قیمت پیشنهادی فروش آپارتمان در تهران

به گزارش جام پارسی، در بازار نیمه تعطیل مسکن به واسطه همزمانی ایام فروردین با ماه مبارک رمضان و تعطیلات پیاپی بخشی از روزهای این ماه، هم عرضه و هم تقاضای خرید مسکن حضور پررنگی در بازار مسکن ندارند و تعداد خریداران و فروشنده هایی که هر روز وارد بازار می شوند، بسیار محدود است. با این حال مساله اصلی امروز بازار، حضور کمرنگ دو ضلع اصلی معاملات نیست؛ بلکه مساله نداشتن نسبتی معقول بین جنس عرضه و تقاضا در بازار مسکن است.

قیمت پیشنهادی فروش آپارتمان در تهران

به گزارش دنیای اقتصاد، در طول چند روز اخیر عمده آپارتمان های نو فایل شده برای فروش در بازار مسکن شهر تهران از جنس بزرگ متراژ و با مساحت بیش از 100 مترمربع بوده است. این در حالی است که تقاضای خرید بیشتر متمرکز بر متراژ های مصرفی و البته دوخوابه بوده است. صرف نظر از متقاضیان مصرفی مسکن که تعداد آنها در بازار فروردین بسیار اندک بوده و طبعا اغلب آنها با توجه به دامنه استطاعت خود خانه های کوچک و میان متراژ را به واحدهای بزرگ متراژ ترجیح می دهند، حتی خریداران سرمایه ای ملک نیز این روزها در پی میان متراژهای دو خوابه 70 تا 90 مترمربعی هستند که بتوانند در زمان رونق آنها را ساده تر در بازار به فروش برسانند.

با این حال آنچه اکنون در بخش عرضه بازار مسکن غلبه دارد، واحدهای بزرگ و بعضا بسیار بزرگ متراژ چهار خوابه با مساحت بیش از 150 مترمربع است. واسطه های ملکی معتقدند بخشی از این غلبه ناشی از این است که فروشنده های امروز بازار مسکن، خریداران سرمایه ای چند سال اخیر هستند. این گروه در چند سال گذشته مشتری اصلی خانه های بزر گ متراژ بودند و حالا عده ای از آنها تصمیم به فروش گرفته اند. اینکه فروشنده های آپارتمان های بزرگ متراژ تا چه مقدار در تصمیم خود مصر هستند، محل سوال است اما به هر حال آنچه روشن است این است که جنس عرضه و تقاضای حاضر در بازار مسکن با هم تناسب ندارد و این خود می تواند رکود معاملات را عمیق تر کند.

منبع: فرارو
انتشار: 31 فروردین 1402 بروزرسانی: 31 فروردین 1402 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1893

به "قیمت پیشنهادی فروش آپارتمان در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت پیشنهادی فروش آپارتمان در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید