رویداد ملی شهر هوشمند برگزار می شود

به گزارش جام پارسی، مرکز تحقیقات شهر هوشمند ایران در زادروز ابونصر فارابی رویداد روز ملی شهر هوشمند 1400 را برگزار می کند. قرار است طی این مراسم، سامانه رتبه بندی شهرهای ایران در حوزه هوشمندسازی نیز رونمایی شود.

رویداد ملی شهر هوشمند برگزار می شود

امین فرجی، عضو هیات علمی دانشگاه تهران و رئیس مرکز تحقیقات شهر هوشمند ایران، مرکز تحقیقات شهر هوشمند ایران را مرکز تحقیقاتی در دانشگاه تهران دانست که به مدت 2 سال فعالیت دارد و از ابتدای تاسیس این مرکز، فضای تعاملی را میان بخش های مختلف برای ایجاد شهر هوشمند ایجاد کرده است.

وی ایجاد کمیته ملی شهر هوشمند را یکی از اقدامات این مرکز نام برد و یادآور شد: کارفرمای این کمیته وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بوده است و ما به عنوان دبیرخانه این کمیته، فاز اول آن را اجرایی کردیم و وارد فاز دوم این طرح شدیم.

فرجی، آشنایی بازیگران فعال در اکوسیستم هوشمندسازی با یکدیگر و جلوگیری از انجام کارهای موازی را از اهداف ایجاد این کمیته دانست و یادآور شد: این کمیته فضایی را ایجاد خواهد کرد که بازیگران این حوزه به دور جمع شوند و بر این اساس از سال گذشته برگزاری رویداد روز ملی شهر هوشمند 1400 را در دستور کار قرار دادیم.

وی دلیل انتخاب روز 4 آذر ماه هر سال را زادروز ابونصر فارابی واعظ نظریه آرمان شهر مطرح کرد و گفت: ما از طریق دانشگاه تهران در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کردیم که این روز در تقویم کشور به عنوان یک روز ملی ثبت شود که تا به امروز اجرایی نشده است، ولی ما از سال گذشته برگزاری رویداد شهرهوشمند را آغاز کردیم.

رئیس مرکز تحقیقات شهر هوشمند با بیان اینکه این رویداد در سال گذشته به دلیل کرونا به صورت مجازی برگزار گشت، ادامه داد: برای برگزاری این رویداد در سال جاری پیش نشست هایی را در حوزه های شهر هوشمند، حمل و نقل، استارت آپ ها و آموزش شهر هوشمند برگزار کردیم و رویداد اصلی در روز پنج شنبه 4 آذر ماه با حضور بخش های خصوصی و دولتی و با حمایت مجمع تشکل های دانش بنیان ایران در اتاق ایران برگزار خواهد شد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1572

به "رویداد ملی شهر هوشمند برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویداد ملی شهر هوشمند برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید