قره باغ: فرودگاه نظامی گنجه را زدیم، شهرها را تخلیه کنید

به گزارش جام پارسی، فارس نوشت: رئیس خودخوانده حکومت منطقه قره باغ کوهستانی از بمباران مواضع نظامی در شهرهای عظیم جمهوری آذربایجان اطلاع داد و گفت که ساکنین این مناطق برای در امان ماندن، شهرها را ترک نمایند.

قره باغ: فرودگاه نظامی گنجه را زدیم، شهرها را تخلیه کنید

جهت دریافت خدمات نقشه کشی ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

حکومت منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی مدعی شد که فرودگاه نظامی شهر گنجه بعنوان دومین شهر عظیم جمهوری آذربایجان را هدف قرار داده است.

در همین حال، وزارت خارجه جمهوری آذربایجان نیز خاطرنشان کرد که ارتش ارمنستان اقدام به هدف قرار دادن شهرهای ترتر، بیلقان و گنجه نموده است که در جریان این حملات 22 غیر نظامی کشته و 74 تن دیگر زخمی شده اند.

آرائیک هاروتیونیان رئیس حکومت منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی نیز در سخنانی گفت که پایگاههای نظامی در شهرهای عظیم جمهوری آذربایجان هدف حملات قرار خواهند گرفت. او از ساکنین این شهرها خواست تا به سرعت شهرهای عظیم را ترک نمایند و حکومت باکو را مسئول هر گونه تلفات غیر نظامیان دانست.

او در ادامه باکو را به بمباران غیرنظامیان در شهر استپاناکرت (مرکز قره باغ) متهم کرد.

فاهرام بوگوسیان معاون رئیس خودخوانده قره باغ نیز مدعی شد که جنگنده های اف-16 ترکیه در فرودگاه نظامی گنجه مستقر هستند. او در مورد اینکه بمباران این فرودگاه آیا آسیبی نیز به این جنگنده ها وارد نموده است یا نه، سخنی نگفت.

دور جدید درگیری های مرزی جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر منطقه مورد مناقشه قره باغ از بامداد ششم مهر ماه شروع شده است.

جمهوری های آذربایجان و ارمنستان، دو جمهوری استقلال یافته از اتحاد جماهیر شوروی از سال 1992 به دنبال تصرف منطقه قره باغ کوهستانی توسط ارمنستان و اعلام خودمختاری این منطقه وارد درگیری نظامی شدند و کوشش ها برای حل مناقشه قره باغ در قالب گروه میانجی مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا تا به امروز بی نتیجه بوده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 مهر 1399 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 833

به "قره باغ: فرودگاه نظامی گنجه را زدیم، شهرها را تخلیه کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قره باغ: فرودگاه نظامی گنجه را زدیم، شهرها را تخلیه کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید