مردم در دولت سیزدهم طعم شیرین حکمرانی فناوری را می چشند

به گزارش جام پارسی، به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت ارتباطات، عیسی زارع پور در اختتامیه هجدهمین اجلاس فناوری رسانه، با اشاره به ارتقای رسانه ملی با استفاده از فناوری های ارتباطی و اطلاعاتی گفت: حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراحل مختلف در کار رسانه ملی تأثیرگذار است؛ برای مثال سیگنال رسانی از طریق شبکه فیبرنوری به تمام نقاط کشور مبنای همکاری های مشترک است که هم اکنون به مراحل خیلی خوبی در این زمینه رسیده ایم.

مردم در دولت سیزدهم طعم شیرین حکمرانی فناوری را می چشند

وی به پروژه شبکه فیبرنوری پرسرعت به عنوان یکی از پروژه های شبکه ملی اطلاعات اشاره کرد و گفت: ما باید بتوانیم سبد متنوعی از خدمات و محتوا را در این بستر به مردم ارائه کنیم؛ در غیر این صورت عملاً فضا برای خدمات خارجی فراهم می شود. اگر در حوزه تولید محتوا تمام دستگاه هایی که در این حوزه مسؤولیت دارند به وظایف خود عمل کنند فرصتی کلیدی به دست می آید.

وزیر ارتباطات شبکه پرسرعت امن و خدمات متنوع و با کیفیت را دو بال شبکه ملی اطلاعات خاطرنشان کرد و اضافه کرد: در طول دولت سیزدهم تمام خدمات دولتی به صورت الکترونیکی و یکپارچه در اختیار مردم قرار خواهد گرفت و در ادامه نیز خدمات بخش های عمومی و خصوصی نیز به این خدمات اضافه می شوند؛ ما می توانیم طعم شیرین حکمرانی فناوری را به مردم بچشانیم که این کار یکی از مصادیق عدالت و تکریم مردم است.

زارع پور با اعلام همکاری در توسعه زیرساخت ها و خدمات برای افزایش اثربخشی رسانه ملی و با اشاره به کم کاری های اجرا شده در حوزه فرهنگ سازی استفاده از فضای مجازی و ICT، شرح داد: در هیچ کجای دنیا، والدین بچه ها خود را به این صورتی که در کشور ما رها کرده اند، به حال خود رها نمی کنند. چرا که هم ابزارهایی در اختیار والدین برای مراقبت از بچه ها و نوجوانان در فضای مجازی واقع شده است و هم بچه ها را از سنین کودکی با برنامه های آموزشی و تبلیغی برای حضور در فضای مجازی، آموزش می دهند.

وزیر ارتباطات پیشنهاد داد: این موضوع نیز می تواند به عنوان دستور کار مشترک بین صدا و سیما و وزارت ارتباطات و سایر دستگاه های فرهنگی کشور قرار گیرد.

زارع پور قبل از آغاز مراسم اختتامیه به همراه رئیس سازمان صدا و سیما از نمایشگاه فناوری های نوین که در حاشیه این اجلاس برپا شده بود، بازدید کرد.

وی در این باره نیز گفت: جای خوشحالی و مباهات است که در این نمایشگاه نه تنها به مفاهیم و فناوری های تازه مانند تلویزیون های ترکیبی، هوش مصنوعی، واقعیت اضافه کرده و اینترنت اشیا، که لبه فناوری محسوب می شوند، توجه شده بلکه عموم این فناوری ها بومی و کاربردی هم شده است.

وزیر ارتباطات با اشاره به تحریم های ظالمانه دشمنان علیه ایران، اضافه کرد: این نمایشگاه نشان داد جوانان ما توانسته اند این تهدید را تبدیل به فرصت کنند و تولیداتی در لبه تکنولوژی برای ارتقای سطح رسانه ملی تولید کنند. ما باید به آینده نگاه کنیم؛ پیش از ورود فناوری های تازه باید آنها را بشناسیم و با شناخت اثرات فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی این فناوری ها، خودمان را به آنها مجهز کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 اسفند 1400 بروزرسانی: 25 اسفند 1400 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1650

به "مردم در دولت سیزدهم طعم شیرین حکمرانی فناوری را می چشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم در دولت سیزدهم طعم شیرین حکمرانی فناوری را می چشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید