقره ای سینما رفته و فیلم تازه این فرانچایز را تماشا کنند. این فیلم هم در لیست طولانی عناوینی که قرار بود سال 2020 اکران شوند، قرار می گیرد. اگر تصمیم دارید نسخه باکیفیت یکی از موردانتظارترین فیلم های تابستان 2021 را تماشا کنید، نباید خیلی نگران باشید. چراکه این فیلم همزمان با اکران در سینماها در سرویس استریم HBO Max هم قرار می گیرد.

Black Widow | بیوه سیاه

تاریخ اکران: 9 ژوئن 2021 یا 18 تیر 1400

از زمانی که دنیای سینمایی مارول آغاز شده هواداران کمیک بوک های استن لی و همکارانش در انتظار تماشای فیلم اختصاصی شخصیت بیوه سیاه با هنرنمایی اسکارلت جوهانسن هستند و حالا به نظر می رسد که نوبت به این فیلم مجذوب کننده هم رسیده است. فیلمی که باید در سال 2020 اکران می شد اما تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا فرصت اکرانش را از دست داد و حالا قرار است در تابستان 2021 اکران گردد. از آن جایی که این فیلم سال ها پس از تاریخی که از اکران انتظار می رفت به سالن های سینما راه پیدا می کند، باید بدانید که داستان آن در حقیقت شرایطی برای ورود بیوه های سیاه به دنیای سینمایی مارول را روایت می کند.

وقایع فیلم بیوه سیاه در جریان اتفاق های میان فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی و انتقام جویان: جنگ بی نهایت روایت می گردد. در این فیلم تماشا می کنید که چگونه یلنا بلووا جانشین ناتاشا رومانف می گردد. این فیلم هم زمان با اکران در سرویس استریم دیزنی پلاس هم منتشر می گردد.

The Conjuring: The Devil Made Me Do It | احضار: شیطان من را مجبور کرد

تاریخ اکران: 4 ژوئن 2021 یا 14 خرداد 1400

این فیلم که در حقیقت دنباله فیلم احضار 2 لقب می گیرد، هشتمین فیلم دنیای سینمایی احضار است. داستان این فیلم از طریق جیمز وان و دیوید لزلی جانسون نوشته شده و جیمز وان در کنار پیتر سفرن به عنوان تهیه کننده نیز در این پروژه همکاری دارد. وان که وظیفه کارگردانی دو فیلم نخست احضار را برعهده داشته به دلیل مشغله های متعدد از کارگردانی این فیلم صرف نظر کرد. اگر به فیلم های ترسناک علاقه دارید، فیلم شیطان من را مجبور کرد می تواند یکی از موردانتظارترین فیلم های سال 2021 برای شما باشد.

Fast & Furious 9 | سریع و خشن 9

تاریخ اکران: 25 ژوئن 2021 یا 4 تیر 1400

مجموعه فیلم های سریع و خشن از سال 2001 وارد سینما شده اند و تا امروز به جهت خود ادامه داده اند. قسمت نهم این مجموعه مجذوب کننده با نام سریع و خشن 9 در سال 2021 از راه می رسد. صحنه های اکشن این فرانچایز سینمایی که در بیست سال اخیر هواداران بسیاری برای آن به ارمغان آورده در سریع و خشن 9 به اوج خود می رسد. ون دیزل، جان سینا، دواین جانسون و شارلیز ترون از بازیگران شناخته شده این فیلم هستند. پل واکر، بازیگر فقید قسمت های ابتدایی این مجموعه سینمایی، به واسطه جمع آوری تصاویر آرشیوشده حضور کوتاهی در سریع و خشن 9 دارد.

Old | قدیمی

تاریخ اکران: 23 جولای 2021 یا 1 مرداد 1400

این فیلم براساس رمان قلعه شن نوشته پیر اسکار لوی و فردریک پیترز ساخته شده و ام نایت شیامالان وظیفه کارگردانی، نویسندگی و تهیه کنندگی این فیلم را برعهده دارد. ام نایت شیامالان یکی از بهترین کارگردانان آثار هیجان انگیز، علمی تخیلی و ترسناک در هالیوود است که در سال 2021 با فیلم قدیمی به سینما بازمی گردد. قدیمی در شرایطی مشابه با سایر آثار ام نایت شیامالان عنوانی هیجان انگیز و فرق دارد که برای تماشای آن باید حداقل تا خاتمه تابستان سال 2021 صبر کنید

Jungle Cruise | سفر جنگلی

تاریخ اکران: 30 جولای 2021 یا 8 مرداد 1400

اگر دیزنی قدرتمندترین استودیوی سینمایی حال حاضر دنیا نباشد، بدون هیچ و شک تردیدی تاثیرگذارترین استودیوی هنر هفتم لقب می گیرد. به همین دلیل آن ها قدرت خاصی در ایده پردازی دارند. ایده اصلی فیلم سفر جنگلی از بخشی از پارک های تفریحی دیزنی گرفته شده و یک داستان فانتری و هیجان انگیز را روایت می کند. این فیلم هم قرار بود در تابستان 2020 اکران گردد اما تا یک سال تاخیر خورد و به همین دلیل برای تماشای آن باید حداقل تا تابستان سال 1400 صبر کنید.

Free Guy | مرد آزاد

تاریخ اکران: 13 آگوست 2021 یا 22 مرداد 1400

این فیلم می تواند یکی از مجذوب کننده ترین فیلم های سال 2021 به ویژه برای هواداران بازی های ویدیویی و کامپیوتری باشد. فیلم مرد آزاد روی طناب باریکی میان دنیای سینما و دنیای بازی های ویدیویی حرکت می کند و قرار است یک داستان بسیار متفاوت و مدرن را به تصویر بکشد. داستان این فیلم درباره یک کارمند بانک است که متوجه می گردد در حقیقت یک شخصیت عادی در یک بازی کامپیوتری است؛ اما این بازی کامپیوتری به زودی تعطیل می گردد. بنابراین او همه تلاشش را می کند تا مانع نابودی دنیای مجذوب کنندهش گردد. آیا این تلاش ها فایده ای هم دارد؟

Deep Water | ژرف آب

تاریخ اکران: 13 آگوست 2021 یا 22 مرداد 1400

اثری عاشقانه به کارگردانی آدریان لین که با اقتباس از رمانی به همین نام نوشته پاتریشا های اسمیت ساخته شده است. بن افلک و آنا دی آرماس از بازیگران اصلی آن هستند. آن چه ژرف آب را به یکی از موردانتظارترین فیلم های سال 2021 تبدیل می کند، متفاوت بودن داستان عاشقانه آن است. در این فیلم داستان زوجی که دیگر علاقه ای به یکدیگر ندارند، روایت می گردد. آن ها برعلیه یکدیگر وارد درگیری می شوند. این فیلم مقدمه ای بر ارتباط عاشقانه ای بود که در دنیای واقعی میان بن افلک و آنا دی آرماس شکل گرفت. هرچند به نظر می رسد این روزها این رابطه به خاتمه رسیده است.

در این زمینه بخوانید:

فیلم هایی که با ازدواج رسمی بازیگران شان همراه شدند را بشناسید

بهترین سریال های تلویزیونی از نگاه انجمن فیلم آمریکا

بهترین فیلم های ترسناک که به مقدار لیاقتشان دیده نشده اند

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings | شانگ-چی و افسانه ده حلقه

تاریخ اکران: 3 سپتامبر 2021 یا 12 شهریور 1400

شاید جالب باشد بدانید که این فیلم یکی از نخستین فیلم های هالیوودی بود که فرایند تولید آن تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفت. پس از آن که دولت استرالیا محدودیت هایی در ورود و خروج مشخص کرد، عوامل فیلم شانگ-چی و افسانه ده حلقه تصمیم گرفتند تولید فیلم را به سان فرانسیسکو در ایالات متحده منتقل کنند. اطلاعات زیادی درباره داستان این فیلم وجود ندارد اما به نظر می رسد مبارزاتی به سبک فنون رزمی شرقی بخش مهمی از صحنه های اکشن فیلم شانگ-چی و افسانه ده حلقه را به خود اختصاص داده باشند.

Dune | تل ماسه

تاریخ اکران: 1 اکتبر 2021 یا 9 مهر 1400

این فیلم علمی-تخیلی و حماسی از طریق دنی ویلنوو ساخته شده و بدون هیچ شک و تردیدی یکی از موردانتظارترین فیلم های سال 2021 است. تل ماسه برای نخستین بار از طریق دیوید لینچ و در سال 1986 به یک روایت سینمایی تبدیل شد اما در رسیدن به اهدافی که دنبال می کرد، پیروز نبود. این فیلم هم در شرایطی مشابه با نسخه کلاسیک با اقتباس از رمانی به همین نام نوشته فرانک هربرت ساخته شده و ابتدا قرار بود در سال 2020 اکران گردد که مانند بسیاری از فیلم های بدشانس این سال با تاخیر به سالن های سینما می رسد. هانس زیمر، ترانه سرای شناخته شده فیلم های هالیوودی، برای ساخت موسیقی متن تل ماسه پیشنهاد همکاری با کریستوفر نولان را رد کرد.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 12 دی 1400 بروزرسانی: 12 دی 1400 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1571

به "مهم ترین فیلم هایی که در تابستان 2021 از راه می رسند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهم ترین فیلم هایی که در تابستان 2021 از راه می رسند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید