متن کامل نامه فیفا به فدراسیون ایران ، اساسنامه فارسی با انگلیسی مغایرت دارد

به گزارش جام پارسی، فدراسیون جهانی فوتبال با ارسال ایمیلی به فدراسیون فوتبال ایران، پاسخ نامه دوم این فدراسیون درباره تغییر اساسنامه و فرآیند برگزاری انتخابات را داده است.

متن کامل نامه فیفا به فدراسیون ایران ، اساسنامه فارسی با انگلیسی مغایرت دارد

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، فدراسیون جهانی فوتبال فیفا، در پاسخ به نامه ارسالی از سوی فدراسیون فوتبال ایران درباره تغییرات صورت گرفته در اساسنامه این فدراسیون ایمیلی ارسال کرده که متن آن به شرح زیر است:

موضوع: نامه شما (فدراسیون فوتبال ایران) مورخ 27 فوریه 2020

سرپرست دبیرکلی عزیز

ما دریافت مکاتبات شما در مورخ 27 فوریه سال 2020 که حسب وظیفه در ادامه به محتوی آن پرداخته می شود، را تأیید می کنیم.

در این نامه، ما احتراماً یک بار دیگر توجه شما را به این واقعیت معطوف می کنیم که فدراسیون های عضو فیفا مکلف به تصویب اساسنامه ای هستند که در راستای مقررات اساسنامه استاندارد فیفا باشد و مفاد مندرج در بند 15 اساسنامه فیفا در آن رعایت شده باشد. اسناسنامه کنونی فدراسیون فوتبال ایران اما مطابق با این مقررات نیست.

علاوه بر این به نظر می رسد که میان نسخه های فارسی و انگلیسی اساسنامه فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران و مستندات مربوط به فرآیند ثبت نام کاندیداها برای تصدی پست خالی (ریاست فدراسیون) که در تاریخ سوم فوریه سال 2020 از سوی فدراسیون فوتبال ایران در اختیار کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار گرفت، ناهماهنگی هایی وجود دارد.

ضمناًً مایلیم به این موضوع هم اشاره کنیم که سند مرتبط با فرآیند انتخاباتی که شما به مکاتبات فوق الذکر پیوست کرده اید، نشان دهنده وجود یک کمیته انتخابات مستقل که توسط نهاد مشروع فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران منصوب شده باشد، نیست و علاوه بر آن مقرراتی که در خود انتخابات می بایست رعایت شود نیز در آن تنظیم نشده است، بلکه در درجه اول به موضوعاتی مربوط به صلاحیت کاندیداها و اعلام کاندیداتوری ارتباط دارد.

طبق اساسنامه فعلی فدراسیون فوتبال ایران، وزیر ورزش و جوانان یکی از اعضای رأی دهنده مجمع عمومی است. از این رو ما لازم می دانیم به شما بند 14 ماده 19 قانون فیفا را یادآوری کنیم که می گوید تمامی فدراسیون عضو فیفا موظف هستند که امور خود را به صورت مستقل و بدون دخالت و تأثیرپذیری از طرف سوم مدیریت کنند.

در پایان تکرار می کنیم که با وجود تجدیدنظر صورت گرفته در اساسنامه فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران و پروسه انتخابات که از ماه آگوست سال 2019 اجرایی بوده است، فدراسیون فوتبال ایران بازخورد لازم که در نهایت مستندات تجدیدنظر شده را تأیید کند، ارائه نکرده است.

از این رو ما از شما درک موارد فوق را تقاضا داریم و لازم می دانیم تأکید کنیم که موضع مشترک و محکم فیفا و AFC این است که فدراسیون فوتبال ایران می بایست پیش از برگزاری انتخابات، اساسنامه ای جدید اتخاذ کند و مطابق آن فرآیند انتخاباتی و موارد مربوط به مجمع عمومی را انجام دهد.

  • فیفا مخالف حق رای وزیر در انتخابات
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 514

به "متن کامل نامه فیفا به فدراسیون ایران ، اساسنامه فارسی با انگلیسی مغایرت دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متن کامل نامه فیفا به فدراسیون ایران ، اساسنامه فارسی با انگلیسی مغایرت دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید