مراکز جامع درمان و بازتوانی معتادان از بهره وری بالایی برخوردار خواهند بود

به گزارش جام پارسی، تهران (پانا) - معاون کاهش تقاضا و مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به مراکز جامع درمان و بازتوانی معتادان گفت، برداشت ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور این است که به نظر می آید این مراکز از بهره وری بالایی برخوردار خواهند بود و می توانند بخش عمده ای از معضلات را حذف نمایند.

مراکز جامع درمان و بازتوانی معتادان از بهره وری بالایی برخوردار خواهند بود

به گزارش ایسنا، امیرحسین یاوری در مراسم افتتاح سراسری مراکز جامع درمان و بازتوانی معتادان در 24 استان اظهار کرد: نکته مهم این است که سازمان بهزیستی در عین حال که کارهای روزانه خود را انجام می دهد به دنبال کارهای تحولی و ایجاد کارهای جدید نیز است.

یاوری ادامه داد: این مراکز که به صورت ترکیبی کار می نمایند، حاصل تجربیات و ناشی از خرد جمعی است که سال ها روی آن مطالعه شده است و طی یک سال گذشته عملیاتی شد. شاید بتوان بگوییم این اقدام قطعه بسیار مهمی از پازل بزرگی است که اگر این قطعه به خوبی کار خود را انجام دهد، بسیار از مسائلی را که در ایستگاه های مربوط به درمان داریم می توانیم حل کنیم.

معاون کاهش تقاضا و مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر توضیح داد: همانطور که در جلسه نیز تاکید شد درمان برحسب مورد، یکی از مسائل جدی است که ما در حال حاضر در حوزه درمان اعتیاد داریم.

وی گفت: درمان باید حرفه ای، تخصصی و براساس احتیاج فرد باشد که می تواند نتیجه یک روانکاوی جدی باشد تا روانکاو و پزشک بتواند مداخله کند.

وی در بخش دیگری با بیان اینکه حوزه اعتیاد چیز ساده ای نیست و هنوز نمی توان به یقین گفت چرا افراد معتاد می شوند و چه اقدامی باید انجام داد تا آنها بهبود یابند، گفت: اقدام بسیار خوبی که در این مراکز انجام خواهد شد و در چند مرکز قبلی شروع شده، بحث مربوط به خانواده مداری است. در مراکز ما خیلی از حضور خانواده ها استفاده نمی گردد و این یک نقطه عطفی در درمان خواهد بود.

یاوری توضیح داد: برداشت ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور این است که به نظر می آید این مراکز از بهره وری بالایی برخوردار خواهند بود و می توانند بخش عمده ای از معضلات را حذف نمایند. تا جایی که امکان دارد نیز یاری خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 14 اسفند 1399 بروزرسانی: 14 اسفند 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1124

به "مراکز جامع درمان و بازتوانی معتادان از بهره وری بالایی برخوردار خواهند بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراکز جامع درمان و بازتوانی معتادان از بهره وری بالایی برخوردار خواهند بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید