فیلتر Less Microfiber سامسونگ برای حفاظت از اقیانوس ها

به گزارش جام پارسی، شرکت سامسونگ الکترونیکس، فیلتر نو کاهنده میکروفیبر (Less Microfiber) را برای کاهش 98 درصدی ریزش میکروپلاستیک در چرخه لباسشویی معرفی کرد.

فیلتر Less Microfiber سامسونگ برای حفاظت از اقیانوس ها

این فیلتر خارجی ماشین لباسشویی برای کاهش چشمگیر انتشار میکروفیبر پلاستیکی در طول چرخه لباسشویی طراحی شده است. این فیلتر با یاری و همکاری سامسونگ با تولیدکننده پوشاک پاتاگونیا و سازمان جهانی حفاظت از اقیانوس Ocean Wise ساخته شده است. پس از موفقیت چرخه کاهنده میکروفیبر که در سال گذشته معرفی گردید، سامسونگ این بار فیلتر کاهنده میکروفیبر را به منظور پایداری بیشتر عرضه می نماید. فیلتر نو اکنون در کره جنوبی و بریتانیا در دسترس است و در سه ماهه سوم سال در سایر کشورها نیز عرضه خواهد شد.

موهیونگ لی، رئیس تیم تحقیق و توسعه بخش لوازم دیجیتال سامسونگ گفت: با ادامه افزایش انتشار میکروپلاستیک ها در اقیانوس ها و تقویت مقررات در بسیاری از کشورها و بعلاوه تبدیل شدن میکروپلاستیک ها به یک نگرانی برای سلامتی مردم، سامسونگ با Ocean Wise و Patagonia همکاری کرد تا فناوری نوی را برای کاهش انتشار میکروپلاستیک ها در زندگی روزمره طراحی کند. سامسونگ با نوآوری هایی مانند فیلتر و چرخه کاهنده میکروفیبر، حفاظت از محیط زیست را در طیف وسیع تری از محصولات امکان پذیر نموده و سعی دارد تا شیوه های سازگار با محیط زیست در خانه را به بخشی از فعالیت طبیعی روزمره تبدیل کند.

از چرخه تا فیلتر کاهنده میکروفیبر

برای اینکه مصرف کنندگان بتوانند انتشار میکروپلاستیک از لباس هایشان را کاهش دهند، سامسونگ برای اولین بار چرخه کاهنده میکروفیبر را توسعه داد، یک دوره شست وشو که با استفاده از فناوری منحصربه فرد Ecobubble سامسونگ، ریزش میکروپلاستیک را تا 54 درصد کاهش می دهد. با استفاده از حباب ها برای یاری به حل شدن و جذب مواد شوینده، گرما و انرژی کمتری برای شستن لباس ها مورد احتیاج است و در نتیجه سایش کاهش می یابد که به نوبه خود از انتشار میکروپلاستیک ها جلوگیری می نماید.

فیلتر کاهنده میکروفیبر این کار را یک گام فراتر می برد و از خروج 98 درصد از میکروپلاستیک های آزاد شده در حین شستن لباس به اقیانوس جلوگیری می نماید، که معادل هشت بطری پلاستیکی 500 میلی لیتری در سال در صورت استفاده از ماشین لباسشویی به اندازه چهار بار در هفته است. علاوه بر این، برای یاری به مشارکت بیشتر مصرف کننده در کاهش انتشار میکروپلاستیک، فیلتر کاهنده میکروفیبر دارای طراحی قابل نصب است که امکان استفاده از آن را در مدل های استاندارد ماشین لباسشویی فراهم می نماید و نشان دهنده تعهد سامسونگ به حفاظت از محیط زیست در طولانی مدت است و به مصرف کننده یاری می نماید تا پایداری را در خانه انجام دهد.

راحتی حفاظت از محیط زیست هر روز و در هر فعالیت

سامسونگ متعهد به توسعه محصولات و فناوری های نو برای آینده ای پایدار است. ما در کوشش هستیم تا پایداری روزمره را برای همه قابل استفاده کنیم و این محصولات نه تنها باید بسیار موثر باشند، بلکه باید ساده، در دسترس و به راحتی قابل استفاده باشند و در عین حال شیوه های آگاهانه محیط زیست را در هر جنبه از توسعه محصول در نظر بگیرند.

فیلتر کاهنده میکروفیبر، با در نظر گرفتن این موضوعات، با استفاده از پلاستیک های بازیافتی ساخته شده است. این کار برای یاری به تلفیق پایداری در هر مرحله از چرخه عمر این محصول است و به گونه ای طراحی شده است که ماندگاری بالایی داشته باشد و نگهداری آن آسان باشد. تیغه های فیلتر، میکروپلاستیک های با شبکه ای به عرض 65 تا 70 میکرومتر را جذب نموده، سپس این میکروپلاستیک ها را به یک طرف راهنمایی و فشرده می نماید، با این کار فیلتر فقط یک بار در ماه باید تمیز گردد.

این فیلتر با اتصال به پلتفرم اتصال هوشمند SmartThings سامسونگ، اندازه پر بودن را از 0 تا 100 درصد ردیابی می نماید و در صورت احتیاج به تمیز کردن یا عیب یابی دیگر به وسیله برنامه SmartThings به کاربر هشدار می دهد. در همین حال، چرخه Less Microfiber به عنوان یک گزینه از پیش مشخص شده در ماشین های لباسشویی منتخب سامسونگ از سال 2022 در دسترس است و تنها با فشار دادن یک دکمه می توان آن را فعال کرد. این قابلیت سال جاری به وسیله به روزرسانی شبکه، در دسترس کاربران مدل های قبلی ماشین لباسشویی سامسونگ مجهز به Wi-Fi قرار خواهد گرفت.

نوآوری برای آینده ای روشن تر

توسعه و راه اندازی چرخه و فیلتر کاهنده میکروفیبر تنها نوترین گام ها در مسیر پایداری سامسونگ است.

وینسنت استنلی، مدیر فلسفه شرکت پوشاک پاتاگونیا در این مورد می گوید : کوشش های سامسونگ و پاتاگونیا برای کاهش انتشار میکروپلاستیک های مضر در اقیانوس ها به همین جا ختم نمی گردد. ما مشتاقانه منتظریم تا این مشارکت ها و انگیزه ها را به پروژه های آینده و در همکاری با سایر شرکای این صنعت بیاوریم تا بتوانیم راهکارهای بیشتری برای مبارزه با آلودگی های زیست محیطی بیابیم.

فراتر از راه اندازی چرخه و فیلتر کاهنده میکروفیبر، سامسونگ به همکاری با شرکای مختلف و توسعه فناوری ها و محصولات نو ادامه می دهد تا پایداری را به بخشی راحت و آسان از زندگی روزمره مصرف کنندگان در هر مکانی تبدیل کند.

منبع: فوت و فن
انتشار: 21 خرداد 1402 بروزرسانی: 21 خرداد 1402 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1915

به "فیلتر Less Microfiber سامسونگ برای حفاظت از اقیانوس ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلتر Less Microfiber سامسونگ برای حفاظت از اقیانوس ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید