حداقل حقوق معلمان در طرح رتبه بندی چقدر است؟

به گزارش جام پارسی، سفیدان رییس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس طرح رتبه بندی که اجرای آن از 31 شهریورماه 1400 خواهد بود، پایین ترین و حداقل دریافتی معلمان بر اساس طرح رتبه بندی مبلغ 8 میلیون و 20 هزار تومان خواهد بود.

حداقل حقوق معلمان در طرح رتبه بندی چقدر است؟

به گزارش ایرنا، علیرضا منادی سفیدان با بیان اینکه، امروز یکشنبه طرح رتبه بندی در دستور جلسه مجلس شورای اسلامی آنالیز می گردد، اضافه نمود: معلمان بر اساس طرح رتبه بندی 80 درصد مربی پایه یک دانشگاه تهران را دریافتی خواهند داشت.

وی با تاکید بر اینکه، هدف از اجرای طرح رتبه بندی افزایش کیفیت و منزلت معلمان است، توضیح داد: بر اساس طرح رتبه بندی هیچ معلمی از این پس کمتر از 8 میلیون و 20 هزار تومان دریافتی نخواهد داشت. افزایش حقوق معلمان علاوه بر این حقوق بر اساس جایگاه آن ها در رتبه بندی معلمان تا رتبه پنجم خواهد بود.

منادی با بیان اینکه، پیش از این کارمندان حوزه ستادی و اجرایی آموزش و پرورش در طرح رتبه بندی جایی نداشتند، توضیح داد: افرادی که در آموزش و پرورش معلم هستند و کار اداری انجام می دهند، اما حکم آن ها معلمی است نیز شامل طرح رتبه بندی خواهند شد. به طوری که در حال حاضر مشمولان طرح رتبه بندی از 503 هزار نفر به 760 هزار نفر افزایش یافته است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه، معلمان هر سال از افزایش حقوق و مزایای فصل دهم قانون خدمات کشوری و فوق العاده ویژه بهره مند می شوند، اضافه نمود: بر اساس طرح رتبه بندی نو، معلمان بر اساس رتبه و جایگاه خود نیز در این طرح افزایش حقوق خواهند داشت.

رییس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت: در طرح رتبه بندی معلمان هر 6 سال یکبار طبق ارزیابی های اجرا شده حائز رتبه بالاتر خواهند شد.

منادی با بیان اینکه؛ یک معلم با رتبه پنج درحال حاضر 10 میلیون دریافتی دارد، اضافه نمود: با اجرای طرح رتبه بندی نو، حقوق این افراد به حدود 15 میلیون تومان افزایش خواهد یافت.

به گزارش ایرنا، طرح رتبه بندی معلمان بر اساس سند تحول بنیادین نظام آموزشی یکی از موضوعات مهمی است که در راستای ارتقای شایستگی حرفه ای معلمان باید به مرحله اجرا درآید.

سند تحول بنیادین آموزش و پرورش آذر ماه سال 1390 به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید و به وسیله رئیس جمهوری وقت ابلاغ شد.

در مقدمه این سند آمده است: در تهیه سند ملی تحول بنیادین آموزش و پرورش تلاش شده با الهام گیری از اسناد بالادستی و بهره گیری از ارزش های بنیادین آن ها و توجه به اهداف راهبردی نظام جمهوری اسلامی ایران، منظره و اهداف تعلیم و تربیت در افق 1404 هجری شمسی تبیین گردد. این سند مشتمل بر 7 فصل و 131 راه حل ذیل منظره سال 1404 تنظیم شده و در زمان تنظیم مدل سه گام برای اجرای آن تصور شد؛ گام نخست تدوین سند و نقشه راه، گام دوم زمینه سازی برای اجرای سند و گام سوم اجرای احکام سند است.

فصل ششم از این سند به ارتقای منزلت اجتماعی و جایگاه حرفه ای منابع انسانی با تأکید بر نقش الگویی و جایگاه معلم می پردازد و به طور معین هدف 10 و راه حل عملیاتی 10/2 مقرر می دارد: استقرار نظام سنجش صلاحیت های عمومی، تخصصی و حرفه ای، معین ملاک های ارزیابی و ارتقای مرتبه (نظام رتبه بندی) علمی و تربیتی معلمان و تقویت انگیزه ارتقای شغلی در آنان براساس نظام معیار اسلامی است.

منبع: فرارو
انتشار: 17 بهمن 1400 بروزرسانی: 17 بهمن 1400 گردآورنده: jameparsi.ir شناسه مطلب: 1609

به "حداقل حقوق معلمان در طرح رتبه بندی چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حداقل حقوق معلمان در طرح رتبه بندی چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید